KAWA - baza wiedzy

Kawa to napój przygotowywany z owoców kawowca, które po zebraniu poddawane są procesom obróbki dzięki którym jej smak jest tak wyjątkowy. W tej kategorii bazy wiedzy znajdziesz wiele cennych informacji i ciekawostek związanych z kawą oraz jej odpowiednim przygotowywaniem i podawaniem. 

Każdy z nas lubi wypić kawę w towarzystwie, gdy przyjdą goście. Niestety, jak już pójdą, to do mycia zostaje sterta naczyń: filiżanki po kawie, czy też talerze po cieście. Dlatego można stworzyć coś, by temu zaradzić. Jadalne kubeczki do kawy. Poznaj przepis na jadalne kubki do kawy.

Przeczytaj więcej

Nutty Harry to kolejne ziarna z palarni Autumn, które miałam okazję spróbować. Kawa z ekspresu to moja „pierwsza kawa” każdego dnia, szukam więc zawsze czegoś wyjątkowego, głębi smaku, jakichś ciekawych nut, czegoś, co może mnie zaskoczyć o poranku. Zobacz, jak zaparzyć kawę Autumn Coffee Roasters Nutty Harry w ekspresie automatycznym.

Przeczytaj więcej

Kawa i słodkości to idealne połączenie, a niektórzy nie potrafią wyobrazić sobie relaksu bez aksamitnego cappuccino z ciastem lub lodami. Agnieszka i Mateusz postanowili połączyć obie przyjemności i stworzyli lody o smaku cappuccino, które nie tylko świetnie smakują, ale także chłodzą i pobudzają organizm. Poznaj przepis na lody cappuccino.

Przeczytaj więcej

Do warszawskiej palarni JAVA mam ogromny sentyment. To od ziaren przez nich wypalonych rozpoczęła się dawno temu moja przygoda z kawami wysokiej jakości. Kiedy espresso z ich Old School bardzo mi posmakowało postanowiłam spróbować wakacyjnej SUMMER Espresso. Zobacz, jak zaparzyć kawę Java Summer Epresso w ekspresie automatycznym.

Przeczytaj więcej

W kolejnym artykule z serii "Poznaj swoją palarnię kawy" mamy zaszczyt przedstawić Wam HAYB, czyli jedną z najszybciej i najlepiej rozwijających się polskich palarni kawy specialty. Zapraszam do rozmowy z jednym z właścicieli HAYB Wiktorem Borowskim.

Przeczytaj więcej
pixel