Kawa ziarnista Bracia Ziółkowscy

ilość znalezionych towarów: 11
  Bracia Ziółkowscy

  Palarnia kawy Bracia Ziółkowscy to rodzinna firma założona przez braci Jarosława i Włodzimierza. Jej historia rozpoczyna się kilkanaście lat temu, kiedy bracia wypalali kawę na własne potrzeby w żeliwnej patelni. Z czasem potrzeba stworzenia kawy wyższej jakości natchnęła braci do wymiany patelni na małą palarkę bębnową. Lata doświadczeń pozwoliły udoskonalić swój przepis na doskonałą kawę. Bracia Ziółkowscy przekonują, że najlepsza kawa to świeżo palona kawa, która oddaje nam swój najlepszy smak i aromat. Dziś bracia posiadają własną palarnię i dostarczają nam wysokiej jakości kawę ziarnistą przeznaczoną do różnych metod parzenia.

  Kawa ziarnista Bracia Ziółkowscy

  Bracia Ziółkowscy oferują nam wysokiej jakości kawę ziarnistą w opakowaniach o pojemności 250g oraz 1kg. Dzięki temu doskonale sprawdzi się zarówno jako kawa do domu, jak i kawiarni. Kawa ziarnista Bracia Ziółkowscy składa się z najwyższej jakości ziaren arabiki i robusty, które pochodzą z cenionych kawowych regionów świata i tak wśród nich znajdziemy ziarna z Gwatemali, Rwandy, Brazylii czy Indii. Palarnia dostarcza nam kawy, które są 100% arabikami, ale także tworzy blendy, czyli mieszanki ziaren arabiki i robusty dostępne w różnych proporcjach. Łącząc ze sobą kawy różnych gatunków, możemy uzyskać zupełnie nowy, czasem nawet niespodziewany smak. Kawa ziarnista Bracia Ziółkowscy jest palona w różnym stopniu, dzięki czemu z oferty możemy wybierać kawę pod różne metody parzenia.

  Kawa Bracia Ziółkowscy pod espresso

  Bracia Ziółkowscy w swojej ofercie posiadają kawy ziarniste pod espresso, czyli takie, które swoje najlepsze właściwości smaku i aromatu oddadzą nam po przygotowaniu metodami ciśnieniowymi. Do takich metod zaliczamy ekspresy kolbowe i automatyczne, które parzą kawę, przeciskając przez nią pod wysokim ciśnieniem gorącą wodę. Jednak kawa do espresso może być również przygotowana w tradycyjnym włoskim czajniku moka, czyli po prostu kawiarce. Kawa z kawiarki jest bardzo zbliżona do espresso przygotowanego w ekspresie ciśnieniowym i posiada intensywny smak.

  Wśród kaw Bracia Ziółkowscy pod espresso znajdziemy ciekawe mieszanki arabiki i robusty w różnych proporcjach jak np. kawa ziarnista Bracia Ziółkowscy Włoskie Espresso, czyli mieszanka składająca się w 70% z brazylijskiej arabiki, a w 30% z ziaren indyjskiej robusty. Jednak coś dla siebie znajdą również miłośnicy 100% arabiki, która posiada łagodny, lecz bogaty smak. Dla nich doskonałą propozycją będzie kawa ziarnista Bracia Ziółkowscy Kivu.

  Kawa Bracia Ziółkowscy pod przelew

  Nie samym espresso człowiek żyje i Bracia Ziółkowscy doskonale o tym wiedzą. Palarnia w swojej ofercie posiada jasno palone kawy ziarniste, które najlepiej smakują po przygotowaniu metodami przelewowymi takimi jak zaparzacz Chemex, drip i AeroPress, ale również klasyczny ekspres przelewowy. Kawa ziarnista Bracia Ziółkowscy pod przelew składa się z jednorodnych ziaren arabiki, co znaczy, że tworzą ją ziarna pochodzące z tego samego regionu. Takie kawy pozwalają nam w całości poczuć smak i aromat charakterystyczny dla danej odmiany, dzięki czemu możemy w prosty sposób zauważyć wszystkie cechy różniące dane gatunki kawy.

  Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
  pixel