Kawy z wysoką zawartością kofeiny

ilość znalezionych towarów: 246

Zawartość kofeiny w kawie dla wielu osób jest wyznacznikiem jej wyboru, jeśli szukasz kawy z wysoką zawartością kofeiny to świetnie trafiłeś.
W ofercie naszego sklepu znajdziesz ogromną ilość kawy ziarnistej z dużą zawartością kofeiny, a także kawy mielone czy w kapsułkach do różnych metod parzenia.

Kofeina jest związkiem chemicznym zawartym w wielu roślinach, między innymi w ziarnach kawy, które poddawane są różnym obróbkom przez co mogą tracić część swoich właściwości, warto byś wiedział na co zwrócić uwagę szukając kawy z dużą zawartością kofeiny. 

Kofeina działa pobudzająco na nasz organizm i doskonale zdajemy sobie sprawę, że część osób takiego pobudzenia szuka w filiżance codziennej kawy, stąd też w naszej ofercie kawy z dużą ilością kofeiny. 

Duża zawartość kofeiny w kawie 

Na dużą zawartość kofeiny w kawie wpływa bardo wiele czynników. W tej kategorii znajdziesz głównie kawy z przewagą ziaren robusty, czasem z niewielką domieszką arabiki, ponieważ rodzaj ziaren ma ogromny wpływ na zawartość kofeiny - ziarna arabiki mają około 2 razy mniej kofeiny niż ziarna robusty.

Duża zawartość kofeiny w kawie może być też spowodowana stopniem wypalenia kawy - ciemno palone kawy z reguły mają mniejszą zawartość kofeiny, ponieważ przez dłuższe palenie tracą część swoich właściwości.

Oczywiście duża zawartość kofeiny w kawie nie gwarantuje nam przygotowania filiżanki kawy o dużej zawartości kofeiny, dużo zależy bowiem od sposobu przygotowania kawy i jej pojemności. Więcej na temat kofeiny w kawie możecie przeczytać na naszym blogu.

Zapoznaj się z naszą ofertą kawy o wysokiej zawartości kofeiny i wybierz swoją ulubioną!

pixel