Konewki do kawy

ilość znalezionych towarów: 44

Czajnik typu konewka to przydatne narzędzie do parzenia kawy

Alternatywne metody parzenia kawy pozwalają nam uzyskać kawę o bogatym, naturalnym smaku, jednak wymagają od nas odpowiedniego zachowania w wielu kwestiach. Duży wpływ na ostateczny smak kawy ma np. grubość zmielenia ziaren, czas parzenia, temperatura wody, ale także odpowiednie zalanie kawy wodą. Istnieją różne akcesoria i metody ułatwiające właściwe zalewanie kawy, ale najpopularniejszym z nich jest konewka do kawy.

Stalowy czajnik do kawy

Konewka, czyli kettle do polewania kawy to specjalnie zaprojektowany czajnik, który daje nam pełną kontrolę nad strumieniem wody. Charakterystyczna wylewka nazywana potocznie gęsią szyjką sprawia, że uzyskujemy prosty strumień, który zalewa kawę dokładnie w tym miejscu, w którym tego oczekujemy. Najpopularniejsze konewki do kawy wykonane są ze stali nierdzewnej, ale znajdziemy też ceramiczne czajniki do kawy lub wykonane z miedzi.

Konewka do kawy na indukcję

Konewka do polewania kawy zazwyczaj posiada przykrywkę ze specjalnym otworem przeznaczonym do umieszczenia termometru. Dzięki temu możemy mierzyć temperaturę wody w zamkniętym czajniku bez obawy, że ta spadnie zbyt szybko. Niektóre stalowe konewki do kawy są przeznaczone do użytkowania na płytach indukcyjnych. Takie rozwiązanie daje nam możliwość podgrzewania i gotowania wody bezpośrednio w czajniku. Na rynku możemy znaleźć również elektryczne czajniki do kawy, które zasilane są prądem i bardzo często mają możliwość podgrzania wody do oczekiwanej przez nas temperatury.

W sklepie Konesso.pl znajdziesz szeroki wybór czajników do kawy najlepszych producentów. Jeden z najpopularniejszych na świecie Hario Buono Kettle, konewka do kawy Melitta czy czajnik Timemore Fish Kettle doskonale sprawdzą się w naszych domach i biurach, a bardziej profesjonalne urządzenia typu czajnik elektryczny Hario V60 Power Buono swoje zastosowanie znajdą w kawiarniach i gastronomii.

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel