Kawa ziarnista Wysocki Coffee

ilość znalezionych towarów: 32

Wysocki Coffee to rzemieślnicza polska palarnia kawy, która oferuje nam wysokiej jakości kawy przeznaczone do espresso i przelewowych metod parzenia. Palarnia skupia się na produkcji kawy jakości Speciality, czyli najwyższej jakości ziaren, które przechodzą staranną selekcję i są poddawane rygorystycznej ocenie. Dzięki temu każda kawa Wysocki Coffee jest gwarancją doskonałego smaku i aromaty, ale także jest pozbawiona wszelkich defektów.

Kawa Wysocki Coffee do alternatyw

Kawy do alternatyw to kawy, które są przeznaczone do przelewowych metod parzenia. Odpowiednia odmiana ziaren oraz sposób wypalenia sprawia, że ich najlepsze właściwości smaku i aromatu możemy uzyskać poprzez długą ekstrakcję bez wykorzystania wysokiego ciśnienia. Kawy ziarniste Wysocki Coffee do alternatyw to wysokiej jakości arabiki, które pochodzą z cenionych plantacji Brazylii, Kolumbii, Etiopii czy Kenii i są wypalane w Polsce. Jasny stopień wypalenia powoduje, że kawa posiada naturalny smak bez poczucia goryczy, która jest wynikiem ciemnego wypalenia ziaren. Takie kawy przygotowane metodami alternatywnymi np. w zaparzaczu Chemex, drip czy Aeropress charakteryzują się słodkim smakiem, subtelną kwasowością i wyczuwalnymi nutami owoców.

Kawy ziarniste Wysocki Coffee pod filtr najlepiej smakują w formie dużej kawy czarnej z przelewu. Nie poleca się wzbogacania ich dodatkiem mleka i cukru, ponieważ powstaje ryzyko zatracenia naturalnego smaku wysokiej jakości kawy.

Kawa Wysocki Coffee do espresso

Kawa do espresso to kawa, która jest przeznaczona do parzenia metodami ciśnieniowymi np. w kolbowym lub automatycznym ekspresie do kawy. Odpowiedni stopień wypalenia ziaren powoduje, że krótka ekstrakcja pod wysokim ciśnieniem wydobywa z kawy jej najlepsze właściwości smaku i aromatu. Kawy Wysocki Coffee do espresso to średnio palone mieszanki ziaren pochodzących głównie z Brazylii, które rewelacyjnie sprawdzą się do przygotowania intensywnego espresso i kaw mlecznych na jego bazie. Średnie palenie pozwala nam wyczuć w nich przyjemną słodycz przypominającą czekoladę i kakao.

Kawy ziarniste Wysocki Coffee do ekspresu możemy przygotować w ekspresach ciśnieniowych, ale także w kawiarkach, zaparzaczach french press i w sposób tradycyjny.

 

Kawa ziarnista Wysocki Coffee do domu i do biura dostępna jest teraz w sklepie Konesso.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel