Filtry do kawy

ilość znalezionych towarów: 56

Przygotowanie kawy metodą przelewową zapewnia nam czysty napar o wspaniałym smaku i aromacie pozbawiony fusów. Metody przelewowe działają na zasadzie filtracji i wykorzystują do tego różnego rodzaju filtry. Najbardziej popularne są papierowe filtry do kawy, które zatrzymują fusy w zaparzaczu, jednocześnie przepuszczając zaparzoną kawę do naczynia. Filtry papierowe to tanie i bardzo skuteczne rozwiązanie, które pozwala nam zaparzyć doskonałą kawę.

Istnieją różne zaparzacze do kawy i tak samo jest z filtrami, które muszą być idealnie dopasowane do każdego zaparzacza. Wybierając zaparzacz do kawy dla siebie musimy poznać szeroką ofertę filtrów do kawy, aby móc cieszyć się kawą pozbawioną fusów.

Papierowe Filtry Chemex

Chemex to jeden z najpopularniejszych przelewowych zaparzaczy do kawy, który działa na zasadzie filtracji. Amerykański producent zaprojektował specjalne filtry papierowe do chemexa, w różnych rozmiarach, które są idealnie dopasowane do każdego zaparzacza. Rozróżniamy okrągłe i kwadratowe filtry do chemexa, które przed użyciem należy w odpowiedni sposób złożyć i umieścić w zaparzaczu. Dostępne są białe i naturalne brązowe filtry Chemex, które nie są wybielane. W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę filtrów do kawy Chemex.

Papierowe Filtry Hario V60

Najbardziej znanym zaparzaczem do kawy filtrowanej jest japoński drip Hario V60. Nazwa zaparzacza V60 wzięła się stąd, że posiada on stożkowy kształt przypominający literę V i jest nachylony pod kątem 60°. Działa on na tej samej zasadzie, co Chemex, ale jest mniejszy i wykorzystuje zupełnie inne filtry. Hario produkuje dripy w 3 rozmiarach 01, 02 oraz 03 i do każdego z nich stworzono zupełnie inne filtry. Papierowe filtry do kawy Hario V60 są bardzo proste w obsłudze i nie wymagają od nas specjalnego składania. Filtry Hario V60 w rozmiarach 01, 02 i 03 znajdziesz w sklepie Konesso.pl.

Inne bardzo popularne filtry do kawy to papierowe filtry do zaparzacza Aeropress, filtry do ekspresów Moccamaster czy filtry Melitta, które są przeznaczone do dripów Melitta i przelewowych ekspresów do kawy Melitta. Każdy z nich znajduje się w ofercie naszego sklepu internetowego.

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel