ROST

ilość znalezionych towarów: 17

   

  Palarnia ROST powstała jako nowy projekt popularnych warszawskich kawiarni STOR. Bartek Krzymowski, Krzysiek Rzyman i Alex Tęcza, otwierając palarnie ROST założyli sobie, że będą minimalizować to, co jest najgorsze w prowadzeniu działalności. I tak ROST stała się pierwszą palarnią kawy, która w swojej działalności skupia się na trosce o planetę i plantatorów. W jaki sposób to robią? Przede wszystkim rozwożą swoją kawę elektrycznymi samochodami po Warszawie. Do pakowania ziaren używają opakowań, które są w 100% kompostowane i można je poddać recyklingowi. Korzystają z odnawialnych źródeł energii.
  ROST nie zainwestował w kolejny piec, do którego produkcji potrzeba ogromnych zasobów. Wykorzystują istniejącą już infrastrukturę i wynajmują piec od innej palarni. Sami wybierają i kupują zielone ziarno, a następnie sami je wypalają i pakują do paczek. Natomiast piec współdzielą, tym samym zmniejszając emisję dwutlenku węgla. Docelowo pragną, aby ich wypalanie kawy było bezemisyjne.
  Pozyskując ziarno wspłpracują z importerami, którzy podzielają ich filozofię. Volcafe Select prowadzi program, dzięki któremu farmerzy zwiększają produkcję wysokojakościowej arabiki, co pozwala im zarabiać więcej oraz reinwestować pieniądze w lokalne inicjatywy społeczne. A dzięki 88 graines kontkt z farmerami jest łatwiejszy.
  Świetną inicjatywą jest kupowanie ich ziarna w specjalnych opakowaniach CoffeeVac, z którym możesz wrócić po kolejne ziarna. To takie ziarna na wynos z własnym kubkiem!
  To dopiero początek krętej i wyboistej drogi ROST do stworzenia palarni przyjaznej dla środowiska. Wspaniale, że powstało miejsce, które na każdym kroku pokazuje, że można działać inaczej!.


  KAWA ZIARNISTA DO PRZELEWOWYCH METOD PARZENIA


  Kawa ziarnista do przelewowych metod parzenia to kategoria kawy, która jest przeznaczona do parzenia za pomocą różnych metod, takich jak Chemex, dripper, aeropress, french press czy ekspres przelewowy. W ofercie palarni ROST można znaleźć wiele różnych rodzajów kawy ziarnistej, które zostały specjalnie wyselekcjonowane i palone w małych partiach, aby uzyskać najlepszy smak i aromat w przelewie. Palarnia ROST oferuje między innymi kawy z Ameryki Środkowej i Południowej, Afryki i Azji. Każda z nich ma unikalny smak i aromat, który jest wynikiem różnych czynników, takich jak klimat, gleba, wysokość uprawy, a także metoda palenia. Kawa ziarnista do przelewowych metod parzenia może być idealna dla miłośników kawy, którzy cenią sobie różnorodność smaków i aromatów.


  KAWA ZIARNISTA DO ESPRESSO


  Kawa ziarnista do espresso to kawa, która najlepiej sprawdzi się zaparzona w ekspresie ciśnieniowym czy kawiarce. Palarnia ROST oferuje kawy ziarniste do espresso głównie z Brazylii, charakteryzujące się wysoką słodyczą i przyjemnymi nutami czekolady. Kawa ziarnista do espresso wypalana przez palarnię ROST może być idealna dla miłośników kawy, którzy cenią sobie mocny smak i aromat w espresso. Wszystkie kawy są starannie palone, aby uzyskać intensywny smak i aromat, który idealnie pasuje do przygotowania espresso. Palarnia ROST dba o to, aby kawa była zawsze świeża i aromatyczna, co wpływa na jakość i smak espresso. Ekologiczne opakowania zawierają 250 g i 1 kg kawy.

  Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
  pixel