Kawa organiczna - mielona, ziarnista

ilość znalezionych towarów: 37
Kawa organiczna


Kawa organiczna

Kawa organiczna to taka, która powstaje bez wykorzystania żadnych pestycydów i chemicznych substancji, w tym sztucznych nawozów czy sterydów. Zwierzęta i rośliny przyjmujące takie substancje charakteryzują się zwiększoną wydajnością i produktywnością, dlatego roczna produkcja kawy organicznej wynosi tylko 1-2% ogólnoświatowej produkcji rolnej. Certyfikat organiczności przyznawany jest produktom dopiero po spełnieniu pewnych kryteriów, a te mogą się różnić w zależności od kraju produkcji, jednak kupując kawy z oznaczeniem ORGANIC zawsze możemy mieć pewność, że pochodzą z ekologicznych plantacji.

Jednym z głównych wymogów otrzymania certyfikatu organiczności jest uprawa kawy na plantacjach wolnych od środków chemicznych, od przynajmniej 3 lat. Taka kawa musi być produkowana bez przetwarzania i wytwarzania sztucznych nawozów, pestycydów, herbicydów oraz środków grzybobójczych i owadobójczych. Dodatkowo BIO kawa nie może mieć kontaktu z niecertyfikowanymi produktami podczas przetwarzania, pakowania i transportu, co zabezpiecza ją przed skażeniem. Kawa organiczna, tak jak wiele innych produktów organicznych smakuje lepiej, niż te same towary produkowane z wykorzystaniem substancji chemicznych. BIO kawy mają w pełni naturalny smak i aromat, który nie jest zaburzany przez stosowane nawozy i pestycydy.

Organiczna kawa ziarnista

Organiczna kawa ziarnista to kawa, która sprzedawana jest w całych ziarnach i przed przygotowaniem należy zmielić ją na grubość odpowiednią do danej metody parzenia. BIO kawa ziarnista sprawdzi się zarówno do ciśnieniowych, jak i przelewowych metod parzenia w zależności od jej stopnia wypalenia. Średnio i ciemno palone kawy organiczne są przeznaczone do ekspresów kolbowych i automatycznych oraz kawiarek. Możemy przygotować z nich aromatyczne espresso i kawy mleczne typu cappuccino czy latte macchiato. Jasno palone kawy organiczne idealnie posłużą nam do przelewowych ekspresów do kawy, a także do alternatywnych metod parzenia takich jak Chemex, drip i Aeropress. Organiczna kawa ziarnista to odpowiedni wybór do domu, ale również do kawiarni i restauracji, w których stawia się na jakość.

Organiczna kawa mielona

Mielona kawa organiczna to kawa ziarnista, która przed zapakowaniem została zmielona na odpowiednią grubość i do przygotowania jej nie potrzebujemy młynka. Takie kawy doskonale sprawdzą się do przygotowania w kawiarkach moka, zaparzaczach french press oraz dripach. Kawa organiczna mielona jest polecana przede wszystkim do użytku domowego i z pewnością spełni oczekiwania osób, które cenią sobie wygodę, ponieważ podczas jej przygotowania pomijamy proces mielenia.

Sklep z kawą organiczną

Szeroką ofertę kaw organicznych znajdziesz teraz w sklepie Konesso.pl. Jest to miejsce, w którym znajdują się kawy mielone, ziarniste, a także kawy organiczne w kapsułkach składające się z ziaren uprawianych na ekologicznych plantacjach całego świata. Duży wybór w naszej ofercie sprawi, że z pewnością znajdziesz idealną kawę organiczną dla siebie. Wysokiej jakości kawy organiczne z szybką dostawą do domu zamówisz w sklepie Konesso.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel