ROST

ilość znalezionych towarów: 16

   Palarnia ROST powstała jako nowy projekt popularnych warszawskich kawiarni STOR. Bartek Krzymowski, Krzysiek Rzyman i Alex Tęcza, otwierając palarnie ROST założyli sobie, że będą minimalizować to, co jest najgorsze w prowadzeniu działalności. I tak ROST stała się pierwszą palarnią kawy, która w swojej działalności skupia się na trosce o planetę i plantatorów.

   W jaki sposób ROST dba o planetę ?

   Przede wszystkim palarnia rozwozi swoją kawę elektrycznymi samochodami po Warszawie. Do pakowania ziaren używają opakowań, które są w 100% kompostowane i można je poddać recyklingowi. Korzystają z odnawialnych źródeł energii.
   ROST nie zainwestował w kolejny piec, do którego produkcji potrzeba ogromnych zasobów. Wykorzystują istniejącą już infrastrukturę i wynajmują piec od innej palarni. Sami wybierają i kupują zielone ziarno, a następnie sami je wypalają i pakują do paczek. Natomiast piec współdzielą, tym samym zmniejszając emisję dwutlenku węgla. Docelowo pragną, aby ich wypalanie kawy było bezemisyjne.
   Pozyskując ziarno wspłpracują z importerami, którzy podzielają ich filozofię. Volcafe Select prowadzi program, dzięki któremu farmerzy zwiększają produkcję wysokojakościowej arabiki, co pozwala im zarabiać więcej oraz reinwestować pieniądze w lokalne inicjatywy społeczne. A dzięki 88 graines kontkt z farmerami jest łatwiejszy.
   Świetną inicjatywą jest kupowanie ich ziarna w specjalnych opakowaniach CoffeeVac, z którym możesz wrócić po kolejne ziarna. To takie ziarna na wynos z własnym kubkiem!
   To dopiero początek krętej i wyboistej drogi ROST do stworzenia palarni przyjaznej dla środowiska. Wspaniale, że powstało miejsce, które na każdym kroku pokazuje, że można działać inaczej!

   Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
   pixel