Porady dotyczące kawy

Porady o kawie, jej wyborze oraz odpowiednim przygotowaniu. Wybór kawy oraz jej odpowiednie przygotowanie to bardzo ważne aspekty, które mogą decydować o tym czy kawa będzie Ci smakowała. W tej kategorii znajdziesz porady, dzięki którym staniesz się bardziej świadomym konsumentem kawy. 

Każdy, kto trochę liznął temat kaw specialty ten wie, jak ważnym urządzeniem jest waga. Mierzenie dozy ziaren, czy też wlewanej wody, bardzo wpłyną na smak naszego naparu, dlatego dziś porównam kilka wag dostępnych w sklepie Konesso. Niektórzy może stwierdzą "po co mi waga za blisko 200 zł?". Taki sprzęt jest o wiele dokładniejszy, czulszy i ma więcej funkcji niż standardowy kuchenny odpowiednik.

Przeczytaj więcej

Czy ziarna do espresso muszą być koniecznie ciemno palone? A gdyby tak spróbować shota z jasno palonej kawy? Oczywiście, że się da! Moje niedawne testy udowodniły, że w moim wypadku takie ziarna o wiele bardziej mi smakują. Nie każdy jednak lubi takie smaki, ale chociaż raz warto spróbować.

Przeczytaj więcej

Systemy kapsułkowe cieszą się coraz to większym zainteresowaniem. Jeśli planujesz zakup ekspresu kapsułkowego i zastanawiasz się pomiędzy tymi dwoma markami – pomożemy Ci w podjęciu decyzji. Wybór powinien być dobrze przemyślany, bowiem kapsułki Dolce Gusto nie będą pasować do ekspresu Nespresso – i na odwrót. Sprawdź nasze porównanie!

Przeczytaj więcej

Szukając w sklepie Konesso.pl dobrej kawy dla siebie, warto kierować się doświadczeniem innych klientów, którzy swoimi wielokrotnymi wyborami utarli pewne ścieżki. Wykorzystując informacje dotyczące Waszych zakupów i pochlebnych opinii w ubiegłym roku, stworzyliśmy ranking kawy ziarnistej do espresso.

Przeczytaj więcej

Automatyczny ekspres w sposób szybki i łatwy przygotuje nam kawę, jednak nie każdy ma możliwość, miejsce i środki na taki sprzęt. Nie martwcie się, nie potrzebujecie ekspresu, żeby przygotować sobie wyśmienitą kawę niczym z modnej kawiarni. Poniżej podpowiem Wam, jak w prosty i tani sposób możecie stworzyć domową kawiarnię z kawiarką, french pressem oraz AeroPressem.

Przeczytaj więcej

Ziarno kawy, zanim trafi do naszej filiżanki, przechodzi bardzo długą drogę. Już na etapie zbioru i wyboru metody obróbki daje nam informację, czego możemy się spodziewać. Każdy proces, któremu jest poddane ziarno kawowca, wpłynie na końcowy smak i aromat kawy. Dowiedz się, jaki wpływ na smak kawy ma proces palenia ziaren.

Przeczytaj więcej

Jesienna aura i przesilenie niezbyt dobrze na mnie wpłynęły. Czułam, że potrzebuję czegoś mocniejszego niż 100% arabica - szczególnie po południu. Tom Caffe Black Label to mieszanka arabiki i robusty w proporcjach 65/35, którą postanowiłam przetestować w ekspresie automatycznym.

Przeczytaj więcej
pixel