Szklanki do kawy espresso

ilość znalezionych towarów: 26

  Czym jest espresso?

  Espresso to esencja smaku kawy zawarta w niewielkiej ilości aromatycznego naparu. Kawa szybko, ekspresowo przepływa przez zmielone ziarno. Nazwa espresso pochodzi od włoskiego słowa espressivo, czyli wyrazisty. I taka właśnie jest ta kawa. Mocna w smaku i wyrazista. Cudowna esencja. Poprawnie zaparzona kawa w ciągu 25 s ekstrakcji powinno uzyskać się 25 ml naparu. Kawa espresso na powierzchni ma orzechowo — brązową piankę nazywaną cremą.

  W czym serwuje się kawę espresso?

  Espresso podaje się w podgrzanych, niewielkich filiżankach o pojemności od 50 do 80 ml. Najlepszą opcją są filiżanki lub szklanki o grubych ściankach, aby jak najdłużej utrzymać temperaturę przygotowanego naparu. Taka niewielka ilość kawy szybko traci ciepło. Cechą charakterystyczną szkła do espresso jest kształt litery V — węższy dół i szersza góra. Spodek powinien być dopasowany, aby móc wygodnie odłożyć filiżankę i małą łyżeczkę, a uszko malutkie i wygodne.

  Szklanki do espresso
  W naszej ofercie znajdują się różne szklanki do espresso, na przykład z japońskiego szkła, które mniej przewodzi ciepło, w efekcie czego nie parzy w dłonie podczas picia. Większość z oferowanych szklanych filiżanek powstaje ze wzmacnianego szkła, które jest bardziej odporne na zarysowania i pęknięcia.

  Szklanki o różnych kształtach
  Wolisz bardziej owalne naczynie czy szklankę przypominającą kieliszek? Szklanka wyglądająca jak czarka, z rozszerzoną górą wygląda bardzo nowocześnie. Klasyka czy minimalizm? Posiadamy bogatą ofertę szklaneczek do espresso, która odpowie na potrzeby użytkownika. Oprócz swojej praktycznej funkcji będą wspaniałą ozdobą witryn i kuchni.

  Termiczne szklanki do espresso
  Wykonane z podwójnego szkła termiczne szklanki do espresso wyglądają elegancko i dzięki swej budowie długo utrzymują ciepło napoju. Szklanki termiczne są wspaniałym pomysłem na prezent, występują również w podwójnych zestawach.
  Termiczne szklanki do espresso prezentują się bardzo szykownie. W ofercie sklepu Konesso.pl posiadamy szklanki z uchem bądź bez ucha oraz z metalowymi spodkami.

   

  Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
  pixel