Internetowy sklep z kawą

ilość znalezionych towarów: 2419
Kawa

Kawa - w Konesso.pl to nasza specjalność!

Kawa to nieodłączny element codziennego życia dla wielu z nas - szkoda więc go marnować na picie słabej jakości naparów. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór kawy, spośród której na pewno jedna z nich stanie się Twoją ulubioną i tą najlepszą kawą.

Oferujemy tradycyjne włoskie kawy, a także kawy z polskich i innych europejskich palarni. Nadają się one do rozmaitych metod parzenia. Znajdziesz u nas kawę do ekspresu kolbowego, ekspresu automatycznego, kawiarki oraz metod przelewowych. Oferta Konesso.pl przeznaczona jest dla wszystkich - zarówno osób posiadających młynek jak i tych, którzy go nie posiadają. Oferujemy kawy ziarniste oraz kawy mielone hermetycznie pakowane, jak również różnego rodzaju kawy w kapsułkach i kawy w saszetkach systemu ESE (Easy Serving Espresso).

100% arabika czy mieszanka arabiki z robustą? U nas znajdziesz zarówno pierwszą, jak i drugą opcję. Szeroka oferta producentów kawy, zróżnicowanie mieszanek oraz indywidualny styl palenia kawy sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie - w zależności od osobistych upodobań. Konesso.pl to sklep z kawą, który zaopatruje w kawę home baristów, a także lokale gastronomiczne oraz biura.

Często zadawane pytania

Czy włoska kawa jest najlepsza?

Włoska kawa od lat jest uważana za jedną z najlepszych na świecie, jednak nie można powiedzieć jednoznacznie, że to najlepsza kawa. Włoska kawa jest palona ciemno lub średnio, dzięki czemu idealnie sprawdzi się do ciśnieniowych metod parzenia. Dzięki temu możemy przygotować z niej idealne espresso i wiele specjałów na jego bazie włącznie z cappuccino i latte macchiato. Wielka popularyzacja włoskich specjałów kawowych, sprawiła że włoska kawa jest uznawana za najlepszą. Najlepsza kawa na świecie to jednak ta, która smakuje nam najbardziej.

Kawa ziarnista, czy mielona?

Kupując kawę, pragniemy cieszyć się jej smakiem i aromatem, dlatego ważne jest, aby kupować wyłącznie najświeższą kawę. Kawa po zmieleniu bardzo szybko traci swoje najlepsze właściwości, dlatego najlepszym wyborem jest kawa ziarnista. Jeżeli kupujemy kawę mieloną, to musimy pamiętać o tym, aby odpowiednio przechowywać ją w szczelnym opakowaniu, gdzie nie będzie miała kontaktu z powietrzem.

Jakie są gatunki kawy?

Rozróżniamy dwa najpopularniejsze gatunki kawy: arabika i robusta. Arabika uważana za najszlachetniejszy gatunek kawy posiada delikatny smak, w którym można wyczuć przyjemną słodycz i kwasowość, ale zawiera niski poziom kofeiny. Robusta jest znana ze swojego intensywnego smaku z wyczuwalną goryczą i posiada wysoki poziom kofeiny.

Czy 100% arabica jest najlepsza?

Ze względu na swój bogaty smak i aromat arabika uznawana jest za najlepszą kawę. Nie można jednak powiedzieć, że dana kawa jest jedynym słusznym wyborem. Najlepsza kawa to taka, która nam smakuje, a jej picie sprawia nam radość.

Dlaczego kawa jest tłusta?

Kupując kawę, zdarza się, że na ziarnach możemy dostrzec tłuste plamy. Wiele osób uważa to za coś niepożądanego, ale w rzeczywistości jest to jak najbardziej normalne. Ziarno kawy zawiera wiele tłuszczów, które podczas procesu wypalenia, pod wpływem wysokiej temperatury wydostają się z niego i osadzają na powierzchni. Szczególnie dobrze możemy to zaobserwować w kawach ciemno palonych, które w piecu spędzają dłuższy czas.

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel