Ekspresy do kawy

ilość znalezionych towarów: 756

Wybierz i kup online najlepszy ekspres do kawy!

Ekspresy do kawy to jedne z najpopularniejszych urządzeń służące do przygotowywania często spożywanego napoju jakim jest kawa. Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy to nie lada wyzwanie, szczególnie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kawą - musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które w przyszłości będą warunkowały jakość oraz smak kawy, a także łatwość obsługi i eksploatacje ekspresu do kawy.

Historia ciśnieniowych ekspresów do kawy sięga początków XX wieku, ale od tamtej pory wygląd oraz działanie ekspresów nieco się zmieniło. W dalszym ciągu zadanie każdego ekspresu do kawy jest takie samo - przygotowanie aromatycznej i smacznej kawy, która umili nam czas.

Oferta sklepu Konesso.pl obejmujeekspresy do kawy renomowanych firm, które podzieliliśmy na kilka kategorii tak by każdy mógł znaleźć sprzęt który w pełni spełni jego oczekiwania. Posiadamy szeroką ofertę dobrych ekspresów do kawy zarówno do domu, biura jak i małej gastronomii.Jesteśmy przekonani, że wśród naszej oferty każdy jest w stanie znaleźć najlepszy ekspres do kawy dopasowany do swoich potrzeb.

Ekspresy do kawy - często zadawane pytania

Jakie są rodzaje ekspresów do kawy?

Ekspresy do kawy możemy podzielić na ekspresy automatyczne, ekspresy kolbowe oraz przelewowe. Różne rodzaje ekspresów do kawy sprawdzają się w innych sytuacjach i są przeznaczone dla różnych użytkowników - przykładowo domowy ekspres do kawy nie sprawdzi się kawiarni, ponieważ jego wydajność będzie zbyt niska.

Co to jest automatyczny ekspres do kawy?

Automatyczny ekspres do kawy to urządzenie, które większość czynności wykonuje automatycznie. Do obsługi ekspresu automatycznego nie potrzebujemy posiadać doświadczenia i umiejętności baristycznych, a jego obsługa często sprowadza się do wciśnięcia odpowiedniego przycisku. Automatyczne ekspresy do kawy są przeznaczone dla osób, które cenią wygodę i łatwą obsługę. Automatyczne ekspresy do kawy o dużej wydajnośći doskonale sprawdzają się w biurach oraz lokalach gastronomicznych, w któych personel nie posiada dużej wiedzy z zakresu parzenia kawy.

Czym jest kolbowy ekspres do kawy?

Kolbowe ekspresy do kawy to tradycyjne ekspresy ciśnieniowe, które wymagają od nas opanowania pewnych umiejętności i zaangażowania w proces parzenia kawy. W zamian za to, możemy przygotować w nich idealną kawę espresso i kawy ze spienionym mlekiem typu cappuccino i latte. Kolbowe ekspresy do kawy są szczególnie popularne w kawiarniach oraz wśród home baristów, dla któych jakość i smak przygotowanej kawy mają ogromne znaczenie.

Ekspres przelewowy - co to?

Przelewowy ekspres do kawy to urządzenie idealne do domu i biura, które za jednym razem przygotuje nam dzbanek kawy dla całej rodziny lub pracowników. Takie ekspresy parzą kawę na zasadzie filtracji, dzięki czemu uzyskany napar jest czysty, pozbawiony fusów i posiada delikatny smak.
Ekspresy do kawy

Ekspresy do kawy - producenci

Pierwszy podział to wyróżnienie producentów ekspresów do kawy dostępnych w naszym sklepie. Oferujemy ekspresy do kawy znanych i cenionych marek, których jakość potwierdzają miliony użytkowników na całym świecie. W naszej ofercie znajdziesz między innymi ekspresy do kawy Jura, Melitta, Lelit, Franke, Ascaso, Saeco, Nivona, Nuova Simonelli czy Moccamaster.

Wszystkie oferowane przez nas ekspresy do kawy zostały szczegółowo opisane na kartach towarowych, a dodatkowo użytkownicy, którzy dokonali zakupu bardzo często dzielą się opiniami o ekspresach.

Ekspresy do kawy - rodzaje

Na przestrzeni lat wśród kategorii ekspresy do kawy powstało kilka podziałów, które charakteryzują sposób działania oraz obsługę urządzenia. Każdy z rodzajów ekspresu do kawy ma nieco inny sposób działania i przeznaczenie, dlatego postanowiliśmy podzielić ekspresy do kawy dostępne w naszej ofercie na 5 kategorii, tak by łatwiej Ci było znaleźć Twój wymarzony ekspres do kawy. Kategorie ekspresów do kawy w naszym sklepie to:Ekspresy do kawy automatyczne

Automatyczny ekspres do kawy to najpopularniejsze na rynku ekspresy do kawy. Są to bardzo wygodne w obsłudze urządzenia, które wykonują za nas większość czynności. W automatycznych ekspresach możemy przygotować kawy czarne oraz mleczne typu cappuccino i latte macchiato, a to najczęściej za dotknięciem jednego przycisku. Automatyczny ekspres do kawy swoje zastosowanie znajdzie w każdym domu oraz oraz biurze.

W ofercie sklepu Konesso.pl znajdziecie najwyższej jakości ekspresy Jura, które słyną z wyjątkowej trwałości, ale także ekspresy Nivona, Melitta, Saeco czy Miele.

Automatyczne ekspresy do kawy

Ekspresy do kawy kolbowe

Kolbowe ekspresy do kawy to tradycyjne ekspresy ciśnieniowe, które przypominają pierwsze włoskie ekspresy. Kolbowe ekspresy do kawy wymagają od nas opanowania pewnych umiejętności i zaangażowania w cały proces parzenia kawy, ale w zamian za to dają nam możliwość przygotowania kawy najwyższej jakości. W ekspresach kolbowych możemy zaparzyć prawdziwe włoskie espresso i wszystkie kawy mleczne na jego bazie. Swoje zastosowanie znajdą w naszych domach, a kolbowe ekspresy do kawy większych rozmiarów są obowiązkowym urządzeniem w każdej kawiarni.

Oferta Konesso.pl jest pełna wysokiej jakości kolbowych ekspresów do kawy. W naszym sklepie możesz kupić włoskie ekspresy kolbowe Lelit, ale również Rancilio, Gaggia czy Sage.

Kolbowe ekspresy do kawy

Ekspresy do kawy przelewowe

Przelewowe ekspresy do kawy to ekspresy, które parzą kawę na zasadzie filtracji. Są to urządzenia pozwalające za jednym razem przygotować cały dzbanek kawy dla całej rodziny, lub pracowników biura. W przelewowych ekspresach do kawy możemy zaparzyć wyśmienitą kawę czarną, która jest pozbawiona fusów. Bardzo proste działanie i wysoka jakość przygotowanego naparu sprawia, że ekspresy przelweowe doskonale sprawdzą się w naszych domach i biurach.

W naszym sklepie dostępne są przelewowe ekspresy do kawy najlepszych producentów na świecie. Są to między innymi ekspresy przelewowe Melitta, Moccamaster czy Wilfa.

Przelewowy ekspres do kawy

Ekspresy do kawy na kapsułki

Kapsułkowe ekspresy do kawy to urządzenia przeznaczone dla osób ceniących wygodę. Takie ekspresy wymagają od nas jedynie włożenia kapsułki i wciśnięcia odpowiedniego przycisku. Każdy ekspres do kawy na kapsułki ma zaprogramowany system, który wykorzystuje dedykowane kapsułki. Najpopularniejsze systemy ekspresów na kapsułki to Nespresso, Dolce Gusto, Tassimo, Lavazza Blue czy A Modo Mio.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz ekspresy do kawy na kapsułki Lavazza, które sprawdzą się w Twoim domu oraz biurze. Posiadamy także ekspresy systemów Nespresso, Tassimo oraz Dolce Gusto.

Ekspres na kapsułki

Ekspresy do kawy na saszetki

Ekspresy do kawy na saszetki to urządzenia, które są przystosowane do przygotowania kawy w saszetkach E.S.E. (easy serving espresso). Każda saszetka zawiera odmierzoną, zmieloną kawę, która pozwala nam zaparzyć prawdziwe espresso. Ekspresy na saszetki są przeznaczone dla użytkowników, którym zależy na łatwej obsłudze i szybkim przygotowaniu kawy, za każdym razem tak samo smacznej.

W naszym sklepie znajdziesz ekspresy na saszetki e.s.e takich producentów jak Lelit czy Ascaso. Są to wysokiej jakości ciśnieniowe ekspresy do kawy, wyposażone w sepcjalne sitka pozwalające zaparzyć kawę w saszetkach.

Ekspresy do kawy na saszetki


W każdej podkategorii ekspresy do kawy znajdziesz urządzenia różnych producentów, w różnej cenie oraz o różnym stopniu zaawansowania. Jeżeli zastanawiasz się na zakupem ekspresu do kawy, szukasz najlepszego ekspresu do kawy i nie wiesz który ekspres wybrać koniecznie się z nami skontaktuj, a pomożemy Ci wybrać odpowiednie urządzenie. Możesz także skorzystać z wygodnych filtrów, które pozwolą przeglądać dostępne u nas ekspresy do kawy w dużo bardziej przejrzysty sposób.

Ekspresy do kawy - przeznaczenie

Miejsce w którym będzie użytkowany ekspres do kawy oraz to jaką ilość kaw dziennie będzie musiał przygotować to kolejny aspekt, który postanowiliśmy wydzielić dla łatwiejszego odnalezienia ekspresu do kawy dopasowanego do swoich potrzeb.

Ekspres do biura różni się nieco od takiego do użytku domowego ponieważ musi mieć on zdecydowanie większą wydajność. W kawiarni zazwyczaj używa się nieco większych maszyn - kolbowych ekspresów do kawy o dużej wydajności, które pozwolą na uzyskanie z kawy pełni smaku i aromatu oraz zapewnią ciągłość pracy podczas całego dnia.


Ekspresy do kawy dostępne w naszej ofercie spełnią oczekiwania każdego miłośnika kawy czy właściciela kawiarni. Jeżeli szukasz ekspresu do kawy, którego nie ma w naszej ofercie skontaktuj się z nami, a być może uda nam się zaproponować inne rozwiązanie. Pamiętaj że ekspres do kawy powinien być sprzętem, który sprawi Ci wiele przyjemności dlatego musisz wybrać niezawodne i proste w obsłudze urządzenie, którego ewentualna naprawa nie przewyższy jego wartości.

Konesso.pl jako specjalistyczny sklep oferuje ekspresy do kawy z oficjalnej dystrybucji wielu najpopularniejszych producentów. Posiadamy także fachową wiedzę w zakresie doradztwa i pomocy serwisowej ekspresów do kawy. Serdecznie zachęcamy do kontaktu.


Ekspresy do kawy Leasing

W naszym sklepie oferujemy ekspresy do kawy wielu firm, które świetnie sprawdzają się do użytku biurowego czy małej gastronomii. Znając potrzeby i wymagania naszych Klientów postanowiliśmy dać Wam możliwość wygodnego finansowania zakupu ekspresu do kawy w postaci leasingu. Na karcie towarowej każdego ekspresu do kawy znajduje się widoczny przycisk pozwalający wyliczyć miesięczną ratę leasingową. Sprawdź nasze warunki i weź ekspres do kawy w leasing!

Ekspresy do kawy na raty 

Nie każdego stać na zakup ekspresu do kawy za gotówkę, tym bardziej jeśli mówimy o solidnym, nieco droższym urządzeniu. Właśnie dlatego w Konesso dajemy Wam możliwość zakupu ekspresu do kawy na raty

Nasza oferta jest dopasowana do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów, a cała procedura zakupu ekspresu do kawy na raty jest prosta i szybka. Dzięki naszemu zaangażowaniu i dbałości o interesy naszych Klientów gwarantujemy Wam doskonałe warunki zakupów na raty, w tym raty 0% na ekspresy do kawy. Na karcie towaru interesującego Cię ekspresu do kawy możesz w prosty i szybki sposób przeliczyć koszt kredytu oraz jego miesięczną ratę - to proste!


Ekspresy do kawy promocje

Konesso.pl to pionier rynku jeśli chodzi o sprzedaż ekspresów do kawy wysokiej jakości. Naszym klientom staramy się zapewnić najlepsze warunki zakupu, błyskawiczną wysyłkę oraz fachowe doradztwo. W naszej ofercie znajdziesz ekspresy do kawy w promocjach - zarówno cenowych jak i tych z pakietami gratisów.Bardzo popularną i chętnie wybieraną przez klientów Konesso promocją na ekspres do kawy jest możliwość dokupienia nawet do 4 kilogramów kawy za połowę ceny. Dzięki takiej promocji po zakupie ekspresu do kawy możesz cieszyć sie smakiwem naprawdę wyjątkowej kawy.

Expres do kawy czy Ekspres do kawy?

Szukając wymarzonego ekspresu do kawy, wielu ludzi często popełnia błąd, wpisując w internetowych wyszukiwarkach hasło expres do kawy. Należy wiedzieć, że wyraz ekspres nie nawiązuje do angielskiego słowa express, dlatego w tym wypadku należy stosować wyłącznie polską wersję - ekspres do kawy.

Ekspresy do kawy - inne często zadawane pytania

EKSPRES DO KAWY Z MŁYNKIEM - CZY WARTO

Ekspres do kawy z młynkiem oferuje wiele korzyści i jest uważany za jedno z najwyższej jakości urządzeń do przygotowywania kawy w domu. Wbudowany młynek pozwala na świeże mielenie ziaren tuż przed parzeniem, co przekłada się na intensywny aromat i pełny smak kawy. Ziarna kawy są mielone na żądany stopień grubości, co pozwala na dostosowanie smaku do indywidualnych preferencji. Dzięki temu można cieszyć się świeżo zaparzoną kawą o niepowtarzalnym aromacie i bogatym smaku. Ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem to inwestycja w codzienny komfort i wygodę. Każdego dnia możesz cieszyć się wyjątkową kawą, przygotowaną z najświeższych ziaren, w domowym zaciszu. To prawdziwy rarytas dla wszystkich miłośników kawy, którzy pragną odkryć nowe wymiary smaku i aromatu w swoich ulubionych napojach.
Na rynku dostepne są trzy główne typy ekspresów do kawy z wbudowanym młynkiem: ekspresy kolbowe, ekspresy automatyczne oraz ekspresy przelewowe. Każdy z tych rodzajów posiada swoje unikalne cechy i oferuje różne możliwości w przygotowywaniu kawy.
Najwygodniejszą i najpopularniejszą formą parzenia kawy w domu jest ekspres automatyczny, który ma wbudowany młynek mielący ziarna przed parzeniem. Jest to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących wygody i możliwości personalizacji, bez konieczności wnikania w temat technik parzenia kawy. Taki ekspres jest idealny dla osób ceniących sobie czas, pragnących napić się smacznej, szybkiej kawy a temat parzenia kawy i parametrów niekoniecznie ich interesuje.
Ekspresy automatyczne to wszechstronne urządzenia, które oferują prostotę i wygodę w przygotowywaniu kawy.
Ekspresy kolbowe z wbudowanym młynkiem są bardziej preferowane przez osoby zaangażowane w temat parzenia kawy i mające w tym zakresie jakąś wiedzę. Ekspresy kolbowe są szczególnie polecane dla osób, które pragną mieć wpływ na smak kawy, sprawia im radość eksperymentowanie z różnymi parametrami parzenia, lubią poświęcać czas na przygotowanie kawy i ten proces ich interesuje. Ekspres kolbowy z wbudowanym młynkiem to wygodna opcja, gdyż oszczędza miejsce na blacie i pozwala poczuć się jak prawdziwy barista w domu i nie musisz przejmować się zakupem kolejnego urządzenia, młynka, aby móc parzyć kawę. Najpopularniejszym kolbowym ekspresem do kawy z budowanym młynkiem w ofercie naszego sklepu jest Lelit Anita.
Ekspresy przelewowe z wbudowaym mlynkiem są prostymi w obsłudze urządzeniami, które umożliwiają przygotowanie większej ilości kawy na raz. Ziarna kawy są mielone w młynku, a następnie woda jest powoli przesączana przez kawę. Ekspresy przelewowe oferują łagodny smak i aromatyczny napój. Są one szczególnie polecane dla osób ceniących tradycyjny sposób parzenia kawy i preferujących większe porcje na raz. Jednym z bestsellerowych ekspresów przelewowych z wbudowanym młnkiem do kawy jest Melitta Aroma Fresh.
Ekspres do kawy z młynkiem umożliwia przygotowanie doskonałej kawy, wprowadza do domu atmosferę kawiarni i daje możliwość eksperymentowania z różnymi gatunkami ziaren. Dostępne są w różnych stylach i designach i stanowią estetyczny element wyposażenia kuchni.

JAK DBAĆ O EKSPRES DO KAWY?

Odpowiednie dbanie o ekspres do kawy jest kluczowe dla utrzymania jego sprawności, przedłużenia jego żywotności i zapewnienia zawsze smacznej kawy. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji ekspresu do kawy:
  • Regularne Czyszczenie eksresu do kawy. Regularne czyszczenie ekspresu jest niezwykle ważne. Systematycznie usuwaj fusy i pozostałości kawy z pojemnika na fusy i tacki ociekowej. Przepłukuj jednostkę zaparzającą pod bieżącą wodą, jeśli Twój ekspres posiada wyciągany blok zaparzający. Systematycznie używaj środków czyszczących i wykonuj polecenia urządzenie jeśli przypomina o czyszczeniu lub rób to co minimum dwa miesiące. W ekspresie kolbowym pamiętaj o czyszczeniu kolby, sitka oraz grupy kawowej. Możesz użyć szczoteczki do czyszczenia, aby dokładnie oczyścić te części. Po zakończeniu procesu spieniania mleka wyczyść również dyszę pary lub dyszę gorącej wody.
  • Regularne dkamienianie ekspresu do kawy. Kamień może gromadzić się wewnątrz ekspresu i wpływać na jego działanie oraz smak kawy. Odkamieniaj swój ekspres do kawy regularnie zgodnie z instrukcjami producenta lub zaleceniami dołączonymi do urządzenia. Najlepiej użyć specjalnego preparatu do odkamieniania zalecanego przez producenta ekspresu.
  • Wymieniaj filtr do wody w ekspresie do kawy. Jeśli twoja woda jest twarda, zainstaluj filtr do wody w ekspresie. Filtr pomoże w ograniczeniu ilości kamienia, który dostaje się do ekspresu i może przedłużyć żywotność ekspresu.Dodatkowo używanie czystej, przefiltrowanej wody ma znaczący wpływ na poprawę smaku kawy.
  • Regularna konserwacja ekspresu. Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi konserwacji ekspresu. Należy przestrzegać okresów wymiany filtrów, uszczelek, części wylewek i systemów mlecznych oraz innych części, jeśli jest to wymagane.
  • Jeśli planujesz przewozić ekspres, upewnij się, że jest on dokładnie wyczyszczony i osuszony przed umieszczeniem go w pudełku. Unikaj narażania ekspresu na skrajne temperatury lub wilgoć. Jeśli planujesz dłuższy czas nie używać urządzenia, pozbądź się resztek kawy, wylej wodę ze zbiornika, umyj i osusz tackę ociekową oraz blok zaparzający, jeśli urządzenia posiada taką funkcję odapruj system.

Pamiętaj, że te wskazówki są ogólne i mogą różnić się w zależności od modelu i producenta ekspresu. Zawsze warto sprawdzić instrukcje obsługi dostarczone przez producenta dotyczących konserwacji konkretnego ekspresu do kawy.

KIEDY ODKAMIENIC EKSPREES DO KAWY?

Odkamienianie ekspresu do kawy to jedna z podstawowych czynności konserwacyjnych, aby ekspres długo nam służył, a kawa dobrze smakowała. Częstotliwość odkamieniania ekspresu do kawy zależy od kilku czynników, takich jak twardość wody, częstotliwość użytkowania ekspresu i zalecenia producenta. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się odkamienianie ekspresu do kawy co 1-3 miesiące. Jednakże, jeśli masz twardą wodę lub używasz ekspresu bardzo często, może być konieczne częstsze odkamienianie, nawet co miesiąc. Zrobisz to specjalnie do tego przeznaczonymi do Twojego ekspresu środkami odkamieniającymi. Ważne jest, aby monitorować stan ekspresu i odkamieniać go, gdy zauważysz problemy z przepływem wody lub pogorszenie smaku kawy. Używanie filtru do wody zmniejsza częstotliwość konieczności odkamieniania ekspresu.

JAK ODKAMIENIĆ EKSPRES DO KAWY?

Ekspres do domu odkamieniamy specjalnie do tego przeznaczonymi środkami odkamieniającymi w formie płynu lub tabletki, które rozcieńcza się z wodą. Najczęściej producent zaleca używanie środków specjalnie przeznaczonych do danego modelu urządzenia. Ważne jest, aby zawsze stosować się do instrukcji producenta dotyczących odkamieniania ekspresu. Każdy ekspres może mieć inne wymagania i procedury odkamieniania. Zawsze sprawdzaj instrukcje obsługi, aby uzyskać szczegółowe i dokładne informacje dotyczące odkamieniania dla danego modelu ekspresu do kawy.
Aby przygotować urządzenie do odkamieniania, całkowicie opróżnij ekspres z wody i fusów.
Jeśli twój ekspres ma wymienny filtr wody, wyciągnij go na czas odkamieniania.
Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta w celu rozpoczęcia procesu odkamieniania. Najczęściej będzie to umieszczenie roztworu do odkamieniania w pojemniku na wodę ekspresu i uruchomienie cyklu spłukiwania lub parzenia. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji dotyczących czasu trwania i samego procesu odkamieniania. Po zakończeniu procesu odkamieniania przepłucz ekspres kilkoma cyklami czystej wody, aby usunąć wszelkie pozostałości roztworu do odkamieniania. Możesz również przepłukać koszyk na fusy i sitko. Upewnij się, że nie ma żadnych śladów roztworu odkamieniającego przed ponownym użyciem ekspresu.

KIEDY CZYŚCIĆ EKSPRES DO KAWY?

Ogólne czyszczenie ekspresu do kawy powinno odbywać się regularnie, najlepiej na koniec dnia. To pozwala zachować bezpieczeństwo higieny i dobry smak kawy. Jeśli robimy kawy mleczne, wylewkę należy czyścić po każdym parzeniu kawy, aby pozostałości mleka nie zostały w systemie spieniania mleka. W ekspresie kolbowym natomiast pozbywamy się osadów z mleka, przepuszczając parę przez dyszę pary. Nowoczesne ekspresy mają zintegrowane programy płukania wylewki kawy i wylewki mleka po każdym parzeniu kawy, co jest bardzo wygodną opcją.

JAK WYCZYŚCIĆ EKSPRES DO KAWY?

Aby wyczyścić ekspres do kawy, zacznij od opróżnienia koszyka na fusy i tacki ociekowej. Możesz opróżnić zbiornik na wodę, aby następnego dnia uzupełnić go świeżą wodą. Wyjmij i oczyść elementy wyjmowane. W zależności od modelu ekspresu może to obejmować pojemnik na fusy, sitko, kolbę, dyszę pary, blok zaparzający. Wyjmij te elementy i dokładnie je przepłucz ciepłą wodą i dokładnie osusz. Możesz użyć łagodnego detergentu lub specjalnego środka do czyszczenia ekspresu.
Jeśli chcesz oczyścić wnętrze ekspresu, zrób to za pomocą dedykowanego programu czyszczącego w Twoim ekspresie do kawy. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, aby uruchomić program. Jeśli nie masz takiej funkcji, możesz przepłukać ekspres kilkoma cyklami czystej wody, aby usunąć wszelkie resztki kawy.

JAKIE CIŚNIENIE MA EKSPRES DO KAWY?

Ciśnienie w ekspresie do kawy jest zazwyczaj mierzone w barach (bar). Odpowiednie ciśnienie podczas ekstrakcji kawy jest istotne dla przygotowania dobrej jakości espresso. Standardowe i minimalne ciśnienie w ekspresie kolbowym wynosi 9 barów, jednak dzisiejsze urządzenia są w stanie osiągnąć większe ciśnienie. Dla lepszych rezultatów zaleca się ekspresy automatyczne o ciśnieniu między 15 a 19 barów. Taki zakres ciśnienia pozwala na szybką ekstrakcję, tworząc esencję o doskonałym smaku i gęstej piance. Odpowiednie ciśnienie podczas ekstrakcji kawy jest bardz ważne, ponieważ ma bezpośredni wpływ na przepływ wody przez kawę. Dobre ciśnienie umożliwia równomierne nasycenie mielonej kawy, co jest kluczowe dla wydobycia aromatów i olejków eterycznych z ziaren i finalnie ma wpływ na efekt końcowy w filiżance i smak kawy. Warto zaznaczyć, że niektóre ekspresy do kawy, zwłaszcza profesjonalne modele lub ekspresy półautomatyczne, mogą mieć możliwość regulacji ciśnienia w zależności od preferencji użytkownika i rodzaju kawy.

KTO WYNALAZŁ EKSPRES DO KAWY?

Istnieje wiele kandydatów, którzy przypisują sobie zasługi za wynalezienie ekspresu do kawy, i trudno jest jednoznacznie określić, kto jest głównym twórcą tego urządzenia. Jednak istotne jest, że w 1884 roku wynalazca Angelo Moriondo opatentował pierwszy praktyczny ekspres do kawy, który wykorzystywał parę. To przełowmowe odkrycie otworzyło drogę do dalszego rozwoju i udoskonalenia ekspresów przez innych wynalazców. Luigi Bezzera, który opatentował swój ekspres w 1901 roku, odegrał istotną rolę w rozwoju tej technologii. Jego ekspres wykorzystywał wysokie ciśnienie generowane przez sprężynę, co pozwalało na szybkie i intensywne parzenie kawy. Jednak to Desiderio Pavooni odegrał kluczową rolę w komercjalizacji tego wynalazku. Przejął ulepszony ekspres Bezzera i wprowadził go na rynek, zdobywając popularność i sukces w branży.
Warto podkreślić, że rozwój ekspresów do kawy był efektem wspólnych wysiłków i innowacji wielu osób na przestrzeni lat. Dzięki ich wkładowi, dzisiaj możemy cieszyć się wysokiej jakości kawą przygotowaną w ekspresach, które stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności.

KIEDY WYNALEZIONO EKSPRES DO KAWY?

Ekspres do kawy został wynaleziony i opracowany w różnych okresach historycznych, a pierwsze praktyczne urządzenia do ekstrakcji kawy pojawiły się w drugiej połowie XIX wieku. Istnieje wiele wersji i udoskonaleń ekspresów na przestrzeni lat, a rozwój technologii parzenia kawy trwał przez wiele dziesięcioleci.
Ważnym momentem w historii ekspresów do kawy było opatentowanie automatycznego ekspresu przez Angelo Moriondo we Włoszech w 1884 roku. Był to pierwszy praktyczny ekspres, który wykorzystywał parę do szybkiego parzenia kawy. Ta innowacja zapoczątkowała rozwój ekspresów do kawy, jakie znamy dzisiaj. W 1901 roku Luigi Bezzera opatentował swój ekspres, który wykorzystywał wysokie ciśnienie generowane przez sprężynę, co pozwalało na szybkie i intensywne parzenie kawy. Później, w 1906 roku, na targach w Mediolanie, Desiderio Pavooni zaprezentował ulepszony ekspres Bezzera szerszej publiczności, zdobywając popularność i umocniwszy pozycję ekspresów na rynku.
Należy jednak pamiętać, że rozwój i udoskonalanie ekspresów do kawy trwało przez wiele lat, a wiele osób wniosło swój wkład w tę dziedzinę. Dzięki ich wysiłkom możemy dzisiaj korzystać z różnorodnych rodzajów ekspresów do przygotowywania wspaniałej kawy w domu, kawiarniach i innych miejscach.
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel