Italcaffe

ilość znalezionych towarów: 24

  Italcaffe to palarnia z ponad 50-letnią tradycją. Od początku istnienia, kiedy to Ennio Poli przekształcił swój sklep w palarnię, ich celem było wyselekcjonowanie najlepszych ziaren na świecie i sprowadzenie ich na włoską ziemię, aby dzięki swojej pasji wydobyć z nich to, co najlepsze i dostarczyć barom oraz domostwom wyśmienite ziarna do włoskiego espresso. Italcaffe z pasją i doświadczeniem pracują nad tym, żeby uzyskać mieszanki o niepowtarzalnym charakterze, by osiągnąć smak prawdziwego włoskiego espresso. O wyjątkowości kaw z palarni Italcaffe świadczy fakt zdobytych nagród. Profesjonaliści docenili ziarna włoskiej palarni i w 2020r, na Międzynarodowym Konkursie Degustacji Kawy, mieszanki Italcaffe zdobyły "Złoty medal" w kategorii "Włoskie mieszanki do espresso".

  W ofercie Italcaffe znajdują się kawy ziarniste i mielone, 100% arabiki oraz mieszanki z różną zawartością robusty.

  KAWY ZIARNISTE ITALCAFFE

  Włoska palarnia Italcaffe specjalizuje się w wypalaniu ziaren pod klasyczne espresso, dlatego w ich ofercie znajdziemy szeroki wybór ziaren dla każdego wielbiciela kawy. Wszystkie kawy przeznaczone są do parzenia metodami ciśnieniowymi- w ekspresie kolbowym, automatycznym, kawiarce, frenchpressie i tradycyjnymi metodami parzenia. Wśród kaw ziarnistych znajdziemy kawy jednorodne (pochodzące z jednego regionu), które są jasne palone. Są one przeznaczone do parzenia kawy metodami ciśnieniowymi: Monorigine Tanzania, Monorigine Brasile, Colombia, Guatemala oraz Costarica.

  Klasyczne 100% Arabiki to Italiano Espresso 100% Arabica oraz Espresso Italiano. Dla miłośników mocnego smaku i większej zawartości kofeiny znajdą się mieszanki arabiki z robustą takie jak: Excelso Bar (90/10% robusty), Gran Crema (80/20%), Royal Bar (80/20%) Prestige Bar (70/30%), Gusto e Aroma (60/40%), Gran Gusto (40/60%), Aroma Bar (30/70%), Aroma Espresso (20/80%). Należy zaznaczyć, że wśród kaw ziarnistych znalazły się perełki, zdobywcy Złotego Medalu na Międzynarodowym Konkursie Degustacji Kawy - Espresso Italiano Excelso Bar oraz Elite Bar 100% Arabica.

  Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
  pixel