Poznaj swoją palarnię kawy - MOTT COFFEE COMPANY

Poznaj swoją palarnię kawy - MOTT COFFEE COMPANY
Poznaj swoją palarnię kawy - MOTT COFFEE COMPANY

Polacy nie gęsi i swoje kawy mają. Nie ma co ukrywać, Polacy są zakochani w kawie, dlatego nie tylko zwiększa się świadomość polskiego konsumenta, ale także prężnie rozwija się przemysł kawowy w Polsce i przybywa nam coraz więcej palarni. Klienci sklepu Konesso.pl doskonale wiedzą, że ziarna z polskich palarni kawy to gwarancja najwyższej jakości i doskonałego smaku, dlatego tak bardzo zależy nam na ich ciągłym promowaniu. W naszym sklepie znajduje się szeroka oferta polskich kaw, które obejmujemy Mecenatem Kawowym.

Tym razem mamy zaszczyt Ci przedstawić serię artykułów, w których poznasz bliżej autorów być może Twojej ulubionej kawy. Na początek opowie nam coś o sobie tarnowska palarnia kawy Mott Coffee Company słynąca z produkcji wyśmienitej kostarykańskiej kawy przeznaczonej pod przelew i espresso.W jaki sposób kawa wzbudziła w Was tak ogromne zainteresowanie?

Mott Coffee w dobrej kawie Company... Aby znaleźć zajęcie, które będzie nam bliskie, przynosiło głęboką satysfakcję, trzeba czasami wyruszyć w daleką podróż. Właśnie tak było z twórcami Mott. Podczas jednej z podróży urzekło ich piękno Kostaryki i najlepsza kawa, jaka pochodzi z tej właśnie części świata.

Czym dla was jest praca z kawą?

W Mott Coffee palimy ziarna, które przylatują do nas bezpośrednio z Kostaryki. Dzielimy się nią z ludźmi, z którymi chcemy nawiązać serdeczne relacje. Jej moc jest ukryta w ziarnach i sposobie palenia. W Mott Coffee uważamy, że jakość speciality jest dla każdego.

Jak zaopatrujecie się w zielone ziarna? Czy macie bezpośredni kontakt z hodowcami?

Kawa sprzedawana i serwowana w Mott Coffee jest kawą specjalistyczną, sprowadzaną bezpośrednio od plantatora (Direct Tride). Jest to forma zaopatrzenia praktykowana przez niektóre palarnie, jak również producentów czekolady, sprzedawców herbaty itp., którzy budują bezpośrednie relacje z plantatorami sprzedającymi swoje produkty. Po kilkuletnich poszukiwaniach kaw o unikalnych smakach, Mott Coffee nawiązało współpracę z dwoma wyselekcjonowanymi plantatorami kawy z Kostaryki.


Mott Coffee Company

Każda kawa oferuje nam coś innego? Czy skupiacie się na jakichś konkretnych ziarnach?

Mott Coffee to palarnia kawy speciality. Speciality, czyli takiej, która spełnia najbardziej wyśrubowane normy jakościowe świata. Co ciekawe, właściciele Mott Coffee, osobiście kupują ziarna od plantatorów z Kostaryki. To oznacza, że kawa Mott nie przypłynęła kontenerowcem z toną innych kaw, które później rozsyłane są po całej Polsce. Odmiany, które selekcjonują właściciele Mott, zostały wybrane ręcznie i żadne inne nie mogą trafić do naszych klientów. Kawy w Mott Coffee są obrabiane naturalnymi sposobami, stąd charakteryzują się wyrazistym i gładkim smakiem.

Co można znaleźć w Waszej ofercie? Co szczególnie chcielibyście polecić?

To najlepsza kawa świata. Jest pachnąca, głęboka w smaku, ale nie kwaśna. Delikatnie palona, idealna do śniadania czy przerwy w ciągu dnia.

Ziarna, z którego regionu świata uważacie za najcenniejsze i dlaczego?

Kostaryka to mały kraj, którym rządzi kobieta. Co więcej, Republika Kostaryki nie posiada własnej armii. 3/4 powierzchni kraju zajmują parki narodowe i nie, nikt ich nie wycina pod fabryki samochodów. Uprawa kawy w Kostaryce jest bardzo ważna: odgrywa olbrzymią rolę nie tylko w ekonomii tego kraju, ale jest też stałym składnikiem diety jej mieszkańców.

Kawa, którą serwuje Mott Coffee, rośnie na wysokości nawet 1800 m n.p.m. (to jeszcze o 200 m wyżej niż szczyty Śnieżki), dzięki czemu ziarna mają dostęp do czystej, górskiej wody, wysokiej wilgotności i idealnego nasłonecznienia. Jeśli dodać do tego fakt, że rząd kostarykański inwestuje w badania naukowe związane z kawą, otrzymamy powód, dla którego mówi się, że kawa kostarykańska jest najlepsza na świecie.

Wybraliśmy tylko dwa regiony, z których przywozimy ziarna: Coto Brus i Tarrazu.


Mott Coffee Company

Kawa Mott Coffee testowana przez Mistrza Świata w cuppingu w 2018 roku.


Do kogo przede wszystkim kierujecie swoją ofertę?

W Polsce, od jakiegoś czasu, trwa boom na dobrą kawę, rzemieślnicze piwa, zdrową, ekologiczną żywność. W wielu przypadkach to praca prawdziwych fascynatów, ale też często po prostu marketing. W Mott Coffee rządzi bardzo uczciwa zasada - na kolana ma powalać smak kawy, a nie jej cena.

Kawa Mott ma bardzo przyjemny zapach i jest delikatna w smaku, ma niską kwasowość. Wszystkie kawy z Mott są palone w średnim stopniu, dzięki czemu dominują w nich owocowe nuty. To kawa dla fanów lekkich, owocowych smaków i Tych, których znudziło już klasyczne, ciemne palenie ziaren.


Palarnia kawy Mott Coffee

Czy posiadacie własną kawiarnię, lokal, w którym można was spotkać? Czy skupiacie się wyłącznie na wypalaniu kawy?

Obecnie mamy dwie kawiarnie: w Tarnowie oraz Rzeszowie. Zostały one urządzone w przyjazny, prosty sposób. Właściciele postawili na charakterystyczne kolory i wygodne meble: pomarańcz i brązy rządzą w Tarnowie, a żywa zieleń w Rzeszowie. W naszych kawiarniach najważniejsza jest kawa. Ona ma Cię postawić rano na nogi i rozpieścić, kiedy spotykasz się z przyjaciółmi. Klimat w Mott Coffee jest taki jak w Kostaryce i krajach Ameryki Łacińskiej - dzień jest po to, by świętować życie, więc nie ma sensu tracić czasu na byle jaką kawę.

Jesteśmy wszystkim tym, czym nie jest sieciówka. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym każdy będzie się czuł jak w prawdziwej, sąsiedzkiej kawiarni. Chodzi o niezobowiązujący klimat i najlepszą kawę.


Mott Coffee Company

Kawy ziarniste Mott Coffee w Konesso.pl

Jeżeli jeszcze nie było Ci dane zasmakować w kostarykańskiej kawie od Mott, to koniecznie musisz nadrobić zaległości. W naszej ofercie znajdziesz kawy Mott omniroast, czyli takie, które sprawdzą się zarówno do przelewowych, jak i ciśnieniowych metod parzenia. Są to kawy Single Origin, które odkryją przed Tobą naturalny, owocowy smak z wyraźną słodyczą i delikatną kwasowością. Miłośnicy klasycznego aromatycznego espresso z ekspresu kolbowego również znajdą tu coś dla siebie. Kawa ziarnista Mott Coffee Coto Brus Saba pozwoli nam przygotować intensywny, gęsty napar z wyczuwalną nutą owoców cytrusowych, miodu i ciemnej czekolady.

Polecane produkty w tym artykule
Kawa ziarnista Mott Coffee Coto Brus Natural 250g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Mott Coffee Coto Brus Natural 250g
31,70 zł netto 38,99 zł brutto 38,99 zł 779.80 pkt.
Kawa ziarnista Mott Coffee Coto Brus Red Honey 250g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Mott Coffee Coto Brus Red Honey 250g
29,26 zł netto 35,99 zł brutto 35,99 zł 719.80 pkt.
Kawa ziarnista Mott Coffee Coto Brus White Honey 250g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Mott Coffee Coto Brus White Honey 250g
27,63 zł netto 33,99 zł brutto 33,99 zł 679.80 pkt.
Kawa ziarnista Mott Coffee Tarrazu Red Honey 250g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Mott Coffee Tarrazu Red Honey 250g
31,70 zł netto 38,99 zł brutto 38,99 zł 779.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel