Filtry wody do dzbanków

ilość znalezionych towarów: 25

  Woda stanowi podstawę wszystkiego co jemy oraz pijemy i jest nieodłącznym elementem naszego życia. Woda służy nam również do gotowania, mycia i prania, dlatego warto zadbać o to, aby woda, z której korzystamy była zawsze najwyższej jakości. Woda kranowa jest zdatna do picia, ale zdarza się również, że to co pochodzi z sieci wodociągowej nie zawsze jest dobre dla nas i dla naszych urządzeń kuchennych. Woda z kranu może posiadać zbyt dużo substancji, które negatywnie wpływają na jej smak i zapach, ale również powodują osadzanie się kamienia w naszych czajnikach oraz naczyniach do gotowania.

  Często bywa, że woda z kranu zawiera także niepożądane substancje pochodzące z sieci wodociągowej, w tym zanieczyszczenia mechaniczne. To wszystko może mieć negatywny wpływ na zdrowie nasze i naszej rodziny. Istnieją jednak sposoby na oczyszczenie wody kranowej tak, abyśmy mogli czerpać z niej jak najwięcej korzyści. Jednym z najpopularniejszych i najtańszych sposobów na czystą wodę w naszych domach są dzbanki filtrujące.

  DZBANKI FILTRUJĄCE WODĘ

  Dzbanki filtrujące wodę to urządzenia, które oczyszczają wlewaną do nich wodę kranową, wykorzystując wymienne wkłady filtrujące. Każdy dzbanek posiada odpowiednie miejsce, w którym należy umieścić filtr. Wlewana do górnego zbiornika woda przepływa przez filtr, który zatrzymuje wszystkie niepożądane substancje i zanieczyszczenia, oddając czystą i miękką wodę, która jest od razu zdatna do picia i gotowania. Dzbanki filtrujące do wody to bardzo ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Jeden wkład wymienny może nam starczyć na przefiltrowanie około 150-200 litrów wody, czyli miesiąc nieprzerwanego użytkowania. Oznacza to, że ograniczamy zakupy wody butelkowej ze sklepu, dzięki czemu możemy zaoszczędzić pieniądze, a mniejsze zużycie plastikowych butelek sprawia, że przyczyniamy się do ochrony środowiska.

  WKŁADY FILTRUJĄCE DO DZBANKÓW

  Filtry do dzbanków kryją w sobie specjalne mieszanki, które zatrzymują niepożądane substancje, dając nam odpowiednio czystą wodę. Każdy producent posiada swój przepis na skuteczną filtrację, ale większość z nich bazuje głównie na aktywnym węglu, który redukuje zawartość chloru, poprawiając smak i zapach wody kranowej. Do tego często dochodzi żywica jonowymienna, która zmiękcza wodę, usuwając z niej metale ciężkie i związki powodujące osadzanie się kamienia. Musimy jednak pamiętać, że filtry dzbankowe należy regularnie wymieniać.

  Większość dzbanków jest wyposażonych we wskaźniki zużycia filtrów, które informują nas o konieczności zmiany wkładu na nowy. Wydajność filtrów jest uzależniona od ich modelu, ale także od twardości wody z sieci wodociągowej, jednak przyjmuje się, że jeden filtr może nam służyć przez około miesiąc użytkowania.

  W sklepie internetowym Konesso.pl znajdziesz szeroką ofertę filtrów do dzbanków filtrujących różnych producentów i modeli. Są to popularne oryginalne filtry Dafi, Brita czy Aquaphor, ale także tańsze zamienniki, które z powodzeniem możemy stosować w oryginalnych dzbankach.

  Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl

  Lokalizacja

  Podaj kod pocztowy adresu dostawy

  lub udostępnij położenie, abyśmy mogli określić czy dla tego miejsca dostępna jest dostawa ekspresowa.

  Lokalizacja

  Przykro nam, ale nasz ekspresowy kurier nie obsługuje tej okolicy.

  Twoje zamówienie zostanie dostarczone w standardowym czasie, a kuriera wybierzesz podczas składania zamówienia.

  pixel