Kawa ziarnista PIXEL

ilość znalezionych towarów: 8

  Palarnia PIXEL to prawdziwe miejsce dla miłośników kawy, które stało się rzeczywistością w 2022 roku. PIXEL znajduje się w Poznaniu, a oprócz samej palarni istnieje również sklep o nazwie „Świeżo Palona”, gdzie można nabyć kawę oraz punkt odbioru zamówień. Marka PIXEL jest pełna pasji i fascynacji kawą z segmentu Specialty. Dla założycieli palarni PIXEL kawa to nie tylko napój, ale prawdziwe dzieło sztuki, które jest tworzone z najwyższą starannością i pasją.

  Tylko najwyższej jakości ziarno

  W ofercie palarni PIXEL znajdują się wyselekcjonowane ziarna z różnych zakątków świata. Przed dodaniem do oferty, każde ziarno jest dokładnie testowane, a tylko te otrzymujące najwyższe noty w międzynarodowej skali SCA (Specialty Coffee Association) są wybierane. Następnie ziarna są wypalane na małym piecu ROEST, który pozwala na precyzyjną kontrolę procesu prażenia, aby osiągnąć idealne rezultaty. Przywiązanie do wysokich standardów jakości jest priorytetem dla palarni PIXEL. Dlatego też cały proces produkcji odbywa się przy użyciu polskiego pieca SR15 marki Coffed, który umożliwia dokładne kontrolowanie prażenia ziaren. Mistrzowie w swoim fachu, jak Justyna, Ola, Kuba i Paweł, pracują z pasją i dbają o każdy detal, aby zapewnić perfekcyjne ziarna kawy, bogate w aromat i głębię smaku.

  Zrównoważona produkcja i troska o środowisko

  Ważnym elementem filozofii palarni PIXEL jest troska o środowisko naturalne. Torebki do kawy są wybierane tak, aby można je w całości poddać recyklingowi, a łuska kawowa znajduje drugie życie dzięki współpracy z lokalnym gospodarstwem rolnym, które wykorzystuje ją jako wyściółkę do roślin. Palarnia PIXEL nie skupia się jedynie na doskonałym smaku kawy, ale również na zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialnym prowadzeniu plantacji. W trakcie poszukiwań odpowiednich ziaren palarnia kieruje się nie tylko punktacją, ale także zwraca uwagę na uprawy organiczne, metody recyklingu wody oraz inicjatywy wspierające odbudowę lokalnego środowiska czy organizacje pomagające dzieciom i kobietom.

  Kawa ziarnista do przelewowych metod parzenia

  W ofercie marki PIXEL można znaleźć kawy typu specialty o jasnym stopniu wypalenia, przeznaczone do przelewowych metod parzenia kawy. Kawa jasno palona najlepiej będzie smakować zaparzona w dripie, chemexie, aeropressie bądź ekspresie przelewowym. PIXEL oferuje ziarna z różnych zakątków świata, które jest starannie selekcjonowane i otrzymuje najwyższe noty w skali SCA. Kawy o jasnym stopniu wypalenia charakteryzują się herbacianym body i większą kwasowością. Zasmakuj w świeżo wypalonych ziarnach marki PIXEL a odkryjesz bogactwo smaków i aromatów ukrytych w kawie. Palarnia kawy PIXEL oferuje kawę w opakowaniach 250g.

   

  Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
  pixel