Nowość w Konesso.pl - system gazowania wody SodaStream

Nowość w Konesso.pl - system gazowania wody SodaStream
Nowość w Konesso.pl - system gazowania wody SodaStream

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych Klientów, oferta sklepu Konesso.pl nieustannie jest poszerzana o wysokiej jakości produkty. Tym razem mamy przyjemność przedstawić wam produkty marki SodaStream, które całkowicie odmienią waszą codzienność. SodaStream to największy na świecie producent systemu gazowania wody, a jego produkty są dostępne w 45 krajach. Poznaj bliżej produkty marki SodaStream i poczuj bąbelkową przyjemność.

Co to jest SodaStream?

Jak wspomniałem SodaStream to największy na świecie producent systemów gazowania wody. SodaStream produkuje saturatory wody oraz wszystkie akcesoria potrzebne do gazowania wody. Pierwszy saturator SodaStream powstał w 1903 roku i od ponad stu lat jest nieustannie udoskonalany, dzięki czemu produkty SodaStream wiodą prym na rynku napojów pod względem innowacji technologicznych.

Saturator SodaStream pozwala nam zmienić zwykłą wodę w gazowany napój o wybranym stopniu nagazowania za dotknięciem jednego przycisku. Urządzenie wykorzystuje do tego gaz CO2, który jest bezpośrednio pobierany z naboju zamontowanego z tyłu syfonu. Niewielkie rozmiary i bardzo prosta obsługa sprawia, że system SodaStream jest przeznaczony do pracy w domu, ale także w biurach, zapewniając dostęp do wody gazowanej.

Rodzaje saturatorów SodaStream

W ofercie sklepu Konesso.pl możecie znaleźć 3 modele saturatorów SodaStream: Jet, Spirit oraz Source. Wszystkie modele różnią się przede wszystkim designem, ale niewielkim stopniu także sposobem obsługi. Saturator SodaStream Jet jest dostępny tylko w białej wersji kolorystycznej i współgra z butelkami Classic, SodaStream oraz MOB. SodaStream Spirit jest dostępny w kolorze białym, czarnym oraz miętowym i jest kompatybilny z butelkami Classic, SodaStream, Fuse oraz MOB. Ostatni model to SodaStream Source, który jest dostępny w wersji białej i czarnej, i tak, jak Spirit może współpracować ze wszystkimi butelkami SodaStream.

Do gazowania wody w saturatorach Jet i Spirit służy przycisk umieszczony na górze urządzenia, a zasada gazowania jest bardzo prosta - im więcej razy wciśniemy guzik, tym bardziej nagazowaną wodę otrzymamy. Syfon SodaStream Source nie posiada przycisku, a żeby uwolnić bąbelki do butelki, należy obniżyć część odstającą od korpusu urządzenia. Na froncie SodaStream Source znajdują się kropelki, które symbolizują stopień nagazowania wody - niski, średni i mocny. Saturator informuje nas o stopniu nagazowania poprzez zapalenie odpowiedniej lampki.

SodaStream Jet

 • Dostępne kolory: Biały
 • Pasujące butelki: Classic, SodaStream, MOB
 • Butelka w zestawie: Classic

SodaStream Spirit

 • Dostępne kolory: Biały, czarny, miętowy
 • Pasujące butelki: Classic, SodaStream Fuse, MOB
 • Butelka w zestawie: Fuse

SodaStream Source

 • Dostępne kolory: Biały, czarny
 • Pasujące butelki: Classic, SodaStream, Fuse, MOB
 • Butelka w zestawie: Fuse


Modele saturatorów SodaStream

Butelki na wodę SodaStream

Jedną z głównych misji marki SodaStream jest dbanie o środowisko poprzez zmniejszenie zużycia plastiku. System SodaStream wykorzystuje wyłącznie butelki wielokrotnego użytku, które jednej osobie zastępują rocznie około 300 butelek wody ze sklepu. Dzięki temu możemy ograniczyć zakupy wody gazowanej w plastikowych butelkach, co nie tylko pozytywnie wpłynie na ochronę środowiska, ale także pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Każda butelka ma swój termin ważności, a po jego upływie możemy je poddać recyklingowi.

Kupując saturator SodaStream, otrzymujesz również butelkę wielokrotnego użytku, ale jeżeli z urządzenia korzysta więcej osób, to w naszym sklepie możecie zaopatrzyć się także w dodatkowe butelki. Do wyboru mamy butelki Classic i Fuse o pojemności 1l, a także SodaStream i My Only Bottle o pojemności 0,5l. Butelki Classic, Fuse i SodaStream są pakowane po 2 sztuki i są dostępne tylko w kolorze białym. SodaStream My Only Bottle są dostępne w kolorze czarnym, błękitnym oraz różowym. Są to butelki wysokiej jakości, które posidadają metalową nakrętkę i przymocowaną do niej pętelkę umożliwiającą wygodne przenoszenie.

Do gazowania wody w saturatorach SodaStream należy używać tylko butelek do tego przeznaczonych i co ważne należy gazować tylko czystą wodę. Gazowanie wody smakowej lub innych napojów powoduje zabrudzenia urządzenia, których ciężko się pozbyć. Dodatki smakowe zawsze możemy dodać do gotowej już, gazowanej wody.

Fuse

 • Pojemność: 1000 ml
 • Dostępne kolory: Biały
 • Zestaw zawiera: 2 sztuki
 • Przeznaczony do syfonów: Spirit, Source

Classic

 • Pojemność: 1000 ml
 • Dostępne kolory: Biały
 • Zestaw zawiera: 2 sztuki
 • Przeznaczony do syfonów: Jet, Spirit, Source

SodaStream

 • Pojemność: 500 ml
 • Dostępne kolory: Biały
 • Zestaw zawiera: 2 butelki
 • Przeznaczony do syfonów: Jet, Spirit, Source

My Only Bottle

 • Pojemność: 500 ml
 • Dostępne kolory: Czarny, błękitny, różowy
 • Zestaw zawiera: 1 butelkę
 • Przeznaczony do syfonów: Jet, Spirit, Source


Modele butelek SodaStream

Cylinder z gazem SodaStream

Cylinder SodaStream, czyli nabój z gazem CO2 to serce saturatora, które odpowiada za uwalnianie bąbelków do wody. W jednym cylindrze mieści się 425g CO2, co starcza na zagazaowane około 60 litrów wody. Oznacza to, że zamiast kupowania 40 butelek wody gazowanej o pojemności 1,5 l, możemy użyć jeden nabój z gazem SodaStream. Istnieje jeden model cylindra SodaStream i należy korzystać wyłącznie z oryginalnych produktów. Cylinder SodaStream jest dołączony do każdego saturatora, ale uprzedzam, że warto zaopatrzyć się w jeszcze jeden dodatkowy nabój. Z pewnością odczujemy taką potrzebę, gdy wyczerpiemy gaz z pierwszego cylindra.

I teraz przechodzimy do bardzo ważnej kwestii. Gdy wygazujemy cały cylinder, nie możemy go wyrzucić do śmieci. Zużyty cylinder należy oddać do jednego z punktów wymiany, który jest rekomendowany przez producenta i widnieje na oficjalnej stronie producenta. Są to głównie duże sieci sklepów, które współpracują z marką SodaStream i znajdują się w niemal każdym mieście w Polsce. Z uwagi na to, że może to chwilę potrwać, to zawsze warto mieć pod ręką zapasowy cylinder.

Jeśli chodzi o samą technikę montażu cylindra SodaStream, to jest to wyjątkowo proste zadanie. Wszystko, co musimy zrobić, to ściągnąć tylną pokrywę syfonu, włożyć cylinder w wyznaczone miejsce, dokręcić go samego końca i z powrotem założyć pokrywę saturatora.


Cylinder SodaStream

Syropy SodaStream

Saturatory SodaStream umożliwiają nam przygotowanie wody gazowanej, ale nie oznacza to, że jesteśmy skazani wyłącznie na picie wody. Do przygotowanej już gazowanej wody możemy wrzucić najróżniejsze dodatki typu owoce, zioła czy syropy smakowe. Te ostatnie oferuje nam również producent SodaStream. W sklepie Konesso.pl możecie znaleźć syropy:

 • Lemon Lime o smaku cytrynowym
 • Energy o smaku napoju energetycznego
 • Cola o smaku klasycznej coli

Jedna butelka syropu o pojemności 440 ml starcza na przygotowanie 36 porcji napoju o pojemności 250 ml. Syropy same w sobie są bardzo intensywne, dlatego nie należy przesadzać z ich ilością, ale dużym plusem jest to, że nie zawierają syropu kukurydzianego i aspartamu, wykorzystują naturalne barwniki i mają o połowę mniej kalorii niż takie same napoje gazowane ze sklepu. Jak wspomniałem już wcześniej, w saturatorach należy gazować wyłącznie czystą wodę, dlatego chcąc stworzyć własny napój smakowy, należy dodawać syropy SodaStream do przygotowanej już gazowanej wody. Syropy smakowe SodaStream nie są dodawane do zestawu z saturatorem, cylindrem czy butelką i trzeba dokupić je osobno.


System SodaStream to z pewnością świetna opcja dla osób, które piją wodę gazowaną. Prosty w użyciu saturator, butelka wielokrotnego użytku, wydajny cylinder z gazem i syropy smakowe doskonale sprawdzą się zarówno w naszych domach, jak i biurach. Wszystko, co musimy zrobić, aby cieszyć się wodą z przyjemnymi bąbelkami, to wciśnięcie jednego przycisku, a przy okazji możemy zmniejszyć zużycie plastiku i ograniczyć zakupy wody ze sklepu. SodaStream to ekologiczny i ekonomiczny system gazowania wody przeznaczony dla każdego.


System gazowania wody SodaStream
Polecane produkty w tym artykule
Saturator SodaStream Jet - Biały
( Brak opinii ) Saturator SodaStream Jet - Biały
234,96 zł netto 289,00 zł brutto 289,00 zł 5780 pkt.
Saturator SodaStream Spirit - Czarny - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Saturator SodaStream Spirit - Czarny - NIEDOSTĘPNY
283,74 zł netto 349,00 zł brutto 349,00 zł 6980 pkt.
Saturator SodaStream Source - Czarny - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Saturator SodaStream Source - Czarny - NIEDOSTĘPNY
381,30 zł netto 469,00 zł brutto 469,00 zł 9380 pkt.
Butelka SodaStream MOB IcyBlue 0,5L - Błękitna
( Brak opinii ) Butelka SodaStream MOB IcyBlue 0,5L - Błękitna
32,51 zł netto 39,99 zł brutto 39,99 zł 799.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel