Kawa ziarnista LaCava

ilość znalezionych towarów: 91

LaCava Specialty Coffee Roastery to polska palarnia kawy ziarnistej, która działa od 2009 roku. Pracownicy palarni doskonale przedstawiają nam swoją pasję w doskonałych kawach jakości specialty. Zamiłowanie do kawy sprawia, że palarnia pragnie podawać nam swój produkt w najpiękniejszej formie i charakterystycznych, atrakcyjnych opakowaniach, które z pewnością znalazłyby dla siebie miejsce a galerii sztuki.

Kawa ziarnista LaCava

Polska palarnia kawy LaCava oferuje nam wyłącznie świeże kawy ziarniste. Produkty trafiają do sprzedaży już kilka dni po wypaleniu, co sprawia, że każda kawa ziarnista LaCava posiada wspaniały smak i aromat. 

W ofercie naszego sklepu znajdziesz kawy ziarniste LaCava przeznaczone do ciśnieniowych metod parzenia, które są pakowane w atrakcyjne opakowania mieszczące 1000 g kawy. Te produkty rewelacyjnie sprawdzą się do przygotowania w automatycznych i kolbowych ekspresach do kawy, a swoim smakiem zachwycą w formie aromatycznego espresso lub delikatnego cappuccino ze spienionym mlekiem.

Najwyższej jakości kawy specialty przeznaczone do przygotowania alternatywnymi metodami parzenia, zostały zapakowane w charakterystyczne, kolorowe opakowania ze szczelnym zamknięciem, które pomieszczą 250 g ziaren. Takie kawy swoje najlepsze właściwości smakowe zaprezentują przed nami, gdy zaparzymy je w takich urządzeniach jak chemex, drip lub aeropress.

Przeprowadziliśmy interesujący wywiad z załogą palarni LaCava, z którego dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca w palarni kawy i jak powstaje wyśmienita kawa.

Obecnie LaCava jest liderem na rynku kawy Specialty w Polsce i razem z innymi palarniami z całej Europy doświadcza, inspiruje i uczy picia kawy najwyższej jakości. Zupełnie innej, niż typowa zalewajka. LaCava w swoich działaniach kieruje się budowaniem świadomości w zakresie spożywania kawy. Jest to bardzo ważne dla załogi palarni, aby szerzyć jakość i różnorodność w świecie kawy i w świecie specialty. LaCava prowokuje i inspiruje obecnych i przyszłych klientów do odkrywania, do podróży smaków i aromatów. Palarnia poszerza ich horyzonty i sprawia, że picie kawy jest czymś więcej, niż tylko zaspokojeniem.

LaCava w zielone ziarna kawy zaopatruje się od międzynarodowych dostawców, a szczególnie kładzie nacisk na bezpośrednią współpracę z farmerami przy pomocy zaprzyjaźnionych firm. Próbki najświeższych dostępnych kaw są sprowadzane, dokładnie analizowane i oceniane. Następnym etapem jest mikrowypał, który pozwala na wypalenie małej ilości ziarna do odpowiedniego koloru. W ostatniej fazie następuje ocena sensoryczna kawy.

Najbliższe palarni są kawy Specialty ze względu na wysoką jakość. Niewiele palarni w Polsce uważa, że kawy specialty również potrafią lśnić w postaci espresso, a nie tylko metodach przelewowych, a w ofercie LaCava znajdziemy doskonałe kawy przeznaczone właśnie do ekspresów ciśnieniowych. Oferta palarni LaCava skierowana jest do wszystkich osób, które poszukują świeżo wypalonej kawy najwyższej jakości. Do fanów espresso oraz metod alternatywnych.

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel