KAWA - baza wiedzy

Kawa to napój przygotowywany z owoców kawowca, które po zebraniu poddawane są procesom obróbki dzięki którym jej smak jest tak wyjątkowy. W tej kategorii bazy wiedzy znajdziesz wiele cennych informacji i ciekawostek związanych z kawą oraz jej odpowiednim przygotowywaniem i podawaniem. 

Z dumą wspieramy kawowe inicjatywy, które poszerzają kulturę picia kawy, dlatego gorąco zapraszamy na Olimpiadę Kawy organizowaną przez Tomasza Obracaja i Marcina Rusnarczyka na Gastrotargach SMAKKi w Warszawie, której jesteśmy dumnym sponsorem. Odkryj z nami baristyczne talenty i zanurz się w świat kawy!

Przeczytaj więcej

Włoska kawa illy Classico to klasyk, do której zawsze się wraca. Zapakowana w charakterystyczne puszki, jest synonimem wysokiej jakości i dobrego smaku. Chciałabym podzielić się z Wami moimi wrażeniami na temat tego, czy smak kawy illy Classico nie zmienił się przez lata, szczególnie gdy jest przygotowywana w ekspresie kolbowym.

Przeczytaj więcej

Zapraszamy do ciekawego wywiadu ze współwłaścicielem palarni HIVE COFFEE Michałem Bugajem, z którego dowiedzieliśmy się, jak doszło do powstania palarni i poznaliśmy najważniejsze wartości, którymi kierują się właściciele i pracownicy HIVE.

Przeczytaj więcej
pixel