Kawy jasno palone

ilość znalezionych towarów: 100

Zielone ziarna poddawane są procesowi palenia, dzięki czemu wydobywamy z nich smak i aromat - w przypadku jasnego palenia kawy bardzo mało goryczy i dużo kwasowości, która jest naturalnym i pożądanym smakiem owoców kawowca. 

Jasno palone kawy charakteryzują się ziarnami o jasnobrązowej barwie na powierzchni których nie widać olejków eterycznych - ziarna są raczej suche. 

Zazwyczaj kawy jasno palone są dość kwasowe z wyczuwalnymi nutami owoców cytrusowych. W kawach jasno wypalonych raczej nie znajdziemy dominujących nut goryczy, jednak wszystko zależy od rodzaju ziaren i sposobu przygotowania napoju. Kawa jasno palona jest dość popularna w Europie, a szczególnie w krajach skandynawskich. 

Jasno palona kawa doskonale sprawdza się w alternatywnych metodach parzenia takich jak dripper czy aeropress, ale z pełnym powodzeniem możemy ją przygotować także w ekspresie automatycznym lub kolbowym. Espresso przygotowane z jasno palonej kawy będzie charakteryzować się wysoką kwasowością przypominającą kwasowość owoców np. jabłek czy wiśni. W ofercie naszego sklepu znajdziesz jasno palone kawy z różnych zakątków świata, w tym z wielu polskich palarni.  

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl

Lokalizacja

Podaj kod pocztowy adresu dostawy

lub udostępnij położenie, abyśmy mogli określić czy dla tego miejsca dostępna jest dostawa ekspresowa.

Lokalizacja

Przykro nam, ale nasz ekspresowy kurier nie obsługuje tej okolicy.

Twoje zamówienie zostanie dostarczone w standardowym czasie, a kuriera wybierzesz podczas składania zamówienia.

pixel