#Bohater Miesiąca - Pluton

15% RABATU

na kawy Pluton

Kup taniej »

Jak co miesiąc w sklepie Konesso.pl pojawia się pewien wyjątkowy bohater, którego zadaniem jest przekazywanie naszym Klientom tego, co najlepsze. Comiesięczna obecność tego wyjątkowego gościa w naszym sklepie jest pewna, jednak nikt do końca nie wie, co ze sobą przyniesie następnym razem. Kwiecień był czasem poświęconym producentowi Monin, a tym razem Bohater Miesiąca postanowił przybliżyć Wam legendę polskiej kawy - palarnię Pluton.

Palarnia Pluton

Pluton to pierwsza palarnia kawy otwarta w Warszawie, która w tym czasie znajdowała się na terenie Imperium Rosyjskiego. Założył ją w 1882 roku Pan Tadeusz Tarasiewicz - polski przedsiębiorca, ojciec 3 synów i 2 córek, który zmienił życie wielu ludzi. Do tej pory, aby napić się kawy, Polacy musieli kupować zielone ziarna i osobiście wypalać je na patelni, a nowo otwarta palarnia pozwalała korzystać z odpowiednio przygotowanych i świeżo wypalonych ziaren kawy. Pluton cieszył się ogromną popularnością, aż do czasów II Wojny Światowej, gdy ciężka sytuacja zmusiła właścicieli do postawienia na kawę zbożową i marmoladę kosztem świeżo palonej kawy. Koniec wojny nie przyniósł jednak końca problemów i w 1950 roku właściciele zostali zmuszeni ogłosić bankructwo. W 2017 roku legenda powstała z kolan. Pierwsza polska palarnia kawy powróciła do gry, a jej znakomite produkty mogą nas cieszyć tak, jak przed laty naszych przodków.

Kawa Pluton

W ofercie palarni Pluton znajdziecie kawy ziarniste i mielone jakości Premium. Ziarna są pozyskiwane z brazylijskich plantacji, z którymi palarnia współpracowała jeszcze w czasach przedwojennych. Zielona kawa jest sprowadzana w formule Direct Trade, czyli bezpośrednio od plantatorów, co gwarantuje ich niezmienną, wysoką jakość. Kawa jest wypalana w Warszawie rzemieślniczą metodą pod okiem doświadczonych roasterów, co sprawia, że finalny produkt posiada doskonały smak i aromat. Kawę ziarnistą Pluton stanowią mieszanki idealne do przygotowania w automatycznych oraz kolbowych ekspresach do kawy.

Kawa mielona Pluton doskonale sprawdzi się do zaparzenia w kawiarce moka lub zaparzaczu french press. Zarówno kawa Pluton Gold oraz Pluton Black zachwycą miłośników intensywnego włoskiego espresso, a także aksamitnych kaw mlecznych. Kawa Pluton może nam posłużyć, jako dostawca pierwszej porannej dawki kofeiny oraz jako towarzysz podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Możemy ją również wykorzystać jako kawę do biura, która rewelacyjnie pobudzi nasz umysł do pracy. Jeżeli Twój lokal gastronomiczny stawia na wysoką jakość, to kawa ziarnista Pluton także okaże się strzałem w dziesiątkę.

15% RABATU

na kawy Pluton

Kup taniej »
Polecane
Kawa ziarnista Pluton Black 500g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Pluton Black 500g
40,64 zł netto 49,99 zł brutto 49,99 zł 999.80 pkt.
Kawa ziarnista Pluton Gold 500g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Pluton Gold 500g
40,64 zł netto 49,99 zł brutto 49,99 zł 999.80 pkt.
Kawa mielona Pluton Gold 250g
( Brak opinii ) Kawa mielona Pluton Gold 250g
21,13 zł netto 25,99 zł brutto 25,99 zł 519.80 pkt.
Kawa mielona Pluton Black 250g
( Brak opinii ) Kawa mielona Pluton Black 250g
20,32 zł netto 24,99 zł brutto 24,99 zł 499.80 pkt.
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel