Kawa włoska ziarnista oraz mielona

ilość znalezionych towarów: 643

Pomimo tego, że naturalne uprawy kawy nie występują we Włoszech, to właśnie kraj z Półwyspu Apenińskiego głównie kojarzy nam się z kawą wysokiej jakości. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kawa jest mocno zakorzeniona we włoskiej kulturze i to głównie Włosi stoją za popularyzacją napoju z ziaren kawowca w całej Europie. Dlaczego jednak wielu ludzi wciąż uważa, że włoska kawa jest najlepsza?

Włoska kawa

Włosi nie hodują kawy i tak, jak reszta europejskich narodów importują ją z krajów znajdujących się w tzw. Pasie kawowym, gdzie rośliny kawowca mają idealne warunki do funkcjonowania. Sprowadzane zielone ziarna kawy są wypalane we Włoszech i tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Włoska kawa to przede wszystkim ciemne i średnie palenie ziaren, które są przeznaczone do espresso i kaw przygotowywanych na jego bazie. Jednak Włochy możemy podzielić na dwie strefy kawowe: północ i południe. Włoskie kawy pochodzące z północy Włoch są palone nieco jaśniej i często składają się z samych ziaren arabiki. Zmierzając na południe Włoch, w składzie kawy znajdziemy coraz większą domieszkę ziaren robusty i z reguły bardzo ciemno palone ziarna.

Zarówno jeden jak i drugi rodzaj palenia włoskiej kawy ma swoich przeciwników i zwolenników. Która włoska kawa jest najlepsza? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, otóż najlepsza włoska kawa to ta, która nam najbardziej smakuje i trafia w nasze gusta. W zależności od tego czy pijesz espresso czy kawę z mlekiem oraz od sposobu w jaki przygotowujesz swoją kawę powinieneś wybrać swoją ulubioną włoską kawę. W naszej ofercie znajdziesz szereg włoskich palarni począwszy od tych najpopularniejszych jak Lavazza, Pellini, Bristot, Illy czy Kimbo po mniej znane ale równie cenione na rodzimym rynku palarnie jak Bazzara, Trismoka czy ItalCaffe. Spróbuj kilku kaw i sam wybierz ulubioną i najlepszą włoską kawę!  

Kawa włoska ziarnista

Włoska kawa ziarnista swoją ogromną popularność zdobyła dzięki ogromnej modzie na włoskie specjały kawowe przygotowywane w ekspresach ciśnieniowych. Prawdziwa włoska kawa espresso oraz cappuccino, latte macchiato bądź americano to napoje, które wymyślili Włosi, przygotowując je ze swoich mieszanek. Nie powinno więc nas to dziwić, że oryginalny smak najpopularniejszych kawiarnianych specjałów kojarzy nam się przede wszystkim z włoską kawą. Dzisiaj włoskie kawy ziarniste są obecne nie tylko w renomowanych kawiarniach, ale także w naszych domach oraz biurach.

Bardzo wiele polskich kawiarni, które tak wielu z nas odwiedza bazuje właśnie na kawach ziarnistych z Włoch. 

Tradycja kawowa we Włoszech jest tak ważna, że aktualnie istnieje tam ogromna ilość palarni. Najpopularniejsze z nich są znane na całym świecie, a ich produkty możemy kupić w niemal każdym sklepie. Doskonałym tego przykładem jest włoska kawa Lavazza, która jest uznawana za synonim prawdziwej włoskiej kawy. Natłok włoskich palarni nie ma dużego wpływu na poprawę jakości ich produktów, szczególnie jeśli mówimy o ogromnych koncernach. Bardzo często zdarza się, że małe rzemieślnicze palarnie oferują nam znacznie lepszy produkt niż ogromne koncerny kawowe, które produkują kawę na znacznie większą skalę. Do palarni, których włoskie kawy ziarniste odznaczają się szczególnie wysoką jakością zdecydowanie możemy zaliczyć kawy Bazzara czy Caffe Del Faro. Włoska kawa ziarnista jest doskonale przystosowana do najpopularniejszych metod parzenia. Włoska kawa do ekspresu sprawia, że możemy przygotować tradycyjne napoje kawowe, czyli:

 • Espresso
 • Americano
 • Cappuccino
 • Latte macchiato

Niezależnie od tego czy korzystasz z ekspresu automatycznego, kolbowego czy też kawiarki moka włoskie kawy ziarniste doskonale sprawdzą się do przygotowania każdego specjału kawowego, wystarczy tylko dobrać odpowiednią mieszankę wypaloną w sposób najbardziej odpowiadający Twoim wymaganiom. 

Włoska kawa mielona

Kawa mielona to doskonała propozycja dla osób, które stawiają na wygodę i szybkość przygotowywania kawy. Taka kawa nie wymaga dodatkowego mielenia i od razu jest gotowa do parzenia w preferowany przez nas sposób. Włoska kawa mielona to również bardzo popularny produkt, który jest ogólnie dostępny na całym świecie. Włoskie palarnie bardzo często produkują te same mieszanki w wersji ziarnistej oraz mielonej, dlatego ich jakość jest bardzo do siebie zbliżona. Najlepszym tego przykładem jest włoska kawa illy, której wszystkie mieszanki są dostępne w wersji ziarnistej oraz mielonej, a o jej wysokiej jakości przekonał się miliony konsumentów na całym świecie. 

Włoska kawa mielona doskonale posłuży wszystkim użytkownikom ekspresów automatycznych oraz kolbowych, ale nie tylko. Kawa mielona jest bardzo prosta w przygotowaniu i na dobrą sprawę do jej zaparzenia nie potrzebujemy żadnego dodatkowego urządzenia. Możemy ją przygotować w sposób tradycyjny, zalewając wodą, ale także świetnie sprawdzi się do parzenia w kawiarkach lub zaparzaczach french press. Włoskie kawy mielone coraz częściej palone są także nieco jaśniej tak by z powodzeniem można było je przygotować w ekspresach przelewowych lub alternatywnych metodach parzenia. 

Najlepsza włoska kawa

Włoska kawa z pewnością ma swoich miłośników na całym świecie, ale przy tak wielu jej rodzajach nasuwa się jedno ważne pytanie: która włoska kawa jest najlepsza? Jeżeli uświadomimy sobie to, dlaczego pijemy kawę, to odpowiedź nasunie nam się sama. Dzięki zawartości kofeiny kawa posiada właściwości pobudzające i świetnie sprawdza się o poranku, gdy szukamy skutecznego postawienia na nogi. Jednak kawę pijemy także dla jej niepowtarzalnego smaku, dlatego najlepsza włoska kawa ziarnista oraz mielona to bez wątpienia ta, która najbardziej nam smakuje i sprawia największą przyjemność. 

W ofercie naszego sklepu z kawą znajduje się ponad 30 włoskich palarni, dlatego wybór włoskiej kawy jest naprawdę bardzo szeroki i jesteśmy przekonani że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli poszukujesz najlepszej włoskiej kawy, która spełni Twoje oczekiwania skorzystaj z filtrów, które pomogą Ci wybrać kawę według smaków lub zawartości kofeiny czy też stopnia wypalenia. Możesz także skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie, a na pewno doradzimy Ci najlepszą dla Ciebie kawę. 

Kawa włoska ranking 

Bardzo wiele osób poszukuje rankingu włoskich kaw celem znalezienia tej najlepszej. Jednak jak już wcześniej wspomnieliśmy nie ma jednej, najlepszej włoskiej kawy i wszystko uzależnione jest od naszych preferencji i potrzeb. Najczęściej wybierane w naszym sklepie włoskie kawy przedstawiamy w mini rankingu kawy włoskiej, który ma na celu zobrazowanie popularności danej marki:

 1. włoska kawa Lavazza
 2. włoska kawa Bazzara 
 3. włoska kawa Pellini
 4. włoska kawa La Brasiliana
 5. włoska kawa illy 
 6. włoska kawa Segafredo 
 7. włoska kawa Kimbo
 8. włoska kawa Trismoka
 9. włoska kawa Zicaffe 
 10. włoska kawa Italcaffe

 

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel