Włoskie kawiarki do kawy - stalowe oraz aluminiowe

ilość znalezionych towarów: 124
kawiarki w sklepie Konesso.pl

Zacznij rytuał porannej kawy przyrządzonej w kawiarce

Jedną z najprzyjemniejszych chwil o poranku jest filiżanka dobrej kawy, która stawia na nogi i dodaje pozytywnej energii. Poranny kubek kawy to dla wielu z nas codzienny rytuał, bez którego nie wyobrażamy sobie rozpoczęcia dnia. Kawę pija się od wieków, zatem nic dziwnego, że od setek lat ludzie próbowali znaleźć sposoby na ułatwienie jej przygotowania. Wszystko po to, aby wydobyć z niej jeszcze więcej smaku i aromatu. Jednym z wynalazków, który pomoże nam przygotować kawę w domowym zaciszu, jest kawiarka. Kawiarki to urządzenia składające się z kilku części - bardzo proste w obsłudze i działaniu.

Skąd wzięła się kawiarka?

Kawiarka to urządzenie służące do przygotowania kawy opatentowane we Włoszech w 1933 roku. To właśnie we Włoszech kawiarki zyskały największą popularność, zdobyły serca wielu Włochów, narodu, który kawę otacza swoistym kultem. Bardzo często nazwa kawiarka jest zmieniana na kafetiera lub czajniczek moka.

Pierwotnie kawiarki wykonywane były z aluminium, dziś coraz częściej można spotkać kawiarki stalowe oraz kawiarki stalowo-porcelanowe i aluminiowo-porcelanowe, w których porcelanowa część to dzbanek na gotowy napar. Kawiarki czy jeżeli ktoś woli kafetierki zyskały ogromną popularność nie tylko we Włoszech. Bardzo dużą popularnością cieszą się również w USA i Szwecji, a także w Polsce. Stale rosnąca popularność kawiarek jest spowodowana zapewne tym, że w dość szybki i prosty sposób dzięki nim jesteśmy w stanie przygotować naprawdę dobrą kawę.

Jak zbudowana jest kawiarka?

Większość kawiarek składa się z co najmniej 3 głównych części: dolnego zbiorniczka na wodę, sitka, do którego wsypujemy kawę oraz górnego zbiornika, w którym gromadzi się gotowy napar.

Jaka kawiarka jest najlepsza?

Najlepsza kawiarka to taka, która w pełni spełnia nasze oczekiwania zarówno pod względem smaku parzonej kawy jak i wyglądu zewnętrznego, który dla wielu osób jest naprawdę bardzo ważny. Na rynku dostępnych jest bardzo wielu producentów i wiele rodzajów kawiarek, jesteśmy przekonani, że w naszym sklepie znajdziesz kawiarkę, która spełni Twoje oczekiwania.

Jaka kawiarka jest lepsza stalowa czy aluminiowa?

Jak powszechnie wiadomo, najpopularniejsze kawiarki wykonywane są z aluminium lub stali nierdzewnej. O tym, które z nich są lepsze nie będziemy dyskutować - to kwestia indywidualna. Warto pamiętać, że aluminiowe kawiarki są z reguły bardziej kanciaste i można w nich parzyć od 1 do 18 porcji espresso. Z kolei kawiarki stalowe charakteryzują się nieco bardziej okrągłym, finezyjnym kształtem i mniejszą pojemnością - od 2 do 10 porcji espresso. Jeżeli chodzi o sam smak przygotowywanej kawy w kawiarce aluminiowej lub stalowej, to ciężko jest ocenić, która kawa jest lepsza. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i przekonań.

Najlepsze kawiarki polecane przez Konesso

Polecane kawiarki aluminiowe

Bialetti Moka Express 6 filiżanek

Bialetti Moka Express 6tz to ogólnie jedna z najpopularniejszych kawiarek na rynku. Kawiarka posiada klasyczny kształt, który pozostał niezmieniony od dziesięcioleci i nawiązuje do pierwszych kawiarek. W kawiarce Bialetti Moka Express 6tz w łatwy i szybki sposób można zaparzyć sześć filiżanek kawy zbliżonej do włoskiego espresso. Kawiarki Bialetti Moka Express dostępne są w różnych rozmiarach, ale także kolorach.

Bialetti Moka Express 6 filiżanek

Kawiarka do Cappuccino Bialetti Mukka

Bialetti Mukka to niezwykła kawiarka, z którą możemy przygotować aksamitne cappuccino. Dizajnerska kawiarka w krowie łaty jednocześnie parzy kawę i spienia mleko, co w efekcie tworzy prawdziwy kawowy specjał. Kawiarka Bialetti Mukka przygotuje dla nas za jednym razem filiżankę cappuccino o pojemności 220 ml.

Bialetti Mukka

Polecane kawiarki stalowe

Bialetti New Venus 6 filiżanek

Bialetti New Venus 6tz to odświeżona wersja popularnego modelu kawiarki Bialetti Venus. Solidnie wykonana włoska kawiarka charakteryzuje się wyjątkowym designem o opływowych kształtach, co nadaje jej prawdziwej elegancji. Wpasuje się do każdej kuchni, stając się praktycznym urządzeniem do przygotowywania codziennie pysznej kawy, jak również będzie jej ozdobą. W kawiarce Bialetti New Venus 6tz w łatwy i szybki sposób można zaparzyć sześć filiżanek kawy zbliżonej do włoskiego espresso.

Bialetti New Venus 6 filiżanek

Bialetti Moka Induction 4 filiżanki

Bialetti New Moka Induction 4tz to wykonana w nowoczesnym stylu, odświeżona wersja klasycznego modelu kawiarki Moka Induction, która posiada grubszą ściankę dolnego zbiornika. Kawiarka tak naprawdę jest połączeniem aluminium i stali nierdzewnej, a tradycyjne kształty doskonale nawiązują do pierwotnych włoskich kawiarek. Kawiarka Bialetti New Moka Induction jest przystosowana do użytkowania na płytach indukcyjnych

Bialetti Moka Induction 4 filiżanki

Jaka kawiarka na indukcję?

Wraz z rozwojem techniki i powstawaniem dużej liczby kuchenek indukcyjnych producenci zmuszeni byli wprowadzić do produkcji nowy produkt w postaci kawiarek na kuchenki indukcyjne.

Kawiarki na indukcje różnią się od tradycyjnych kawiarek dolną częścią, która jest specjalnie przystosowana do używania na kuchenkach indukcyjnych. W ofercie naszego sklepu znaleźć można zarówno tradycyjne kawiarki jak i kawiarki na indukcje znanych i cenionych producentów

Jak działa kawiarka?

Para wodna, która powstaje podczas podgrzewania wody w dolnym zbiorniczku, zostaje wypchnięta pod ciśnieniem do górnego zbiornika na gotowy napar. Ze względu na to, że pomiędzy tymi dwoma zbiornikami znajduje się sitko, w którym umieszcza się zmieloną kawę, woda wypłukuje z niej cenne smaki i aromaty, a do górnego zbiornika trafia gotowa, gęsta i aromatyczna kawa.

O tym, jaką kawiarkę wybrać możecie przeczytać w naszej bazie wiedzy, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym krótkim poradnikiem.

Kawiarka czyszczenie

Regularna konserwacja i czyszczenie kawiarki mają ogromny wpływ na smak parzonej kawy oraz żywotność urządzenia. Odpowiednio czyszczona kawiarka bez najmniejszych problemów posłuży nam przez kilka, a może nawet kilkanaście lat. Poniżej przedstawimy kilka ważnych wskazówek, do których warto się stosować, chcąc jak najlepiej zadbać o swoją kawiarkę: 

  1. Kawiarki nie myjemy w zmywarce.
  2. Do mycia kawiarki nie używamy żadnych detergentów.
  3. Po każdym przygotowaniu kawy kawiarkę rozkręcamy (wyciągamy również uszczelkę) i myjemy każdy element pod bieżącą wodą.
  4. Do przygotowania kawy stosujemy zawsze wodę filtrowaną, by ograniczyć osadzanie się kamienia i poprawić smak kawy.
  5. W zależności od twardości stosowanej wody kawiarkę raz na jakiś czas powinniśmy odkamienić.
  6. W zależności od częstotliwości użytkowania powinniśmy wymienić gumową uszczelkę.

Co lepsze kawiarka czy ekspres?

Pytanie, na które wiele osób szuka odpowiedzi, czy istnieje jedna dobra odpowiedź? Naszym zdaniem nie. W zależności od tego, jaką kawę lubisz najbardziej, Twojego budżetu czy miejsca w kuchni oba rozwiązania mogą okazać się dobre dla Ciebie. Zarówno z kawiarki jak i z ekspresu będziesz w stanie przygotować smaczną kawę, a to, które urządzenie wybierzesz, pozostaje w Twojej kwestii.

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel