Herbata oolong

ilość znalezionych towarów: 10

  Herbata Oolong to wyjątkowy gatunek herbaty, w którym liście poddawane są procesowi pół-fermentacji. Nazywana jest często „niebieską” lub „turkusową”, choć u nas zalicza się ją do herbat czerwonych. Jej liście mają charakterystyczny wygląd - są ciemne na brzegach, a jasne w środku. Jest to znak, że brzegi liścia uległy fermentacji, a środek pozostał nienaruszony.

  W herbacie Oolong znajduje się bardzo dużo tanin, czyli naturalnych garbników roślinnych. Taniny hamują podziały białkowe, zatem wykazują działanie przeciwnowotworowe. Oolong to także bogate źródło katechin, które są bardzo silnym antyutleniaczem, pomagają zachować młody wygląd i zdrowie. Herbata oolong jest często polecana w dietach odchudzających, ponieważ katechiny przyspieszają spalanie kalorii. Herbata oolong jest wysoko ceniona za swój unikalny, kwiatowy aromat i wyjątkowy smak. 

    

  W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości herbaty oolong, jednak musisz pamiętać o odpowiednim zaparzeniu. Oto podstawowe parametry parzenia herbaty oolong:

  • czas parzenia: od 1 do 3 minut
  • temperatura wody: od 90 do 95 stopni
  • ilość herbaty: około 2 gramy na 150 ml wody 

    

    

  Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
  pixel