Ekspres do kawy

Ekspres do kawy
Ekspres do kawy
Kawa to nieodłączny element życia dla wielu z nas i niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić poranka bez filiżanki swojej ulubionej kawy. Kawę ziarnistą musimy zaparzyć aby nadawała się do picia, a do tego musimy wykorzystać jakieś urządzenie. Jednym z najpopularniejszych urządzeń do parzenia kawy jest ekspres do kawy
  
Dostępne na rynku ekspresy do kawy możemy podzielić na 4 główne kategorie: 
  • ekspresy automatyczne
  • ekspresy kolbowe
  • ekspresy na kapsułki
  • ekspresy przelewowe
   
Producenci ekspresów do kawy to zarówno firmy ściśle specjalizujące się w tej dziedzinie jak również giganci z gałęzi AGD oraz coraz częściej producenci kawy. Każdy z wyżej wymienionych rodzajów ekspresów do kawy charakteryzuje się nieco innym sposobem działania, dlatego poniżej omówiliśmy w skrócie większość z dostępnych na rynku rodzajów ekspresów do kawy. 
    
     
Automatyczny ekspres do kawyAutomatyczny ekspres do kawy - to chyba w tej chwili najpopularniejszy rodzaj ekspresów do kawy, które swoje zastosowanie znalazł zarówno wśród biur jak również miłośników kawy korzystających z ekspresów w domu. Automatyczne ciśnieniowe ekspresy do kawy wyposażone są w wbudowane młynki dzięki czemu pozwalają na delektowanie się kawą przygotowaną ze świeżo zmielonych ziaren, co jest ich ogromnym plusem. Ekspresy automatyczne charakteryzują się prostotą obsługi i nowoczesnym designem, w niektórych modelach możemy spotkać się z technologią One Touch Cappuccino - oznacza to że ekspres posiada inteligentny system spieniania mleka i parzenia kawy, dzięki któremu po naciśnięciu jednego przycisku możemy przygotować kawy mleczne takie jak latte czy cappuccino. Wybór takiego ekspresu polecamy osobom, które lubią dobrą kawę, ale nie mają czasu lub możliwości aby zagłębiać się w tajniki jej parzenia.
   
 
   
Kolbowy ekspres do kawyKolbowy ekspres do kawy - to grupa ekspresów przeznaczona dla prawdziwych pasjonatów kawy, którzy potrafią docenić jej wspaniały smak. Nieodłącznym elementem każdego ekspresu kolbowego powinien być młynek do kawy, który pozwoli na odpowiednie zmielenie kawy - wyjątkiem są kolbowe ekspresy na kapsułki lub saszetki. Ekspresy kolbowe inaczej nazywane ręcznymi są bardzo często wykorzystywane w kawiarniach oraz restauracjach, ale rozwój technologii i kultury kawowej sprawił że na rynku dostępnych jest coraz więcej wysokiej jakości ekspresów kolbowych przeznaczonych dla home baristów, dzięki którym każdy z nas może w domu stworzyć własną kawiarnie z najlepszym na świecie espresso w menu.
   
  
  
   
  
Ekspres na kapsułkiEkspres na kapsułki - grupa urządzeń przez jednych bardzo chwalona i często używana przez innych karcona. Ekspresy na kapsułki to urządzenia, które w prosty i szybki sposób pozwalają przygotować całkiem przyzwoitą kawę w bardzo prosty sposób. Większość tego typu urządzeń jest produkowana przez producentów kawy, którzy tworzą specjalne kapsuły kompatybilne wyłącznie z ekspresami ich marki, dzięki czemu gwarantują sobie lojalność klienta. Jednym z głównych minusów systemów kapsułkowych jest dość wysoka cena za przygotowanie jednej filiżanki kawy oraz fakt iż nie przygotowujemy jej ze świeżo zmielonych ziaren, a jak wiadomo taka kawa jest najlepsza.
   
  
 
Przelewowy ekspres do kawyPrzelewowy ekspres do kawy - grupa ekspresów które były bardzo popularne w Polsce szczególnie w latach 90, a następnie ich czas przeminął. W obecnej chwili przelewowe ekspresy wracają do łask i są coraz częściej wykorzystywane w biurach czy domach w zależności od naszych upodobań i potrzeb dotyczących kawy. Przelewowy ekspres do kawy najczęściej jest bardzo prosty w użyciu i obsłudze oraz pozwala na przygotowanie sporej ilości kawy jednorazowo co jest jego sporym atutem.    
 
 
  
 
Ekspresów do kawy na rynku jest bardzo dużo, ich cena, wygląd, zasada działania oraz wykonanie są bardzo różne i w zależności od tego do jakich celów potrzebujemy ekspresu i jakie mamy wobec niego wymagania powinniśmy dobrać odpowiedni sprzęt, z którego będziemy zadowoleni.
  
Swego czasu napisaliśmy o tym specjalny artykuł, dlatego jeżeli szukasz ekspresu do kawy koniecznie się z nim zapoznaj - Jak ekspres do kawy wybrać?   
  


Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy ASCASO Dream Kid Blue +GRATISY - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy ASCASO Dream Kid Blue +GRATISY - NIEDOSTĘPNY
2 943,09 zł netto 3 620,00 zł brutto 3 620,00 zł 72400 pkt.
Ekspres do kawy Moccamaster KBG 741 AO - Szary - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Moccamaster KBG 741 AO - Szary - NIEDOSTĘPNY
690,24 zł netto 849,00 zł brutto 849,00 zł 16980 pkt.
Ekspres do kawy Nivona 778 - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Nivona 778 - NIEDOSTĘPNY
2 356,91 zł netto 3 199,00 zł 2 899,00 zł brutto 2 899,00 zł 3 199,00 zł 57980 pkt.
Ekspres do kawy Lelit Anna PL41EM
Przecena
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Lelit Anna PL41EM
1 707,32 zł netto 2 399,00 zł 2 100,00 zł brutto 2 100,00 zł 2 399,00 zł 42000 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel