Produkty przeznaczone do alternatyw

ilość znalezionych towarów: 1453

W ofercie sklepu Konesso.pl znajdziesz produkty przeznaczone do różnych metod parzenia kawy. Alternatywne metody parzenia kawy pozwalają nam przygotować wyśmienity napar najwyższej jakości i to bez konieczności posiadania drogiego ekspresu. Musisz jednak wiedzieć o tym, że nie każda kawa i nie każdy młynek jest przeznaczony do alternatyw.


Kawa do alternatyw


Do alternatywnych metod parzenia najlepiej sprawdzają się jasno i średnio palone, jednorodne arabiki jakości speciality. Oznacza to, że kawy do alternatyw to stuprocentowe arabiki, które składają się z ziaren pochodzących wyłącznie z jednego regionu, a ich jakość została oceniona przez światową organizację SCA za przynajmniej bardzo dobrą (min. 80 pkt. w 100 punktowej skali jakości). Jasne palenie sprawia, że możemy wyczuć naturalny smak zawarty w ziarnach kawy, bez posmaku spalenizny pochodzącej od ciemnego palenia.


Młynki do alternatyw


Młynki do alternatyw znacznie różnią się od tych przeznaczonych do kawy espresso. Alternatywy w głównej mierze opierają się na przelewowych metodach parzenia, dlatego wykorzystuje się do nich grubo mielone ziarna kawy. Młynki do alternatyw muszą posiadać szeroką skalę mielenia tak, aby z łatwością można było uzyskać przemiał idealny pod Aeropress, drip, Chemex, a nawet french press.

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel