CAFFE DEL FARO

ilość znalezionych towarów: 15

   “Caffè del Faro” jest stosunkowo młodą palarnią z Montegranaro w przepięknej prowincji Fermo. Założyciel palarni jako miłośnik dobrego jedzenia od zawsze znał istotę wyrafinowanej kuchni, która jest coraz bardziej doceniana przez gastronomię, stawiając na wysoką jakość produktów.

   Dzieci Angelo Sgariglia, założyciela palarni, od zawsze uznawały swojego ojca jako wzór działań, swego rodzaju światło latarni, które wskazuje drogę, stąd też zaczerpnięto fragment nazwy palarni "faro" które po włosku oznacza latarnię. Podążając śladami ojca, zadecydowali o tym, by ich produkty były najwyższej możliwej jakości oraz w 100% powstawały we Włoszech.

   Pomimo niedługiego stażu “Caffè del Faro” dała się poznać jako palarnia przygotowująca wspaniałe kawy, co zostało potwierdzone zdobyciem drugiego miejsca za najlepsze espresso, cappuccino i koktajl kawowy na zawodach "Italian Barista Championship" w 2015 roku oraz drugiego miejsca w kategorii najlepszej palarni kawy na zawodach "Italian Coffee Roasting Championship" również w 2015 roku.

   Celem “Caffè del Faro” jest to by nadać włoskiej kawie nowy, unikalny smak zarówno dla włoskich jak i światowych smakoszy. Dbałość o szczegóły oraz najwyższą jakość przygotowywanych kaw składa się na wyróżniające elementy tej palarni. Oferowane kawy są o zróżnicowanym smaku tak, by mogły być pite przez ludzi o zróżnicowanych gustach i oczekiwaniach co do codziennej filiżanki kawy.

   pixel