Aeropress - zaparzacze do kawy

ilość znalezionych towarów: 21

  Aeropress do kawy - co to jest?

  Aeropress to kolejna propozycja dla kawoszy, którzy chcą samodzielnie parzyć swój ulubiony napój w domu. Jest wykonany z lekkiego materiału, który pozwala na zabieranie go ze sobą w każdą podróż. Nadaje się także świetnie do domu, zastępując tradycyjny ekspres do kawy. Z jego zalet korzystają zarówno amatorzy dobrej kawy, jak i profesjonalni bariści. Kawa z Aeropressu jest bardzo intensywny i aromatyczny, ponieważ urządzenie potrafi wydobywać z mielonych ziaren kawy całą głębię smaku.

  Zasada działania Aeropressu opiera się na specjalnym tłoku, który wraz z naparem należy umieścić na filiżance. Przy jego pomocy przelewamy kawę przez filtr, na którym osadzają się fusy. Cały aromatyczny napar trafia w ten sposób prosto do filiżanki. Aeropress to bez wątpienia jeden z najprostszych sposobów na szybkie przyrządzenie kawy.

  Jak smakuje kawa z AeroPressie?

  Gdy tylko Aeropress pojawił się na rynku w 2005 roku, szybko zyskał szerokie grono zwolenników. To urządzenie, którego budowa przypomina poniekąd strzykawkę, prym wiedzie nie tylko w domach, ale i kawiarniach oraz w wyposażeniu profesjonalnych baristów. I nic dziwnego – zaraz przekonasz się, że kawa z Aeropressu w niczym nie ustępuje tej z ekspresu!

  Zastanawiasz się, czy kawa z Aeropressu jest smaczna? Nasi klienci zwykli porównywać ją do naparu kofeinowego prosto z kawiarni. Czysta, złożona, głęboka i charakterystyczna – dobrze zaparzona kawa z Aeropressu dostarcza niezapomniane smakowe doznania. Przykładem jej jakości jest historia Sławomira Sarana, który wygrał prestiżowe zawody Mistrzostw Polski Brews Cup, korzystając właśnie z Aeropressu.

  W naszym sklepie internetowym znajdziesz zaparzacze do kawy w postaci Aeropressu od renomowanych marek, takich jak Aerobie, które wybierają również bariści nie tylko w Polsce. Kosztują nawet mniej niż 150 złotych, to zatem niedroga alternatywa dla tradycyjnego ekspresu do kawy. To wydajne zaparzacze powstające na przykład z materiałów typu poliwęglan – lekkich, a jednocześnie odpornych na uszkodzenia.

  Jak zaparzyć kawę w AeroPressie?

  Tradycyjna metoda parzenia kawy w Aeropressie nie jest trudna. Poniżej opisujemy każdą czynność zaparzania krok po kroku.

  1. Zakręć sitko z papierowym filtrem na cylindrze.
  2. Przelej filtr wodą i ustaw na naczyniu, do którego przeciśniesz kawę.
  3. Wsyp zmieloną kawę.
  4. Zacznij parzenie – wlej około 50ml wody.
  5. Odczekaj 30 sekund, a potem dolej pozostałą część wody na przykład 200 ml.
  6. Odczekaj minutę lub dwie.
  7. Przemieszaj kawę a Aeropressie w ciągu tej minuty lub dwóch, jeśli chcesz, by była wyrazistsza.
  8. Załóż tłok na cylinder i powolnym i jednostajnym ruchem zacznij przeciskać kawę do filiżanki.
  9. Gdy usłyszysz charakterystyczny syk, odłóż Aeorpress.
  10. Gotowe!

  Ile kawy potrzeba do Aeropressu? Zakłada się, że 16-22 gram przypada na 250-270ml wody. Takie połączenie pozwoli Ci cieszyć się aromatyczną kawą prosto z niedrogiego urządzenia.

  Czy warto kupić AeroPress?

  Już wiesz, że kawa z Aeropressu ma głęboki i złożony smak. Jednak to niejedyne zalety tego urządzenia, ponieważ cieszy ono smakoszy kawy swoją prostotą i powtarzalnością. Aeropress jest nietrudny do opanowania technicznego, wbrew obawom wielu miłośników kofeiny. Gdy po raz pierwszy zaparzysz małą czarną w Aeropressie, szybko pojmiesz nieskomplikowaną obsługę tego ulubieńca wielu baristów.

  Co istotne, Aeropress daje też ogromne możliwości eksperymentowania – osobiście decydujesz o całej „filozofii” parzenia, każdym czynniku, takim jak na przykład grubość mielenia, sposób wyciskania, czas i intensywność naparu z kofeiny. Za każdym razem możesz stworzyć całkowicie inną kawę, by codziennie cieszyć się nowymi doznaniami smakowymi.

  Często podróżujesz? Aeropress to niewielkie urządzenie, które zabierzesz ze sobą w dowolne miejsce na świecie na przykład na szlak w góry, pod namiot, do Grecji lub na służbowy wyjazd. Ten kompaktowy model zmieści się do torby lub plecaka, a Ty każdego dnia będziesz napawać się ulubioną kawą niczym prosto z kawiarni, oszczędzając przy tym pieniądze.

  Aeropress to zatem ręczny zaparzacz do kawy, który jest łatwy w obsłudze i zapewnia doskonały smak. Pozwala miłośnikom kawy cieszyć się nowym poziomem ekstrakcji kawy za pomocą rozpuszczalnego w wodzie filtra papierowego. To przenośne urządzenie może być używane w każdej sytuacji i pomaga stworzyć doskonałe doznania przy kawie – przekonaj się osobiście!

  W naszym sklepie internetowym kupisz też nakładki i filtry papierowe do Aeropressu, a nawet kompletne zestawy, wśród których jest też kawa ziarnista. Bo musisz wiedzieć, że w asortymencie mamy też starannie wyselekcjonowane kawy do Aeropressu, takie jak na przykład kawy Johan&Nyström złożone z czystej Arabiki prosto ze szwedzkiej palarni. Nasi eksperci służą wsparciem i pomocą w wyborze właściwych produktów z aromatycznego świata baristów – zapraszamy!

  Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
  pixel