Ekspresy do kawy do kawiarni

ilość znalezionych towarów: 103

Profesjonalny ekspres do kawy do kawiarni

Kawiarnia to miejsce do którego goście przychodzą by odpocząć w chwili spokoju relaksując przy filiżance kawy zaserwowanej przez profesjonalnego baristę. W kawiarni nie ma miejsca na kompromis jeżeli chodzi o jakość kawy i jej smak. Kawa ziarnista jest surowcem, z którego możesz otrzymać filiżankę aromatycznej kawy o niepowtarzalnym smaku, ale tylko wtedy jeżeli połączysz to z wiedzą oraz odpowiednim sprzętem. Profesjonalny ekspres do kawy oraz młynek to podstawowe wyposażenie każdej kawiarni, dlatego jeśli prowadzisz lub otwierasz kawiarnie powinieneś zwrócić szczególną uwagę na ekspres, który będzie głównym źródłem pracy i utrzymania Twojego lokalu. 

Profesjonalny ekspres do kawiarni

Profesjonalny to znaczy jaki? Ekspres do kawy do kawiarni powinien być dopasowany do potrzeb klientów oraz warunków panujących w kawiarni. Bardzo ważna jest ilość serwowanych kaw oraz szybkość serwowania kaw jedna po drugiej - tu warto zwrócić uwagę na wielkość bojlera

Profesjonalny ekspres do kawy do kawiarni może mieć jedną, dwie, trzy, a nawet cztery grupy kawowe co ma bardzo duże znaczenie w przypadku lokali o dużym natężeniu, gdzie w krótkim czasie trzeba przygotować dużą ilość kaw.  

Stabilność temperaturowa czy możliwość sterowania temperaturą wody używanej do parzenia jest bardzo ważna, bo dzięki niej jesteśmy w stanie zaparzyć idealną filiżankę espresso za każdym razem. Klasyczne włoskie espresso parzone jest pod ciśnieniem 9 bar, ale dobrze jeżeli ekspres używany w kawiarni posiada możliwość regulacji ciśnienia wody.

Moc i oszczędność to cechy z którymi powinien się liczyć każdy właściciel kawiarni myślący nad zakupem kolbowego ekspresu. Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących naprawdę różne rozwiązania związane z poborem i oszczędzaniem energii, dlatego warto zwrócić na to uwagę. 

Jaki ekspres do małej kawiarni? 

To pytanie bardzo często zadawane przez przyszłych właścicieli kawiarni, jednak odpowiedź na nie jest dość trudna. Jaki lokal możemy nazwać małą kawiarnią? Ten o małej powierzchni m2 czy ten w którym dziennie parzy się tylko 50 kaw, a może ten w którym raz na godzinę musimy przygotować 10 kaw pod rząd? Kwestia małej kawiarni i wyboru ekspresu do kawy nie zawsze jest jednoznaczna i w każdym przypadku powinniśmy skorzystać z wiedzy i doświadczenia fachowca, który pomoże wybrać odpowiedni ekspres do małej, średniej lub dużej kawiarni. Wśród ekspresów przeznaczonych do małych kawiarni patrząc przez pryzmat ilości kawy parzonej każdego dnia warto na pewno zwrócić uwagę na ekspresy Nuova Simonelli Musica oraz Gaggia TS1.

Ile kosztuje ekspres do kawiarni? 

Wszystko zależy od naszych wymagań i potrzeb. Na rynku ekspresów do kawy dostępnych jest naprawdę bardzo wiele firm, które różnią się od siebie technologią, designem i jakością wykonania. Najtańsze ekspresy kolbowe do kawiarni można kupić w granicach 6-7 tysięcy złotych, a maksymalne ceny sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych - jak widać rozbieżność jest ogromna, a to jaką kwotą dysponujemy warunkuje jakość, łatwość obsługi i wygląd ekspresu. 

Tani ekspres do kawy do kawiarni

Drogo nie zawsze znaczy dobrze, ale czy tanio zawsze znaczy źle? Masa osób prowadzących lub otwierających kawiarnie szuka tanich ekspresów do kawiarni, jednak naszym zdaniem na sprzęcie który ma być wizytówką dla Twojej firmy nie wolno oszczędzać. Nie oznacza to jednak, że od razu powinieneś wybrać najdroższy z oferty ekspres - musisz znaleźć idealny kompromis pomiędzy ceną, a jakością i funkcjami oferowanymi przez urządzenie. 

Używany ekspres do kawy do kawiarni

Wiele osób szuka używanych ekspresów do kawiarni, czy warto zastanawiać się nad takim rozwiązaniem? Wszystko zależy od tego czy jesteś w stanie sprawdzić poziom zużycia ekspresu i porównać jego cenę z nowymi urządzeniami o takich samych lub podobnych parametrach. Używany ekspres w kawiarni wiąże się z brakiem gwarancji oraz dużym prawdopodobieństwem szybkiego uszkodzenia, chociażby w postaci cieknących uszczelek. W naszym sklepie oferujemy wyłącznie nowe ekspresy przeznaczone do użytku w kawiarniach. 

Ekspres do kawiarni leasing

Leasing ekspresu do kawy do kawiarni to bardzo popularne i coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie finansowania sprzętu. W naszym sklepie dokonując zakupu ekspresu do kawiarni masz możliwość skorzystania z korzystnego leasingu firm współpracujących z nami. 

Mamy nadzieje że wysokiej jakości ekspresy do kawiarni, które oferujemy w połączeniu z fachową obsługą i dogodnymi warunkami finansowania zakupu przekonały Cię do zakupu właśnie u nas. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz pomocy przy wyborze ekspresu do kawiarni koniecznie się z nami skontaktuj telefonicznie lub mailowo i poproś o pomoc lub wycenę. 

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel