Kawy ziarniste polecane przez Konesso

ilość znalezionych towarów: 44
Wybór Konesso

Wybór Konesso to kawy ziarniste, które powstały we współpracy sklepu Konesso.pl z polskimi palarniami kawy.

W sklepie Konesso.pl możecie znaleźć szeroką ofertę kaw z polskich palarni kawy. Konesso w ramach Mecenatu Kawowego współpracuje z polskimi przedsiębiorstwami kawowymi, dzięki czemu polskie kawy mogą dotrzeć do większego grona odbiorców. Jednak Mecenat Kawowy to program, który niesie korzyści dla obu stron. Bliska współpraca z polskimi palarniami kawy zaowocowała wyjątkowymi kawami, które możecie kupić wyłącznie w sklepie Konesso.pl. Są to najwyższej jakości kawy wybrane przez nas spośród różnych odmian i wypalone przez specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jak wydobyć z nich to, co najlepsze.

Kawy do espresso

Wśród kaw należących do Wyboru Konesso możecie znaleźć doskonałe kawy ziarniste do espresso. Średnie palenie ziaren sprawia, że idealnie nadają się do przygotowania w ekspresie ciśnieniowym. Jedną z nich jest LaCava Spicy Peach Shot, czyli stuprocentowa arabika z Indonezji, która zachwyci słodkim posmakiem brzoskwini i żółtej śliwki w lekko pikantnej kompozycji z nutami przypraw korzennych i drzewa sandałowego. Doskonałą propozycją dla miłośników nietuzinkowych smaków będzie HAYB Barrel Aged Brazylia Fazenda Moinho, czyli brazylijska arabika, która leżakowała w beczkach po bourbonie Buffalo Trace i stoucie Gate No2/2022 z browaru Maltgarden. Ten niezwykły proces wzmocnił słodycz kawy i nadał jej likierowego charakteru z posmakiem wanilii i czekolady. Jest to jedna z tych kaw, które trzeba spróbować przynajmniej raz w życiu.

Dzięki współpracy Konesso.pl i palarni kawy Story Coffee Roasters powstała walentynkowa kawa ziarnista Story Love Shot. Kawa z miejsca zyskała wielką popularność, dlatego postanowiliśmy zatrzymać ją na dłużej w naszej ofercie. Jest to mieszanka brazylijskiej i peruwiańskiej arabiki, która zachwyca naturalną słodyczą z nutą karmelu, śliwki i czekolady. Doskonała do przygotowania aromatycznego espresso oraz delikatnych kaw mlecznych typu cappuccino.

Kawy pod przelew

W Wyborze Konesso znajduje się też genialna kawa pod przelew Nikaragua Un Regalo de Dios, która jest owocem współpracy Konesso.pl i Caffe Grano. Jest to jasno palona arabika jakości Specialty z Nikaragui, która została poddana obróbce Honey, a w teście jakości otrzymała 88,5 punktów. Jej najlepsze właściwości smaku i aromatu uzyskamy po przygotowaniu alternatywnymi metodami parzenia takimi, jak Chemex, drip czy Aeropress, ale równie dobrze sprawdzi się w ekspresach przelewowych. Caffe Grano Nikaragua Un Regalo de Dios posiada przyjemnie słodki smak z nutami akacji, gruszki, truskawki i karmelu.

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel