Szklanki do kawy - termiczne, z ekspresu

ilość znalezionych towarów: 80

Wybierz szklanki do kawy dopasowane do rodzaju pitej kawy

Każda kawa wymaga odpowiedniej oprawy - rodzaj naczynia, w którym należy ją podać zależy od jej konkretnego rodzaju. Ma to duże znaczenie, ponieważ w odpowiednio dobranym naczyniu napój potrafi zachowywać właściwą mu temperaturę i aromat. Nie można zapominać o praktycznym aspekcie, czyli po prostu wygodzie w trakcie picia napoju.

Szklanki do kawy świetnie nadają się do podawania latte, cappuccino, lub kawy mrożonej. Eleganckie, wyprofilowane szklanki są wygodne w użyciu i dają możliwość podziwiania subtelnych kolorów, które się ze sobą mieszają. Dzięki szklankom do kawy z łatwością można podać przepyszną Cafe Mocha, która dostarcza nie tylko wspaniałych doznań smakowych, ale wręcz hipnotyzuje powolnym, niespiesznym przenikaniem się między sobą warstw gorącej czekolady, aromatycznej kawy i ciepłego mleka.     

Jakie szklanki do kawy latte macchiato?

Kawę latte zazwyczaj podaje się w naczyniach o pojemności około 250 ml do 300 ml a czasem nawet więcej. Kawa latte to połączenie porcji espresso ze spienionym mlekiem i aby w pełni odzwierciedlić jej charakter powinniśmy ją serwować w przezroczystych, wysokich szklankach. Podczas wyboru szklanki do kawy latte warto zwrócić uwagę na jej kształt, który powinien przypominać literę V - jednak nie jest to wymóg konieczny. Wszystko zależy od naszego gustu i upodobań wizualnych.  

Szklanki do kawy z podwójnym dnem

Szklanki termiczne bo tak inaczej nazywane są szklanki do kawy z podwójnym dnem są idealnym rozwiązaniem dla miłośników kaw mlecznych i wspaniałych widoków. 

Tego typu szklanki z reguły wykonane są z dmuchanego borokrzemowego szkła, które charakteryzuje się wysoką trwałością i izolacją termiczną. Dzięki zastosowaniu podwójnych ścianek tego typu szklanki utrzymują ciepło kawy dłużej niż zwykłe filiżanki czy kubki do kawy. Podwójna ścianka zapobiega również poparzeniu dłoni mimo braku ucha do trzymania szklanki. 

Szklanki z podwójnym dnem czy podwójnymi ściankami projektowane są w taki sposób, aby ich wygląd sprawiał dodatkową przyjemność z picia kawy. Podczas picia kawy ze szklanki z podwójnym dnem mamy wrażenie jakby kawa unosiła się w powietrzu.   

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór szklanek do kawy. Oferujemy różnej wielkości szklanki do kawy latte, cappuccino czy też szklaneczki do espresso. Dla miłośników wspaniałego designu proponujemy wysokiej jakości szklanki termiczne z podwójnym dnem, które dodatkowo spotęgują przyjemność picia kawy.     

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel