Kawa ziarnista Kafar

ilość znalezionych towarów: 28
  Kawa ziarnista Kafar

  Kafar to polska palarnia kawy Speciality z Gliwic, która została założona w 2015 roku przez zaprzyjaźnionych, doświadczonych baristów. Palarnia starannie selekcjonuje i sprowadza zielone ziarna kawy z dalekich zakątków świata, szanując prawa lokalnych społeczeństw. Dzięki temu my otrzymujemy doskonałą kawę ziarnistą jakości Speciality, a plantatorzy są sprawiedliwie wynagradzani za swoją pracę. Oprócz wypalania wyśmienitej kawy Kafar prowadzi również działalność edukacyjną poprzez organizowanie szkoleń, warsztatów oraz imprez plenerowych.

  Kawa ziarnista Kafar

  Kafar zajmuje się produkcją przede wszystkim kawy ziarnistej jakości Speciality. Oznacza to, że kawa ziarnista Kafar należy do grona najwyższej jakości kaw, które otrzymały odpowiednią ilość punktów w teście Światowej Federacji Kawy Specialty (SCA). W ofercie palarni Kafar znajdują się głównie 100% arabiki, ale znajdziemy również jedną mieszankę ziaren arabiki i robusty w proporcjach 70/30 (Kafar Klasyczny Blend). Ziarna sprowadzane są z najbardziej cenionych kawowych regionów świata takich jak Brazylia, Peru, Rwanda, Kenia czy Gwatemala, a wypalane są w Polsce pod okiem doświadczonych roasterów, którzy wiedzą, jak uzyskać najlepszy profil smakowy każdej odmiany.

  Kawy Kafar pod przelew

  Kawy Kafar są dostosowane do różnego rodzaju metod parzenia. Kafar do alternatyw to kawy jasno palone, które są przeznaczone do przelewowych metod parzenia kawy takich jak Chemex, drip, Aeropress czy ekspres przelewowy. Takie kawy to jednorodne arabiki, co znaczy, że składają się wyłącznie z ziaren arabiki, które pochodzą wyłącznie z jednego regionu świata i nie są mieszane z innymi odmianami. Dzięki temu pozwalają nam w pełni poczuć smak charakterystyczny dla danego rodzaju kawy. Jasny stopień palenia kawy Kafar nie nadaje jej posmaku spalenizny, dlatego możemy wyczuć w nich wyraźne naturalne nuty smakowe czekolady, orzechów czy owoców cytrusowych.

  Kawy Kafar pod espresso

  Miłośnicy intensywnego espresso również znajdą coś dla siebie w ofercie palarni Kafar. Średnio palona kawa ziarnista Kafar doskonale sprawdzi się do parzenia kawy metodami ciśnieniowymi np. w ekspresie kolbowym, automatycznym lub w kawiarce. Do wyboru mamy 100% arabiki jakości Speciality jak np. Kafar Gwatemala Acatenango i Kafar Brazylia Minas Gerais oraz wspomnianą już wcześniej mieszankę arabiki i robusty. Każda z oferowanych kaw posiada wyrazisty smak i intensywny aromat, który fantastycznie prezentuje się w przygotowanym espresso z ekspresu ciśnieniowego.

  Bezpośrednia współpraca Konesso.pl z palarnią Kafar sprawia, że w naszym sklepie zawsze dostępna jest świeża kawa ziarnista Kafar, którą możesz zamówić wprost do swojego domu. Poznaj bliżej kawy Kafar i zakochaj się w wyśmienitej kawie Specialty.

  Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
  pixel