Właściwości zdrowotne naparu z rumianku

Właściwości zdrowotne naparu z rumianku
Właściwości zdrowotne naparu z rumianku

Herbata rumiankowa to wyjątkowy napar, który posiada liczne właściwości. To właśnie herbata rumiankowa była stosowana w czasach powojennych, aby zwalczać objawy przeziębienia oraz bóle. Obecnie ten typ herbaty nie cieszy się tak dużą popularnością, co warto zmienić i wprowadzić na stałe do swojej diety herbatę rumiankowa.

Herbata rumiankowa - właściwości

Herbata rumiankowa może przynieść różnorodne korzyści, a także zmniejszyć objawy niektórych zaburzeń. Do najważniejszych właściwości takiego naparu można zakwalifikować:

  • zmniejszenie bólu, także w trakcie menstruacji
  • obniżenie poziomu cukru we krwi
  • polepszenie procesu trawienia
  • pomaga w leczeniu niektórych problemów skórnych
  • zmniejszenie dolegliwości, towarzyszących przeziębieniom
  • wyciszenie, uspokojenie, dlatego warto pić ją przed snem
  • pomaga w zasypianiu
  • rumianek dodatkowo działa kojąco na skórę z oparzeniami oraz z trądzikiem. 

 

Można stwierdzić, że herbata rumiankowa ma naprawdę korzystne właściwości, ponieważ zmniejsza objawy przeziębienia i ból, a także obniża poziom cukru i dobrze uspokaja oraz wycisza. Saszetkę z herbatą rumiankową można także przykładać na skórę, w miejsca ran i zaczerwienień. Herbata rumiankowa świetnie sprawdzi się jako wywar do picia przed snem, ponieważ pomaga w zrelaksowaniu organizmu i przynosi spokój.

Dlaczego warto pić herbatę rumiankową?

Rumianek jest znany od wielu wieków i bardzo doceniany w zielarstwie. W Polsce roślina ta rośnie od maja do września i ma bardzo silny, charakterystyczny zapach. Warto pamiętać o tym, że rumianek jest bogaty w różnorodne substancje, takie jak alfa-bisabole, flawonoidy oraz w witaminę C. Do najważniejszych właściwości rumianku można zakwalifikować działanie rozkurczające, zwiotczające, a także przeciwbakteryjne. Właśnie dlatego można go stosować przy miesiączce, zapaleniu jamy ustnej oraz gardła. Okazuje się, że picie herbaty z rumianku to naprawdę doskonała metoda na bóle, stresy i trudności ze snem. Taki napar stosowany był przez nasze babcie i mamy w okresie, gdy nie były dostępne leki bez recepty, przynoszące ukojenie dla organizmu. Warto pamiętać o tym, że ziołowa herbata jest dużo zdrowsza niż leki, dlatego warto zdecydować się na picie takiego napoju.

Poranna filiżanka herbaty rumiankowej złagodzi ból w czasie menstruacji, a także zahamuje poranne mdłości oraz wzrost bakterii w żołądku. Picie herbaty rumiankowej po spożytym posiłku polepsza procesy trawienne i pomaga na wzdęcia. Warto pamiętać o tym, że taką herbatę mogą pić nawet osoby z chorobą wrzodową lub innymi zaburzeniami w zakresie układu trawiennego, ponieważ rumianek zapobiega nadkwaśności żołądka. Napar z rumianku można także stosować miejscowo, na przykład na oczy w przypadku zapalenia spojówek, oraz na skórę w przypadku ran oraz trądziku. Przed snem także warto sięgnąć po filiżankę herbaty rumiankowej, która odpręży, wyciszy, a także uspokoi nerwy i pomoże w zaśnięciu. Można więc stwierdzić, że herbata rumiankowa to doskonały napój do picia zarówno rano, jak i po obiedzie, a także na wieczór. Zdecydowanie warto kupić przynajmniej jedną paczkę ziołowej herbaty rumiankowej i przetestować jej działanie.

Polecane produkty w tym artykule
Ziołowa herbata Ronnefeldt Teavelope Camomile 25x1,5g
( Brak opinii ) Ziołowa herbata Ronnefeldt Teavelope Camomile 25x1,5g
23,98 zł netto 29,49 zł brutto 29,49 zł 589.80 pkt.
Ziołowa herbata Pure Leaf Camomile 20x1,5g
( Brak opinii ) Ziołowa herbata Pure Leaf Camomile 20x1,5g
37,90 zł netto 37,90 zł brutto 37,90 zł 758 pkt.
Ziołowa herbata teapigs Chamomile Flowers 15x1,5g
( Brak opinii ) Ziołowa herbata teapigs Chamomile Flowers 15x1,5g
23,16 zł netto 28,49 zł brutto 28,49 zł 569.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel