Kawa bezkofeinowa - ziarnista i mielona

ilość znalezionych towarów: 66
Kawa bezkofeinowa

Wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie dnia bez kawy. Jak doskonale wiemy, kawa zawiera związek nazywany kofeiną, który działa na nas pobudzająco. Dla jednych kawa jest skutecznym sposobem na poranne przebudzenie, dla innych jest to po prostu nawyk, ale wiele osób pije kawę wyłącznie ze względu na jej smak. Niestety są również ludzie, którzy z różnych względów nie mogą pić kawy, ponieważ kofeina działa negatywnie na ich zdrowie. Na całe szczęście nie muszą oni jednak rezygnować z filiżanki ulubionego intensywnego espresso lub aksamitnego latte macchiato, a to wszystko dzięki kawie bezkofeinowej.

Czym jest kawa bezkofeinowa?

Naturalnie każda kawa zawiera kofeinę i tak też jest w przypadku kawy bezkofeinowej. Kawa bezkofeinowa powstaje z normalnych ziaren kawy, które są poddawane różnym procesom mającym za zadanie pozbyć się z nich tego związku. Pierwsza kawa bezkofeinowa powstała na zlecenie Johanna Wolfganga Goethego w pierwszej połowie XIX wieku. Słynny poeta był ogromnym miłośnikiem kawy, ale cierpiał na bezsenność, dlatego poprosił swojego znajomego chemika Friedricha Runge, aby zbadał wpływ kawy na jego organizm. Rungemu udało się poznać sekrety kofeiny i ostatecznie wyizolować ją z kawy.

Rozróżniamy trzy metody dekofeinizacji - chemiczna, wodna i gazowa. Najzdrowszą i najbardziej pożądaną z nich jest dekofeinizacja wodna, podczas której ziarna kawy są moczone tak długo, aż kofeina zostanie z nich wydzielona. Pomimo tego, że nazywamy ją bezkofeinową, to należy wiedzieć, że żaden proces nie usuwa całkowicie kofeiny z kawy. Każda kawa bezkofeinowa zawiera śladowe ilości tego związku, który jednak nie ma żadnego wpływu na nasz organizm i nikomu nie zagraża.

Kawa bezkofeinowa ziarnista

Bezkofeinowa kawa ziarnista to świetna opcja dla osób, które cenią kawę za jej smak, ale nie chcą lub nie mogą przyjmować kofeiny. Kawa bezkofeinowa w ziarnach jest przeznaczona do przygotowania w ekspresach kolbowych i automatycznych. Ziarna kawy mielone są bezpośrednio przed zaparzeniem, dlatego napar zachwyca świeżym smakiem i aromatem. Bezkofeinową kawę ziarnistą możemy przygotować w postaci intensywnego espresso lub kaw mlecznych z aksamitnie spienionym mlekiem typu cappuccino czy latte macchiato. Pomimo tego, że większość kofeiny jest usuwana z kawy, to nie wpływa to na pogorszenie jej smaku.

Dodatkowo coraz większa liczba producentów oferuje kawy bezkofeinowe jakości speciality wypalone jaśniej z przeznaczeniem do alternatywnych metod parzenia jak chemex czy aeropress. W naszej ofercie znajdziesz kawy bezkofeinowe do metod alternatywnych, ich oferta nie jest zbyt szeroka, ale z pewności każdy znajdzie swój ulubiony smak. 

Najlepsza kawa bezkofeinowa

Kupując kawę bezkofeinową, zawsze chcemy wybrać tę najlepszą. Nasuwa się zatem pytanie, która kawa bezkofeinowa jest najlepsza? Odpowiedź na to pytanie jest proste - najlepsza kawa bezkofeinowa to ta, która najbardziej nam smakuje. Jeżeli jesteśmy miłośnikami delikatnej kawy o wyczuwalnej słodyczy, to w takim wypadku sprawdzi się 100% arabica bezkofeinowa. Jeżeli jednak zależy nam na większej intensywności i wyczuwalnej goryczy, to mieszanki arabiki i robusty sprawdzą się tutaj rewelacyjnie.

  

W sklepie Konesso.pl znajdziesz szeroką ofertę kawy bezkofeinowej. Są to wysokiej jakości bezkofeinowe kawy ziarniste i mielone w opakowaniach 250g, 500g i 1kg. Kawa bezkofeinowa w puszce i w kapsułkach, a to wszystko zapewnione przez najlepsze palarnie na świecie.

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel