Opinie o Ekspres do kawy Lelit Victoria PL91T

  • Ekspres Lelit Victoria PL91T to profesjonalny ekspres dla home baristów, którzy pragną w domu stworzyć własną kawiarnie. Stylowy design oraz profesjonalne rozwiązania pozwalają na przygotowanie perfekcyjnej kawy. Grupa 58 mm, Bojler 300 ml
Producent: LELIT

Sprawdź opinie wystawione przez naszych klientów

Ilość opinii: 6 Średnia ocena: 5.00
Sortuj:
Ocena: ( 5 / 5 )
Autor: Paweł, Konin
2020-12-14
Po wielu latach użytkowania Gaggia Baby przyszedł czas na zmianę. Kompaktowe rozmiary ekspresu spowodowały, że idealnie wpasował się w miejsce poprzedniego. Całe urządzenie dobrze wygląda, do jakości wykonania nie można się czepiać. W starym ekspresie temperatura grupy nie była sztywno utrzymywana w ryzach więc zdarzało się dość często, że espresso było słabe jakościowo. Czasem woda zbyt chłodna, a czasem zbyt gorącą. W Victorii dzięki elektronice temp. grupy jest utrzymywana na zaprogramowanym poziomie i działa dobrze, jednak przed zrobieniem porcji kawy zawsze upuszczam wody przed podpięciem portafiltra. Przygotowywanie prawidłowego espresso jest łatwiejsze. Na razie przerabiałem temat z Kimbo Top Flavour i niebawem spróbuje innej kawy dla porównania. Oprócz temp. bez problemu uzyskuję prawidłowe ciśnienie wody i czasy parzenia porcji 25-30ml espresso. Pomaga w tym licznik czasu wbudowany w elektronikę. Bojler jest w Victorii duży więc spienianie mleka jest przyjemne bez zbędnych przerw. W Gaggia w połowie spieniania musiałem przykręcać parę na kilka chwil aby jej dogrzać, a Victoria robi to bez zadyszki. Sama dysza jest bardzo wygodna i pięknie można spienić mleko na gładko szybko bez przegrzania. Dysza nie pluje wodą, a po chwili para jest dość sucha. Trzy przyciski do obsługi są wygodne i wyraźnie podświetlone na biało. Obsługa elektroniki również jest łatwa. Teraz może o dwóch dla mnie wadach napiszę. Nie są szczególnie znaczące ale jednak dla ekspresu jak to Lelit opisuje z półki premium vip nie powinno mieć to miejsca. Pierwsza to taca i na niej z drucianej nierdzewki ruszt w raz z podstawką również drucianą. Wszystkie te elementy potrafią pięknie zagrać „brzęczeć” do naszego ucha gdy pracuje pompa. Tego naprawdę się nie spodziewałem. Zalecam upgrade i silikonowe podkładki czy wężyki na druciany ruszt w miejscu styku z tacą i podstawką. Druga wada, a może utrudnienie to zbiornik na wodę, który kłopotliwie wyciąga się ze stalowej obudowy. Konieczne jest wysunięcie go pionowo w górę, a do tego konieczne w moim przypadku wysuwanie ekspresu spod szafki kuchennej wiszącej nad nim. Dzięki dużej pojemności na szczęście nie muszę tego robić za często, a jest co robić bo stalowy zatankowany ekspres jest dość ciężki. Masa jest tu też zaletą bo nie trzeba przytrzymywać urządzenia przy wpinaniu i dociągania portafiltra. Ogólnie oceniam ekspres bardzo dobrze i pewnie zakupiłbym go ponownie.
Opinia naszego klienta w
Ocena: ( 5 / 5 )
Autor: Romuald, Zalbki
2020-10-24
Nareszcie kawa marzenie z kolbowego i sam do tego doszedłem.
Opinia naszego klienta w
Ocena: ( 5 / 5 )
Autor: Miłosz, Wrocław
2020-02-02
Doskonały wybór. Szukałem produktu, który umożliwia przygotowanie wysokiej jakości espresso w domowych warunkach i nie zajmuje tyle miejsca na blacie co profesjonalne ekspresy gastronomiczne. Charakterstyczny włoski design. Możliwość ustawienia temperatury parzenia i spieniania mleka, włączenia preinfuzji. Bardzo przydatna funkcja to stoper odmierzający czas parzenia. Minus za utrudniony dostęp do zbiornika wody.
Opinia naszego klienta w
Ocena: ( 5 / 5 )
Autor: Piotr, Warszawa
2019-09-27
Używałem wiele ekspresów (ostatnie 8 lat Rancilio Silvię). Po długiej analizie mając do wyboru kilka dobrych ekspresów kolbowych wybrałem Lelit Victorię i młynek Wiliam. Strzał w dziesiątkę - kawa rewelacja!!! Owszem, zmieliłem sporo kawy Stradivari zanim trafiłem w odpowiednie ustawienia młynka, a teraz tylko się delektuję wyśmienitym smakiem. Szukającym dobrej kawy polecam. Piotr, Warszawa
Opinia naszego klienta w
Ocena: ( 5 / 5 )
Autor: Damian, Kraków
2017-10-23
Lelit jak Ty mi zaimponowałeś w tej chwili! Muszę przyznać, że nie spodziewałem się takich efektów. Ekspres bardzo łatwo i przyjemnie się użytkuje, a kawa wychodzi znakomita. Mogę powiedzieć, że jestem baristą w swoim domu :)
Opinia naszego klienta w
Ocena: ( 5 / 5 )
Autor:
2017-08-18
Bardzo zaawansowany ekspres z którym odkryłem smak kawy na nowo, POLECAM!
Opinia naszego klienta w
    pixel