KAWA - baza wiedzy

Kawa to napój przygotowywany z owoców kawowca, które po zebraniu poddawane są procesom obróbki dzięki którym jej smak jest tak wyjątkowy. W tej kategorii bazy wiedzy znajdziesz wiele cennych informacji i ciekawostek związanych z kawą oraz jej odpowiednim przygotowywaniem i podawaniem. 

Każdy, kto trochę liznął temat kaw specialty ten wie, jak ważnym urządzeniem jest waga. Mierzenie dozy ziaren, czy też wlewanej wody, bardzo wpłyną na smak naszego naparu, dlatego dziś porównam kilka wag dostępnych w sklepie Konesso. Niektórzy może stwierdzą "po co mi waga za blisko 200 zł?". Taki sprzęt jest o wiele dokładniejszy, czulszy i ma więcej funkcji niż standardowy kuchenny odpowiednik.

Przeczytaj więcej

Czy ziarna do espresso muszą być koniecznie ciemno palone? A gdyby tak spróbować shota z jasno palonej kawy? Oczywiście, że się da! Moje niedawne testy udowodniły, że w moim wypadku takie ziarna o wiele bardziej mi smakują. Nie każdy jednak lubi takie smaki, ale chociaż raz warto spróbować.

Przeczytaj więcej

Systemy kapsułkowe cieszą się coraz to większym zainteresowaniem. Jeśli planujesz zakup ekspresu kapsułkowego i zastanawiasz się pomiędzy tymi dwoma markami – pomożemy Ci w podjęciu decyzji. Wybór powinien być dobrze przemyślany, bowiem kapsułki Dolce Gusto nie będą pasować do ekspresu Nespresso – i na odwrót. Sprawdź nasze porównanie!

Przeczytaj więcej

Szukając w sklepie Konesso.pl dobrej kawy dla siebie, warto kierować się doświadczeniem innych klientów, którzy swoimi wielokrotnymi wyborami utarli pewne ścieżki. Wykorzystując informacje dotyczące Waszych zakupów i pochlebnych opinii w ubiegłym roku, stworzyliśmy ranking kawy ziarnistej do espresso.

Przeczytaj więcej
pixel