Filtry wody do dzbanków

ilość znalezionych towarów: 33

Woda stanowi podstawę wszystkiego co jemy oraz pijemy i jest nieodłącznym elementem naszego życia. Woda służy nam również do gotowania, mycia i prania, dlatego warto zadbać o to, aby woda, z której korzystamy była zawsze najwyższej jakości. Woda kranowa jest zdatna do picia, ale zdarza się również, że to co pochodzi z sieci wodociągowej nie zawsze jest dobre dla nas i dla naszych urządzeń kuchennych. Woda z kranu może posiadać zbyt dużo substancji, które negatywnie wpływają na jej smak i zapach, ale również powodują osadzanie się kamienia w naszych czajnikach oraz naczyniach do gotowania.

Często bywa, że woda z kranu zawiera także niepożądane substancje pochodzące z sieci wodociągowej, w tym zanieczyszczenia mechaniczne. To wszystko może mieć negatywny wpływ na zdrowie nasze i naszej rodziny. Istnieją jednak sposoby na oczyszczenie wody kranowej tak, abyśmy mogli czerpać z niej jak najwięcej korzyści. Jednym z najpopularniejszych i najtańszych sposobów na czystą wodę w naszych domach są dzbanki filtrujące.

DZBANKI FILTRUJĄCE WODĘ

Dzbanki filtrujące wodę to urządzenia, które oczyszczają wlewaną do nich wodę kranową, wykorzystując wymienne wkłady filtrujące. Każdy dzbanek posiada odpowiednie miejsce, w którym należy umieścić filtr. Wlewana do górnego zbiornika woda przepływa przez filtr, który zatrzymuje wszystkie niepożądane substancje i zanieczyszczenia, oddając czystą i miękką wodę, która jest od razu zdatna do picia i gotowania. Dzbanki filtrujące do wody to bardzo ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Jeden wkład wymienny może nam starczyć na przefiltrowanie około 150-200 litrów wody, czyli miesiąc nieprzerwanego użytkowania. Oznacza to, że ograniczamy zakupy wody butelkowej ze sklepu, dzięki czemu możemy zaoszczędzić pieniądze, a mniejsze zużycie plastikowych butelek sprawia, że przyczyniamy się do ochrony środowiska.

WKŁADY FILTRUJĄCE DO DZBANKÓW

Filtry do dzbanków kryją w sobie specjalne mieszanki, które zatrzymują niepożądane substancje, dając nam odpowiednio czystą wodę. Każdy producent posiada swój przepis na skuteczną filtrację, ale większość z nich bazuje głównie na aktywnym węglu, który redukuje zawartość chloru, poprawiając smak i zapach wody kranowej. Do tego często dochodzi żywica jonowymienna, która zmiękcza wodę, usuwając z niej metale ciężkie i związki powodujące osadzanie się kamienia. Musimy jednak pamiętać, że filtry dzbankowe należy regularnie wymieniać.

Większość dzbanków jest wyposażonych we wskaźniki zużycia filtrów, które informują nas o konieczności zmiany wkładu na nowy. Wydajność filtrów jest uzależniona od ich modelu, ale także od twardości wody z sieci wodociągowej, jednak przyjmuje się, że jeden filtr może nam służyć przez około miesiąc użytkowania.

W sklepie internetowym Konesso.pl znajdziesz szeroką ofertę filtrów do dzbanków filtrujących różnych producentów i modeli. Są to popularne oryginalne filtry Dafi, Brita czy Aquaphor, ale także tańsze zamienniki, które z powodzeniem możemy stosować w oryginalnych dzbankach.

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel