Ciemno palone kawy

ilość znalezionych towarów: 289

Zielone ziarna poddawane są procesowi palenia, dzięki czemu wydobywamy z nich smak i aromat - w przypadku ciemnego palenia kawy bardzo mało kwasowości i dużo goryczy. 

Ciemno palone kawy charakteryzują się ziarnami o ciemnobrązowej, a czasem prawie czarnej barwie na powierzchni której widać naturalne olejki wydostające się na zewnątrz ziarna podczas procesu palenia. Kolor ziaren kawy ciemno palonej porównać można do koloru gorzkiej czekolady. 

Zazwyczaj kawy ciemno palone są dość gorzkie z wyczuwalnymi nutami ciemnej czekolady czy orzechów. W kawach ciemno wypalonych raczej nie znajdziemy owocowej kwasowości, a nawet jeśli to naprawdę bardzo delikatnie wyczuwalną. Kawa ciemno palona jest bardzo popularna w Europie, a szczególnie we Włoszech i Francji, dlatego często mając na myśli ciemne palenie kawy mówimy o włoskim lub francuskim paleniu kawy. 

Ciemno palona kawa doskonale sprawdza się w ekspresach automatycznych oraz kolbowych jako gęste, mocne espresso lub baza do kaw z mlekiem np. latte lub cappuccino. W ofercie naszego sklepu znajdziesz ciemno palone kawy z różnych zakątków świata, w tym z najpopularniejszych włoskich palarni jak Lavazza, illy, Pellini czy Bazzara. 

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel