Kawy ze średnią zawartością kofeiny

ilość znalezionych towarów: 305

Zawartość kofeiny w kawie dla wielu osób jest wyznacznikiem jej wyboru, jeśli szukasz kawy ze średnią zawartością kofeiny to świetnie trafiłeś.
W ofercie naszego sklepu znajdziesz ogromną ilość kawy ziarnistej ze średnią zawartością kofeiny, a także kawy mielone czy w kapsułkach do różnych metod parzenia.

 
Kofeina jest związkiem chemicznym zawartym w wielu roślinach, między innymi w ziarnach kawy, które poddawane są różnym obróbkom przez co mogą tracić część swoich właściwości.
Kofeina działa pobudzająco na nasz organizm, ale doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może przyjmować ją w dużych ilościach, stąd też w naszej ofercie kawy ze średnią zawartością kofeiny.

Średnia ilość kofeiny w kawie

Średnia zawartość kofeiny w kawie może być spowodowana przez różne czynniki. W tej kategorii znajdziesz głównie kawy będące mieszankami ziaren arabiki z robustą w różnych proporcjach, ale zazwyczaj arabiki będzie więcej - rodzaj ziaren ma ogromny wpływ na zawartość kofeiny ponieważ ziarna arabiki mają około 2 razy mniej kofeiny niż ziarna robusty. 

Średnia zawartość kofeiny w kawie może być też spowodowana stopniem wypalenia kawy - ciemno palone kawy z reguły mają mniejszą zawartość kofeiny, ponieważ przez dłuższe palenie tracą część swoich właściwości. W tej kategorii znajdziesz zarówno kawy ciemno jak i jasno palone, bo głównym wyznacznikiem ilości kofeiny jest rodzaj użytych ziaren, jednak warto byś wiedział o wpływie stopnia wypalenia kawy na ilość kofeiny.  

Oczywiście średnia zawartość kofeiny w kawie nie gwarantuje nam przygotowania filiżanki kawy o średniej zawartości kofeiny, dużo zależy bowiem od sposobu przygotowania kawy i jej pojemności. Więcej na temat kofeiny w kawie możecie przeczytać na naszym blogu.

Zapoznaj się z naszą ofertą kawy o średniej zawartości kofeiny i wybierz swoją ulubioną!

pixel