Kawy jasno palone

ilość znalezionych towarów: 1184

Zielone ziarna poddawane są procesowi palenia, dzięki czemu wydobywamy z nich smak i aromat - w przypadku jasnego palenia kawy bardzo mało goryczy i dużo kwasowości, która jest naturalnym i pożądanym smakiem owoców kawowca. 

Jasno palone kawy charakteryzują się ziarnami o jasnobrązowej barwie na powierzchni których nie widać olejków eterycznych - ziarna są raczej suche. 

Zazwyczaj kawy jasno palone są dość kwasowe z wyczuwalnymi nutami owoców cytrusowych. W kawach jasno wypalonych raczej nie znajdziemy dominujących nut goryczy, jednak wszystko zależy od rodzaju ziaren i sposobu przygotowania napoju. Kawa jasno palona jest dość popularna w Europie, a szczególnie w krajach skandynawskich. 

Jasno palona kawa doskonale sprawdza się w alternatywnych metodach parzenia takich jak dripper czy aeropress, ale z pełnym powodzeniem możemy ją przygotować także w ekspresie automatycznym lub kolbowym. Espresso przygotowane z jasno palonej kawy będzie charakteryzować się wysoką kwasowością przypominającą kwasowość owoców np. jabłek czy wiśni. W ofercie naszego sklepu znajdziesz jasno palone kawy z różnych zakątków świata, w tym z wielu polskich palarni.  

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel