Kawy z niską zawartością kofeiny

ilość znalezionych towarów: 2587

Zawartość kofeiny w kawie dla wielu osób jest wyznacznikiem jej wyboru, jeśli szukasz kawy z niską zawartością kofeiny to świetnie trafiłeś.
W ofercie naszego sklepu znajdziesz ogromną ilość kawy ziarnistej z małą zawartością kofeiny, a także kawy mielone czy w kapsułkach do różnych metod parzenia.

  
Kofeina jest związkiem chemicznym zawartym w wielu roślinach, między innymi w ziarnach kawy, które poddawane są różnym obróbkom przez co pozbawiane są części tej substancji.
Kofeina działa pobudzająco na nasz organizm, ale doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może przyjmować ją w dużych ilościach, stąd też w naszej ofercie kawy z małą zawartością kofeiny.

Mała ilość kofeiny w kawie 

Na niską zawartość kofeiny w kawie wpływa bardo wiele czynników. W tej kategorii znajdziesz głównie 100% arabiki lub kawy z niewielką domieszką robusty, ponieważ rodzaj ziaren ma ogromny wpływ na zawartość kofeiny - ziarna arabiki mają około 2 razy mniej kofeiny niż ziarna robusty.

 
Mała zawartość kofeiny w kawie może być też spowodowana stopniem wypalenia kawy - ciemno palone kawy z reguły mają mniejszą zawartość kofeiny, ponieważ przez dłuższe palenie tracą część swoich właściwości.
Oczywiście niska zawartość kofeiny w kawie nie gwarantuje nam przygotowania filiżanki kawy o małej zawartości kofeiny, dużo zależy bowiem od sposobu przygotowania kawy i jej pojemności.

Więcej na temat kofeiny w kawie możecie przeczytać na naszym blogu.

Zapoznaj się z naszą ofertą kawy o niskiej zawartości kofeiny i wybierz swoją ulubioną!

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel