Jak zaparzyć kawę na wakacjach?

Jak zaparzyć kawę na wakacjach?
Jak zaparzyć kawę na wakacjach?

Ochota na dobrą kawę może nadejść w każdej chwili i powinniśmy o tym pamiętać, planując wakacyjny wypad. Chociaż wielu ludzi twierdzi, że zaparzenie dobrej kawy na świeżym powietrzu jest niemożliwe, to my mówimy, że jest to bardzo proste. Akcesoria do parzenia kawy, które możemy ze sobą zabrać wszędzie, zyskują ogromną popularność zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Przedstawiamy Wam prosty zestaw akcesoriów, który sprawdzi się podczas każdej wycieczki.

Ręczny młynek do kawy

Ziarna kawy tracą swoje najlepsze właściwości smaku i aromatu już 30 minut po zmieleniu, a napar ze świeżo zmielonej kawy zawsze posiada bogatszy smak. Dlatego też odpowiedni młynek to urządzenie, bez którego nie możemy przygotować dobrej kawy w plenerze. Najlepszy młynek do kawy na wakacje to bez wątpienia młynek ręczny. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że z łatwością zmieścimy go w naszym plecaku lub torbie. Najważniejsze jednak jest to, że ręczne młynki do kawy do działania potrzebują jedynie siły naszych mięśni, więc możemy z nich korzystać w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu.

Bardzo dobrym przykładem są ręczne młynki Hario, które nie tylko są wygodne i wytrzymałe, ale także gwarantują nam precyzyjny i równy przemiał za każdym razem. Ceramiczne żarna i możliwość regulacji grubości mielenia sprawia, że możemy w nich mielić kawę do różnych metod parzenia od Aeropressu, po French Press. Warto również zwrócić uwagę na ręczny młynek do kawy Rhinowares, który posiada wytrzymałą na uszkodzenia metalową obudowę i w prosty sposób możemy rozłożyć, dzięki czemu zajmuje jeszcze mniej miejsca.


Ręczny młynek do kawy Rhinowares

Aeropress

Gdy mamy już odpowiedni młynek, to pora pomyśleć nad zaparzaczem do kawy, który sprawdzi się nawet na łonie natury, a najoczywistszym wyborem wydaje się być Aeropress oraz Aeropress GO. Jest to najbardziej mobilny zaparzacz do parzenia kawy metodami alternatywnymi. Aeropress jest wykonany z lekkiego, ale bardzo wytrzymałego poliwęglanu, dlatego nie grozi mu stłuczenie podczas wędrówki. Kompaktowe rozmiary oraz możliwość złożenia sprawia, że Aeropress zajmuje bardzo mało miejsca w plecaku.

Aeropress tak, jak ręczny młynek do kawy nie potrzebuje prądu, bo działa dzięki sile mięśni. Chcąc zaparzyć kawę a Aeropressie, musimy nieznacznie wysilić się, aby przecisnąć wodę przez zmieloną kawę. Prosta obsługa i niewielkie rozmiary sprawiają, że Aeropress to idealny zaparzacz na wycieczkę, ale przede wszystkim dzięki niemu możemy zaparzyć wyśmienitą kawę.

Kubek termiczny

Młynek i zaparzacz to najważniejsze akcesoria do parzenia kawy, ale oczywiście nie zaparzymy jej bez wody. Wiadomo, że woda do parzenia kawy powinna mieć odpowiednio wysoką temperaturę, a w warunkach polowych nie zawsze łatwo o dostęp do czajnika. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się kubki termiczne, w których przechowywane płyny przez długi czas utrzymują swoją temperaturę.

Wybierając kubek termiczny na wakacje, polecamy zwrócić uwagę na szeroką ofertę producenta Contigo. Możemy w niej znaleźć kubki różnych rozmiarów, kolorów i kształtów, jednak każdy z nich jest poręczny, wygodny i wytrzymały na uszkodzenia. Kubki termiczne Contigo posiadają podwójne ścianki izolowane próżniowo, które odpowiadają za ich właściwości termiczne. Dzięki temu niektóre z nich utrzymują wysoką temperaturę napojów do 9 godzin, a niską nawet do 21 godzin, więc woda do kawy bez problemu powinna być gorąca, nawet gdy dotrzemy na sam szczyt wysokiej góry.

Inną bardzo ważną funkcją kubków termicznych Contigo jest ich wyjątkowa szczelność. Odpowiadają za nią nakrętki ze specjalnie opracowanymi systemami zamknięcia. System SnapSeal, AutoSeal oraz TwistSeal są gwarancją stuprocentowej szczelności kubków Contigo, dzięki czemu nie musimy obawiać się rozlania gorącej wody w naszym plecaku.

Musimy pamiętać jeszcze o ulubionej kawie i szklance lub karafce, do której zaparzymy Aeropress. W ten sposób skompletowaliśmy cały zestaw wakacyjnego baristy. Posiadając odpowiednie akcesoria oraz chęci, możemy przygotować wyśmienity napar, gdzie tylko chcemy. W sklepie Konesso.pl znajdziesz wszystkie akcesoria, które są Ci potrzebne do parzenia kawy na świeżym powietrzu. Teraz wystarczy jedynie wybrać swój własny zestaw i wyjechać na zasłużone wakacje.


Aeropress
Polecane produkty w tym artykule
Aeropress - zaparzacz do kawy - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Aeropress - zaparzacz do kawy - NIEDOSTĘPNY
146,33 zł netto 179,99 zł brutto 179,99 zł 3599.80 pkt.
Młynek do kawy Rhinowares z adapterem do AeroPress
( Brak opinii ) Młynek do kawy Rhinowares z adapterem do AeroPress
202,44 zł netto 249,00 zł brutto 249,00 zł 4980 pkt.
Kubek termiczny Contigo West Loop 2.0 470 ml - Czarny matowy
( Brak opinii ) Kubek termiczny Contigo West Loop 2.0 470 ml - Czarny matowy
121,94 zł netto 149,99 zł brutto 149,99 zł 2999.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel