Kawy o średniej intensywności

ilość znalezionych towarów: 2611

Kawa naturalnie posiada niezwykle bogaty smak. Wpływ na ostateczny smak kawy w naszej filiżance ma wiele czynników począwszy od klimatu panującego na danej plantacji, poprzez metodę obróbki ziaren, odcień wypalenia, kończąc na metodzie przygotowania. Niektóre odmiany kawy posiadają naturalnie wrodzone właściwości smakowe, które pozwalają nam z góry przewidzieć to, jak mogą smakować po zaparzeniu.

Kawa o średniej intensywności to idealna propozycja dla osób, które w kawie poszukują równowagi. Średnią intensywnością charakteryzują się kawy produkowane z ziaren arabiki i robusty. Ta druga odmiana posiada większą zawartość kofeiny, która zwiększa intensywny smak w całej mieszance.

Szukając kawy o średniej intensywności musimy zwrócić uwagę również na stopień wypalenia ziaren. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się kawa średnio palona. Ciemniejszy odcień wypalenia ziaren nadaje kawie delikatnego posmaku spalenizny, który wpływa na zwiększenie poczucia intensywności. W sklepie Konesso.pl znajdziesz szeroką ofertę kaw o średniej intensywności.

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel