Dzbanki filtrujące wodę

ilość znalezionych towarów: 49

Woda jest nieodłącznym elementem naszego życia i stanowi podstawę wszystkiego, co jemy i pijemy. Jednak woda służy nam również do gotowania, mycia i prania, dlatego warto zadbać o to, aby woda, z której korzystamy była zawsze najwyższej jakości. Woda kranowa musi być czysta i zdatna do picia, ale nie zawsze to, co pochodzi z sieci wodociągowej, nie jest optymalne dla nas i dla naszych urządzeń kuchennych. Woda z kranu może posiadać nadmiar substancji, które wpływają na jej smak i zapach, ale również powodują osadzanie się kamienia w naszych czajnikach i naczyniach do gotowania. Często zdarza się, że woda z kranu zawiera także niepożądane substancje pochodzące z sieci wodociągowej, w tym zanieczyszczenia mechaniczne. To wszystko może mieć negatywny wpływ na zdrowie nasze i naszej rodziny. Istnieją jednak sposoby na oczyszczenie wody kranowej tak, abyśmy mogli czerpać z niej jak najwięcej korzyści. Jednym z najpopularniejszych i najtańszych sposobów na czystą wodę w naszych domach są dzbanki filtrujące.

DZBANEK FILTRUJĄCY - CO TO JEST?

Dzbanki filtrujące wodę to urządzenia, które przy pomocy wymiennych wkładów filtrujących skutecznie oczyszczają wlewaną do nich wodę. Każdy dzbanek filtrujący posiada specjalne miejsce, w którym należy umieścić filtr. Wlewana do górnej komory woda pod wpływem grawitacji przepływa przez filtr, który zatrzymuje wszystkie niepożądane substancje i zanieczyszczenia. Dzięki temu w dolnym zbiorniku otrzymujemy czystą i miękką wodę zdatną do picia i przystosowaną do gotowania, która nie powoduje osadzania się kamienia. Najczęściej w sklepach możemy spotkać dzbanki wykonane z tworzywa sztucznego, ale bardzo popularne są również szklane dzbanki filtrujące, które zachwycą bardziej wybrednych konsumentów.

Dzbanki filtrujące do wody to bardzo ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Jeden wkład wymienny może nam starczyć na około miesiąc użytkowania, co pozwala zaoszczędzić pieniądze, ograniczając zakupy wody butelkowej ze sklepu, ale również sprawia, że zmniejszając zużycie plastiku, przyczyniamy się do ochrony środowiska.

DZBANEK FILTRUJĄCY - JAKI WYBRAĆ?

Wybór odpowiedniego dzbanka filtrującego jest uzależniony od naszych potrzeb oraz od miejsca przeznaczenia. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na pojemność dzbanka. Im więcej osób będzie z niego korzystać, tym większą pojemność powinien mieć dzbanek. Dla wieloosobowej rodziny świetnie sprawdzą się dzbanki o pojemności około 4 l takie jak dzbanek filtrujący Aquaphor Onyx, który zmieści aż 4,2 l wody. Z takich dzbanków możemy korzystać również w biurach. Kolejną kwestią jest funkcjonalność dzbanków. Każdy dzbanek do wody powinien posiadać wskaźnik zużycia wkładu filtrującego, który informuje nas o konieczności jego wymiany. Wskaźnik może być manualny, ale istnieją również dzbanki z elektrycznymi wskaźnikami takie jak np. dzbanek filtrujący Dafi Crystal. Dzięki niemu nie musimy martwić się tym, że przegapimy dzień wymiany filtra, ponieważ poinformuje nas o tym dioda LED.

Jeżeli masz kłopot z tym, jaki dzbanek filtrujący kupić, to z pewnością odpowiedni dla siebie dzbanek znajdziesz w szerokiej ofercie sklepu Konesso.pl.

U nas znajdziesz dzbanki filtrujące wodę renomowanych producentów w tym Dafi, Brita czy Aquaphor. Sprawdź naszą ofertę i wybierz dzbanek filtrujący dopasowany do Twoich potrzeb. 

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel