Blog

Tym razem pod lupę, a w zasadzie do młynka na testy wziąłem kawę z polskiej palarni Wysocki. 100% arabika wypalona średnio z przeznaczeniem do kawiarek oraz ekspresów ciśnieniowych. Kawa w bardzo przystępnej jak na 100% arabikę cenie więc trzeba wypróbować i dać znać czy warto. Dowiedz się, jak zaparzyć kawę Wysocki Coffee 100% Arabica.

Przeczytaj więcej

"Poznaj swoją palarnię kawy" to seria artykułów-wywiadów, w których właściciele i załoga polskich palarni kawy w ciekawy sposób opowiadają nam o swojej historii i doświadczeniach. W tym artykule przedstawiamy Wam naszą rozmowę z właścicielami palarni kawy The White Bear, która swoimi produktami od dawna zasila ofertę naszego sklepu.

Przeczytaj więcej

Barrel Aged Coffee, czyli leżakownie, starzenie w beczkach, to najnowszy trend łączący świat alkoholu i kawy. Na czym polega Barrel Aged Coffee, co jest ważne przy tej metodzie, czy można się upić kawą z beczki, jak smakuje?

Przeczytaj więcej

Love Shot to blend Brazylii i Peru stworzony z prawdziwym uczuciem – miłością do kawy. Kawa tak bardzo posmakowała nam i klientom, że postanowiliśmy pozostawić ją w ofercie na dłużej. Masz ochotę spróbować słodkiego espresso?

Przeczytaj więcej

Mam ogromny sentyment do kaw z polskiej palarni HAYB, bo to z nimi zaczęłam swoją przygodę, jeśli chodzi o przelewowe metody parzenia. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, a teraz nie wyobrażam sobie dnia bez kawy z przelewu. Do testów wybrałam kawę HAYB Etiopia Diktu - poznaj mój przepis i napijmy się jej wspólnie.

Przeczytaj więcej

Kawy Coffeelab to gwarancja jakości, bogatego smaku i wyrazistego aromatu, a Jedną z takich kaw jest Coffeelab Rwanda Cafe de Mamas, czyli jasno palona arabika przeznaczona do przelewowych metod parzenia kawy, na którą polowałem już od dłuższego czasu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak zaparzyć kawę Coffeelab Rwanda Cafe de Mamas, to przedstawiam swój przepis i uzyskany efekt.

Przeczytaj więcej

W naszym nowym cyklu artykułów przybliżamy historię i metodę działania najlepszych polskich palarni kawy, a w zasadzie to odpowiadając na nasze pytania, załoga palarni robi to osobiście. Tym razem zapraszamy na rozmowę z Robertem Rybczyńskim, czyli współzałożycielem i współwłaścicielem palarni, oraz głównym Head Roasterem palarni kawy STORY.

Przeczytaj więcej

Mamy zaszczyt Ci przedstawić serię artykułów, w których poznasz bliżej autorów być może Twojej ulubionej kawy. Na początek opowie nam coś o sobie tarnowska palarnia kawy Mott Coffee Company słynąca z produkcji wyśmienitej kostarykańskiej kawy przeznaczonej pod przelew i espresso.

Przeczytaj więcej
pixel