Bohater Miesiąca - Caffe del Faro

Nowy rok warto przywitać z przytupem i tak też jest w naszym sklepie. Pragniemy was poinformować, że Bohaterem Miesiąca w styczniu jest włoska palarnia kawy Caffe del Faro. Dzięki temu przez cały miesiąc kawy ziarniste i mielone Caffe del Faro możecie kupić nawet 25% taniej.

Caffe del Faro

Caffe del Faro to palarnia kawy z siedzibą we włoskim Montegranaro położonego w prowincji Fermo. Angelo Scariglia, czyli założyciel palarni zawsze był stawiany za wzór do naśladowania, swego rodzaju światło latarni, które wskazuje drogę. Stąd też zaczerpnięto nazwę Faro, co po włosku oznacza latarnię. Dzieci Angelo podążając śladami swojego ojca, w dalszym ciągu zapewniają najwyższą jakość produktów i gwarantują w stu procentach włoską produkcję. Caffe del Faro zyskało wielkie uznanie koneserów, a jakość kaw została potwierdzona uzyskaniem drugiego miejsca w zawodach Italian Barista Championship 2015 za najlepsze espresso, cappuccino i koktajl kawowy. Caffe del Faro została wyróżniona drugą najlepszą palarnią kawy na zawodach Italian Coffee Roasting Championship 2015.

Kawa ziarnista Caffe del Faro

Odpowiednia mieszanka ziaren i tradycyjne włoskie palenie sprawiają, że kawy Caffe del Faro świetnie posłużą do ekspresów ciśnieniowych i kawiarek. Przygotujemy z nich aromatyczne espresso, kawę czarną i aksamitne cappuccino. Szczególną popularnością cieszy się Caffe del Faro Suprema 100% Arabica, która składa się ze szklachetnych ziaren i charakteryzuje się delikatnym, lecz bogatym smakiem oraz wyrazistym aromatem.

Kawa mielona Caffe del Faro

Właściwy stopień zmielenia i włoskie palenie powodują, że kawy mielone Caffe del faro są świetnie przystosowane do ciśnieniowych metod parzenia i sprawdzą się do kawiarek. Kawy mielone Caffe del Faro składają się z najwyższej jakości gatunków arabiki i robusty, a dostępność różnych kompozycji kaw sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Kawa w saszetkach Caffe del Faro

Kawy Caffe del Faro w saszetkach ESE są przeznaczone dla osób, które cenią sobie czas i wygodę. Każda saszetka zawiera odmierzoną ilość kawy potrzebną do zaparzenia espresso. Posiadając saszetkę ESE, nie musimy mielić kawy, ani ubijać jej w kolbie. Kawy w saszetkach ESE przygotowuje się w specjalnych ekspresach ciśnieniowych na saszetki, ale możemy również parzyć je w ekspresach kolbowych, umieszczając w portafiltru specjalne sitko na saszetki.

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel