Wspólnie dbamy o dobro naszej planety

Ekologia

W KONESSO


PRACUJEMY Z MYŚLĄ O ŚRODOWISKU

Dobro naszej planety w dużej mierze zależy od nas i naszych codziennych wyborów. Jako pracownicy sklepu Konesso.pl jesteśmy świadomi tego, że wpływ na środowisko naturalne ma również nasza praca, dlatego nieustannie staramy się wprowadzać ekologiczne rozwiązania do naszej firmy.

Jakie konkretne rozwiązania wprowadziliśmy do naszej firmy?

Ekologia

Wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów

Zautomatyzowany proces zarządzania dokumentami cyfrowymi pozwala nam zminimalizować wykorzystanie papieru. Właśnie dlatego fakturę za zamówienie znajdziesz w swojej skrzynce e-mail.

Wykorzystywanie ekologicznych materiałów

Materiały wykorzystywane przez nas do wysyłki zamówień coraz bardziej stają się przyjazne dla środowiska i mogą być ponownie wykorzystywane.

Zamontowanie paneli fotowoltaicznych

Fotowoltaika wytwarza energię z promieni słonecznych i nie potrzebuje do tego dodatkowych surowców oraz nie emituje dwutlenku węgla.

Zamontowanie suszarek do rąk

Suszarki do rąk eliminują potrzebę korzystania z ręczników papierowych, co prowadzi do zmniejszenia zużycia papieru i generowania odpadów.

Ekologia

Segregacja odpadów

Odpowiednia segregacja odpadów pozwala zmniejszyć ilość śmieci składowanych na wysypiskach oraz daje możliwość ich odzysku. Wprowadzone zasady segregacji odpadów obowiązują w całej naszej firmie - od biura, przez kawiarnię po magazyn.

Korzystanie z dystrybutorów i saturatorów wody

Saturatory do wody gazowanej oraz dystrybutory wody z filtrami pozwalają nam zapomnieć o wodzie w plastikowych butelkach. Dzięki temu zmniejszamy ilość odpadów, redukujemy zużycie plastiku, ale także ograniczamy konieczność transportu butelek z wodą.

Korzystanie z energooszczędnego sprzętu

Zamontowaliśmy oświetlenie LED, korzystamy z energooszczędnych żarówek, gasimy światła, gdy nie są konieczne. Sprzęty AGD, takie jak ekspresy do kawy również nie muszą być nieustannie włączone.

Promocja ekologicznych rozwiązań w sklepie KONESSO.PL

Saturatory SodaStream

Saturatory SodaStream

Produkty DAFI

Produkty DAFI

Sprzedaż używanych ekspresów do kawy

Używane ekspresy do kawy
Naszym celem jest tworzenie przedsiębiorstwa, które będzie przyjazne zarówno dla Klienta, jak i dla środowiska. Wiemy, że droga do perfekcji jest bardzo długa i wiele możemy jeszcze poprawić, natomiast wiemy również, że z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej celu. Nie byłoby to możliwe bez naszej świadomości, motywacji i konsekwencji. Jeżeli wiesz, jakie możemy podjąć działania, aby nasza praca stała się jeszcze bardziej ekologiczna, to chętnie wysłuchamy Twoich pomysłów.

Chcesz poznać swoją ekologiczną wiedzę?


Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel