Najlepsza Kawa do Chemexa

ilość znalezionych towarów: 406

Chemex to amerykański zaparzacz do kawy, który pozwala nam przygotować kawę filtrowaną. Urządzenie to wykonane jest ze szkła, a swoim wyglądem przypomina wazon na kwiaty. Chemex posiada również drewniany uchwyt elegancko związany skórzanym sznurkiem. W chemeksie możemy przygotować czysty napar pozbawiony fusów, który zachwyci nas smakiem i aromatem, ale żeby tak się stało, musimy zadbać o odpowiednią kawę. Chemex zaparzy dla nas każdą kawę, ale dbając o odpowiednie ziarna, przygotujemy doskonały napar.

Kawa chemex

Chemex zalicza się to tak zwanych alternatywnych metod parzenia, które zawładnęły kawową trzecią falę. Takie metody pozwalają nam wyciągnąć z kawy jej naturalny smak, który jest delikatny i charakteryzuje się wysoką słodyczą oraz wyraźną kwasowością. Jednak zależy to również od wykorzystanych ziaren. Zaleca się, aby kawa do chemexa była średnio lub jasno palona. Jasne wypalenie ziaren sprawia, że w kawie wyczujemy naturalne smaki bez goryczy spalenizny, pochodzącej z ciemno palonych ziaren.

Do chemexa przede wszystkim poleca się wykorzystanie wysokiej jakości ziaren arabiki. Arabika to odmiana kawy, która posiada bogaty smak ze zdecydowanymi nutami słodyczy lub kwasowości. Szczególnie dobrze jako kawa do chemexa sprawdzi się kawa Speciality, czyli najwyższej klasy arabika składająca się z ziaren, które przeszły rygorystyczną ocenę i otrzymały odpowiednią ilość punktów w teście przeprowadzanym przez specjalistów.

Pomimo tego, że do chemexa poleca się głównie kawy jasno palone, arabiki jakości Speciality, to w ostatnich latach możemy zauważyć, że wzrasta popyt na wysokiej jakości robustę. Robusta to niedoceniany gatunek kawy, który do uprawy nie wymaga specjalnych warunków i przez wielu jest uznawany za gorszy od arabiki. Nic bardziej mylnego. Z gustami się nie dyskutuje, a my możemy stwierdzić wyłącznie to, że robusta jest inna. Smak robusty jest intensywniejszy i możemy wyczuć w nim wyraźne nuty goryczy. Jest to doskonała propozycja dla osób, które cenią kawy z charakterem i szukają skutecznego pobudzenia, ponieważ robusta posiada wyższy poziom kofeiny, niż arabika.

Jaka kawa do chemexa?

Jak już pisaliśmy, do chemexa zaleca się stosowanie jasno palonych kaw jakości Speciality. Jaka jednak jest dobra kawa do chemexa i jak wybrać idealne ziarna dla siebie? Jeżeli jesteśmy miłośnikami słodkich kaw z wyczuwalnymi nutami owoców, to doskonale sprawdzą się kawy pochodzące z Afryki. Takie kawy zazwyczaj posiadają w smaku zdecydowanie wyższą kwasowość, niż inne odmiany. Jeśli pijąc kawę, zachwycamy się słodyczą przypominającą czekoladę, orzechy lub kakao, to powinniśmy zwrócić uwagę na kawę pochodzącą z Ameryki Południowej i Środkowej. Szczególnie dobrze sprawdzą się ziarna z Kolumbii, Brazylii czy Hondurasu. Jeżeli jednak jesteśmy fanami kawy o cięższym smaku, w którym wyczujemy nuty ziemiste lub intensywnie orzechowe, to do chemexa polecamy kawy pochodzące z Azji, np. pochodzące z Indonezji.

W sklepie Konesso.pl znajdziesz szeroką ofertę kaw do chemexa, które są dostosowane do każdego użytkownika. Są to jasno i średnio palone kawy jakości Speciality pochodzące z cenionych plantacji i najlepszych palarni. Jesteśmy przekonani że wśród naszej oferty kawy do chemexa każdy znajdzie ziarna, które spełnią jego oczekiwania. Wśród oferty kawy do chemexa znajdziesz kawy z polskich palarni jak również z tych zagranicznych.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszą kawę do chemexa! 

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel