Różnice w młynkach Hario Skerton

Różnice w młynkach Hario Skerton
Różnice w młynkach Hario Skerton

Każdy, kto kiedykolwiek bawił się alternatywnymi metodami parzenia, doskonale wie, że "odpowiednie kawy zmielenie, gwarantuje prawdziwe uniesienie". Dobre ziarenka wysokiej jakości to podstawa sukcesu, ale nie osiągniemy go bez odpowiedniego młynka do kawy. Kawowi fanatycy, którzy poświęcą dużą sumę pieniędzy na to, aby z kawą zdziałać cuda, najpewniej zainwestują w młynek Comandante albo jakiś automat, ale co z tymi, co dopiero zaczynają swoją przygodę z alternatywami lub po prostu nie posiadają budżetu na tak drogi młynek? Otóż istnieje pewien sprzęt japońskiej marki Hario, który w zabawie z alternatywami ułatwi życie każdemu początkującemu użytkownikowi, a temu bardziej doświadczonemu na pewno nie zepsuje dnia nędznym mieleniem. Jeżeli uważnie przeczytaliście tytuł tego artykułu, to doskonale wiecie, że mowa tu o ręcznym młynku Hario Skerton, który jest aktualnie dostępny w trzech wersjach. Poznaj bliżej ich właściwości i dowiedz się, czym różnią się poszczególne modele młynka Hario Skerton.

Hario Skerton

Ręczny młynek do kawy Hario Skerton

 

Hario Skerton to jeden z najpopularniejszych ręcznych młynków do kawy na świecie, który przybył do nas z Japonii. To, co powoduje, że Skerton jest tak uwielbiany, to jego wysoka funkcjonalność, łatwa obsługa i stosunkowo niska cena. Hario Skerton jest mały, lekki i poręczny, czyli taki, jaki powinien być idealny przenośny młynek do kawy. Z łatwością możemy go zabrać ze sobą na każdą wycieczkę, spacer lub po prostu do pracy czy na uczelnię, by zaparzyć swoją ulubioną kawę. Hario Skerton posiada stożkowe, ceramiczne żarna, które nie wpływają na smak mielonej kawy, a opcja regulacji grubości mielenia pozwala nam przygotować przemiał do różnych alternatywnych metod parzenia. Stopniową regulację przeprowadza się ręcznie w bardzo prosty sposób.

 

Młynki do kawy Skerton posiadają prosty, ale jednocześnie elegancki design. Dolny pojemnik jest wykonany z twardego szkła, ale znajdziemy tu również elementy gumowe, plastikowe i metalowe. Do spodu każdego młynka została przymocowana antypoślizgowa guma, która utrzymuje stabilną pozycję młynka na powierzchni i nie musimy się obawiać, że niespodziewanie zleci z wysokiego stołu. Zasada działania młynków Skerton jest bardzo prosta. Wsypane do górnego zbiornika ziarna kawy, podczas ręcznego mielenia przelatują do dolnego pojemnika. Zmieloną kawę możemy pozostawić w pojemniku na dłużej, ponieważ młynek posiada przykrywkę, która szczelnie chroni kawę przed zwietrzeniem.

Hario Skerton Plus

Różnice w młynkach Skerton

 

Hario Skerton od wielu lat służy wielu miłośnikom alternatywnych metod parzenia kawy na całym świecie, jednak aktualnie możemy korzystać również z nowych, udoskonalonych modeli Hario Skerton Plus, oraz Hario Skerton Pro. Pomimo tego, że zmieniono w nich tak niewiele, to młynki Skerton znacząco się od siebie różnią.  

  • Gumowe i plastikowe elementy w młynkach Skerton Plus oraz Skerton Pro zostały wykonane w wyraźnie ciemniejszym, czarnym kolorze.
  • Hario Skerton Plus został wyposażony w nowy pierścień stabilizujący żarna.
  • Rączka w młynku Skerton Pro jest nakładana, a nie jak w pozostałych modelach przykręcana.
  • Hario Skerton Pro posiada nowy trzpień mocujący żarna, dzięki czemu mielenie staje się jeszcze równiejsze.
  • Przykrywka w młynku Skerton Pro jest wykonana z tworzywa sztucznego, a nie z gumy.
  • Regulacji grubości mielenia w młynku Skerton Pro dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się pod żarnami. W młynku Skerton i Skerton Plus pokrętło regulacji znajduje się nad żarnami i w pierwszej kolejności należy ściągnąć rączkę, by dokonać zmian. 

Hario Skerton Pro
Polecane produkty w tym artykule
HARIO Skerton PLUS - ręczny młynek do kawy
Przecena
( Brak opinii ) HARIO Skerton PLUS - ręczny młynek do kawy
87,80 zł netto 205,00 zł 108,00 zł brutto 108,00 zł 205,00 zł 2160 pkt.
HARIO Skerton PRO - ręczny młynek do kawy
Przecena
( Brak opinii ) HARIO Skerton PRO - ręczny młynek do kawy
125,60 zł netto 287,49 zł 154,49 zł brutto 154,49 zł 287,49 zł 3089.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel