Filiżanki do espresso

ilość znalezionych towarów: 60

Czym jest espresso?

Espresso to esencja smaku kawy zawarta w niewielkiej ilości aromatycznego naparu. Kawa szybko, ekspresowo przepływa przez zmielone ziarno. Nazwa espresso pochodzi od włoskiego słowa espressivo, czyli wyrazisty. I taka właśnie jest ta kawa. Mocna w smaku i wyrazista. Cudowna esencja. Poprawnie zaparzona kawa w ciągu 25s ekstrakcji powinno uzyskać się 25 ml naparu. Kawa espresso na powierzchni ma orzechowo — brązową piankę nazywaną cremą.

W czym serwuje się kawę espresso?


Espresso podaje się w podgrzanych, niewielkich filiżankach o pojemności od 50 do 80 ml. Najlepszą opcją są filiżanki lub szklanki o grubych ściankach, aby jak najdłużej utrzymać temperaturę przygotowanego naparu. Taka niewielka ilość kawy szybko traci ciepło. Cechą charakterystyczną filiżanek do espresso jest kształt litery V — węższy dół i szersza góra. Spodek powinien być dopasowany, aby móc wygodnie odłożyć filiżankę i małą łyżeczkę, a uszko malutkie i wygodne.

Zestawy filiżanek do espresso

Możesz zaopatrzyć się w zestaw liczący 6 malutkich szklaneczek do kawy w tym samym kolorze bądź różnokolorowych. W sklepie Konesso.pl dostępne są zestawy z wygodnymi stojakami, które zajmują niewiele miejsca, filiżanki są uporządkowane, dzięki czemu prezentują się naprawdę wyjątkowo.

Porcelanowe filiżanki do espresso

Klasyczna filiżanka do espresso powinna być wykonana z grubej porcelany. Kształt może mieć bardziej owalny bądź z delikatnym wycięciem, poszerzająca się ku górze. Spośród szerokiego asortymentu możesz wybrać białe, klasyczne filiżanki lub kolorowe. Cała gama kolorów — od żółtego, po niebieski, zielony czy brązowy sprawia, że każdy znajdzie dla siebie idealną filiżankę. 

Artystyczne filiżanki do espresso

Pięknie wykonane filiżanki z artystycznymi malunkami będą wspaniałą ozdobą w witrynie, a kawa z nich smakuje jeszcze lepiej.

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel