Czyszczenie młynka do kawy

ilość znalezionych towarów: 5

  Młynek do kawy to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy atrybut baristy, z którym może zaparzyć idealną kawę. Młynek umożliwia nam uzyskanie odpowiedniego przemiału pod wiele metod przygotowywania kawy i nie może go zabraknąć w kawiarniach, ale także w domach wszystkich miłośników kawy. Chyba każdy potwierdzi, że najlepsza kawa to świeżo zmielona kawa, a bez sprawnego młynka możemy co najwyżej zaparzyć kawę mieloną, która już nie smakuje tak, jak ze świeżego przemiału. Niestety młynek do kawy, jak każde urządzenie mające kontakt z żywnością wymaga częstej konserwacji oraz czyszczenia, o którym nie wolno nam zapomnieć, jeśli chcemy, aby służył nam przez długi czas.

  Po co czyścić młynek do kawy?

  Regularne czyszczenie młynka do kawy powinno stać się naszym nawykiem tak, jak picie porannej kawy. Niezadbany młynek lub nieczyszczony w ogóle może zepsuć nawet najlepsze ziarna kawy i ostatecznie negatywnie wpłynąć na smak przygotowanego naparu. Mieląc kawę, między ostrzami lub żarnami mogą osadzać się drobinki zmielonej wcześniej kawy. Takie drobinki mogą z łatwością przechodzić do kolejnego przemiału, pogarszając jego jakość. Ziarno kawy posiada intensywny zapach oraz naturalne tłuszcze, które sprawiają, że kawa błyszczy. Podczas procesu mielenia wszystkie te substancje mają kontakt z młynkiem, który je w mniejszym lub większym stopniu pochłania. Młynek, który nigdy nie był czyszczony, niestety bardzo szybko może odmówić posłuszeństwa i konieczne będzie odesłanie go do serwisu.

  Jak czyścić młynek?

  Podczas czyszczenia młynka do kawy, musimy osobno zająć się pojemnikiem na ziarna (hopperem) oraz wnętrzem urządzenia. Przechowując ziarna kawy w pojemniku, aromaty bardzo łatwo osiadają wewnątrz hoppera i mogą przechodzić na świeżo wsypaną kawę. W tym celu należy czyścić pojemnik specjalnym płynem lub sprayem, który dokładnie usunie wszystkie niepożądane zapachy oraz substancje. Jeżeli mówimy o czyszczeniu wnętrza, to do tego zadania idealnie nadaje się specjalny granulat lub proszek do czyszczenia młynków do kawy. Wykorzystanie środka do czyszczenia żaren jest bardzo proste i pozwala skutecznie pozbyć się wszystkich resztek pozostających wewnątrz urządzenia. Takie proszki mogą służyć do czyszczenia młynków w ekspresie do kawy, ale również do automatycznych młynków.

  Jak często czyścić młynek do kawy?

  Częstotliwość czyszczenia młynka do kawy jest uzależnione od tego, jak często mielimy w nim kawę. W warunkach domowych, gdy dziennie przygotowujemy około 10 kaw, to młynek możemy spokojnie wyczyścić raz w miesiącu, jednak w warunkach przemysłowych np. w biurach lub kawiarniach, gdy młynek do kawy jest niemal cały czas obsługiwany, to czyszczenie młynka proponujemy wykonywać przynajmniej raz na dwa tygodnie. Pamiętaj, że regularna i dokładna konserwacja młynka poprawi jakość Twojej kawy i wydłuży żywotność urządzenia.

  W ofercie sklepu Konesso.pl znajdziesz wysokiej jakości środki, z którymi czyszczenie młynka do kawy stanie się prostym i przyjemnym zajęciem.

  Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
  pixel