Nowości Hario w sklepie Konesso.pl

Nowości Hario w sklepie Konesso.pl
Nowości Hario w sklepie Konesso.pl

Hario to znany na całym świecie japoński producent wysokiej jakości akcesoriów do parzenia kawy i herbaty, którego produkty możemy spotkać w niemal każdej kawiarni. Z akcesoriów Hario korzystają zarówno amatorzy, rozpoczynający swoją przygodę z kawą, ale także profesjonalni bariści, biorący udział w międzynarodowych zawodach kawowych. Sklep Konesso.pl posiada szeroką ofertę akcesoriów marki Hario, w której każdy miłośnik dobrej kawy i herbaty znajdzie coś dla siebie.

Zaparzacze Hario - Drip

Hario posiada ogromną ofertę produktów, ale z pewnością największą popularnością cieszą się dripy marki Hario. Dripy służą do parzenia kawy metodą przelewową, a do oddzielenia fusów od naparu wykorzystują papierowe filtry. Hario produkuje dripy w trzech rozmiarach:

  • 01 - pozwala zaparzyć od 150 do 360 ml kawy
  • 02 - 300-500 ml
  • 03 - 300-800 ml

Hario Dripper

Najprostsze dripy Hario V60 są wykonane z tworzywa sztucznego, ale mamy do wyboru również ceramiczne, szklane, metalowe, porcelanowe i miedziane. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, ile kosztuje drip Hario, to najprostszy, wykonany z tworzywa sztucznego dostaniemy już za kilkanaście złotych, ale jeśli chcemy korzystać z eleganckiego miedzianego dripa, to musimy zapłacić prawie 300 zł. Dripy Hario przypominają stożek o kącie nachylenia 60 stopni, stąd ich nazwa V60.

Korzystanie z dripa Hario V60 jest bardzo proste, a stosując się do zaleceń, możemy przygotować doskonałą kawę. Do przygotowania naparu potrzebujemy jedynie dripa, papierowych filtrów, zmielonej kawy, dzbanka i wody. Drip należy ustawić na serwerze lub dzbanku i umieścić w nim papierowy filtr. Do filtra trzeba wsypać świeżo zmieloną kawę i wystarczy ją zalać wodą. Papierowy filtr zatrzymuje kawę, dzięki czemu do dzbanka trafia wyłącznie czysty napar pozbawiony fusów. Jako, że parzenie kawy w dripie zaliczamy do metod alternatywnych, to zaleca się używanie jasno lub średnio palonych jednorodnych arabik, z których wyciągniemy w ten sposób najlepsze właściwości smaku i aromatu.

Młynki do kawy Hario

Kolejnymi produktami, z którymi kojarzymy markę Hario są ręczne młynki do kawy. To dzięki nim możemy zaparzyć świeżo zmieloną kawę nawet na łonie natury. Ręczne młynki do kawy Hario są wyposażone w stożkowe żarna ceramiczne, które nie wpływają negatywnie na smak kawy oraz gwarantują równy i wyjątkowo precyzyjny przemiał. Każdy z młynków daje nam możliwość regulacji żaren, co pozwala zmielić kawę na różną grubość w zależności od metody parzenia.

Ręczne młynki do kawy Hario zdecydowanie wyróżniają się designem na tle konkurencyjnych produktów. Do wyboru mamy nowoczesne wzornictwo dostosowane do najnowszych trendów, ale ogromną popularnością cieszą się również drewniane młynki Hario zaprojektowane w tradycyjnym stylu. Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z alternatywnymi metodami parzenia kawy z pewnością powinien zwrócić uwagę na ręczne młynki Hario, które są proste w obsłudze i pozwalają przygotować bardzo dobrą kawę.Młynek do kawy Hario

Zaparzacze do Cold brew

Nowością w sklepie Konesso.pl są zaparzacze do cold brew marki Hario. Są to wysokiej jakości akcesoria do przygotowania kawy oraz herbaty na zimno. Cold Brew to napój przygotowywany na bazie zmielonej kawy lub suszu herbacianego, który polega na maceracji, czyli "parzeniu" zimną wodą (zazwyczaj od 5 do 15 stopni Celsjusza). Aby wydobyć z kawy lub herbaty najlepsze właściwości, proces maceracji wymaga znacznie dłuższego czasu niż w przypadku parzenia na gorąco, bo najczęściej wynosi od 12 do 24 godzin.

Zaparzacze Hario do Cold Brew Tea i Cold Brew Coffee są wyjątkowo proste w użyciu. Wyglądem przypominają zwykłą butelkę, ale umieszczony w nich filtr powoduje, że kawa i herbata ma optymalne warunki do maceracji. Co jest bardzo ważne, wykorzystane do produkcji materiały nie wpływają na zmianę smaku i aromatu napoju. Gdy po zakończonej maceracji pragniemy skosztować naszego dzieła, to filtr skutecznie zatrzymuje fusy lub herbaciany susz, dzięki czemu pijemy zawsze czysty napój. W szerokiej ofercie zaparzaczy każdy znajdzie coś dla siebie.


Hario Cold Brew

Inne akcesoria Hario

Zaparzacze i młynki to nie wszytko, co znajdziemy w ofercie Hario, bo japoński producent oferuje nam niemal wszystko, co jest potrzebne do przygotowania kawy metodą alternatywną. Każdy z driperów posiada dedykowane filtry papierowe oraz serwery w odpowiednich rozmiarach. Nowością w naszym sklepie są termiczne serwery do dripa Hario w różnych kolorach. Idealnej kawy z pewnością nie zaparzymy bez właściwej wagi, a Hario posiada w swojej ofercie wysokiej jakości wagi stworzone z myślą o alternatywnych metodach parzenia, które równocześnie odmierzają wagę naparu i czas parzenia kawy.

Każdy kto miał przyjemność parzenia kawy w dripie wie, że istotny jest również idealny strumień wody podczas zalewania zmielonych ziaren. Zapewnia nam go czajnik z tzw. gęsią szyjką, dzięki której mamy pełną kontrolę nad procesem parzenia kawy. W ofercie Hario znajdują się czajniki różnej wielkości, wykonane z różnych materiałów (w tym elegancki miedziany czajnik Hario), które znajdą swoje zastosowanie nie tylko w kawiarniach, ale także w domu każdego fana alternatyw. W sklepie Konesso.pl znajdziesz także czajnik elektryczny Hario V60 Power Buono Kettle, który nie dość, że daje nam możliwość regulacji temperatury wody (w zakresie 60-90°C), to jeszcze utrzymuje ją przez okres 15 minut. Poznając bliżej ofertę akcesoriów marki Hario, możesz skomponować swój własny wysokiej jakości zestaw do kawy lub herbaty.


Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel