Momento Coffee

ilość znalezionych towarów: 33

Momento Coffee Roastery to rzeszowska palarnia kawy Speciality, której właściciele nie tylko zapewniają nam najwyższej jakości kawę ziarnistą do ekspresu i pod przelew, ale także pragną dzielić się kawową wiedzą i doświadczeniem. Kawy Momento Coffee tworzą ziarna sprowadzane bezpośrednio od hodowców i wypalane w palarni w Rzeszowie. Taki rodzaj handlu zapewnia hodowcom sprawiedliwe wynagrodzenie, a palarnia doskonale zna jakość kupowanej kawy oraz wie czego oczekiwać po jej smaku.

Kawa ziarnista Momento do espresso

W ofercie palarni Momento Coffee znajdują się kawy ziarniste do espresso. Są to średnio palone mieszanki wysokiej jakości arabiki oraz robusty, które doskonale sprawdzą się do przygotowania w ekspresach automatycznych i kolbowych. Najlepsze właściwości smaku i aromatu wydobywa z nich krótka ekstrakcja pod wysokim ciśnieniem, dlatego są to kawy polecane do przygotowania w formie intensywnego espresso i kaw mlecznych na jego bazie, czyli cappuccino czy latte macchiato.

Kawa ziarnista Momento pod przelew

Kawy ziarniste Momento pod przelew to jasno palone arabiki jakości Speciality, które składają się z ziaren Single Origin, czyli pochodzących wyłącznie z jednego regionu. Takie kawy pozwalają nam cieszyć się naturalnym smakiem kawy, charakterystycznym dla odmiany z danego regionu świata. Jasne palenie sprawia, że kawy te posiadają delikatny smak, w którym dominuje słodycz lub kwasowość i praktycznie pozbawione są goryczy charakterystycznej dla ciemno palonych ziaren. Kawa ziarnista Momento pod przelew jest polecana do alternatywnych metod parzenia i doskonale sprawdzi się w zaparzaczu Chemex, drip oraz Aeropress, ale możemy przygotować ją również w ekspresie przelewowym. Kawy Momento pod filtr tworzą ziarna z takich krajów jak Burundi, Peru, Honduras, Etiopia czy Brazylia. Ziarna sprowadzane są bezpośrednio od hodowców i wypalane są w rzeszowskiej palarni.

Momento Coffee kawa do domu i biura

W ofercie palarni Momento Coffee znajdują się kawy ziarniste pakowane po 250g i 1kg. Małe opakowania kawy świetnie sprawdzą się w naszych domach, gdy pragniemy cieszyć się doskonałym smakiem kawy w gronie najbliższych. Natomiast kawa w opakowaniach kilogramowych jest polecana do takich miejsc, jak biuro czy kawiarnia, gdzie liczy się czas oraz ilość przygotowanych kaw.

Kawy ziarniste Momento Coffeee Roastery dostępne są teraz w sklepie Konesso.pl. Oferta obejmuje zarówno kawy przeznaczone do ciśnieniowych, jak i przelewowych metod parzenia, które smakiem zachwycą każdego konesera, ale także osoby rozpoczynające swoją przygodę z kawą Speciality.

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel